„Co wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean” Isaac Newton Drukuj
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
środa, 21 września 2016 08:28

Od roku 1953, obecnie corocznie we wrześniu, Instytut Fizyki UMCS oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego organizują Pokazy z fizyki. Jest to impreza o najdłuższej tradycji w kraju wśród sobie podobnych. Jej inicjatorem był profesor Wacław Staszewski. Pokazy są przeznaczone głównie dla uczniów, nauczycieli, a także dla wszystkich innych osób zainteresowanych fizyką. Ideą tych pokazów jest popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, interesujących, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. Pokazywane są zarówno eksperymenty trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak również takie, które przy pomocy najprostszych środków można powtórzyć w domu.

Każdego roku, w atmosferze wspólnej zabawy z fizyką, Pokazy w Instytucie Fizyki ogląda ponad 20 tysięcy widzów. Uczniowie klas 1c, 1d, 1e mieli okazję uczestniczyć w już 57 edycji POKAZÓW Z FIZYKI. Organizatorami wyjazdu były nauczycielki fizyki pani Joanna Stelmaszczuk i pani Ewa Osińska.

Tegoroczny program obejmował:

Elektromagnetyzm- prowadzenie mgr Krzysztof Kiszczak, mgr Paweł Wnuk,

Ciecze- prowadzenie dr Bożena Zgardzińska, dr Zbigniew Surowiec,

Fizyka ludzkiego ciała- prowadzenie dr Andrzej Droździel, mgr Krzysztof Pyszniak,

Rezonanse- prowadzenie dr hab. Marcin Turek, dr Artur Wójtowicz.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w doświadczeniach i mieli przy tym doskonałą zabawę. Łatwiej będzie zrozumieć realizowane tematy na lekcjach przypominając sobie udział w tegorocznych pokazach. Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie widać zaangażowanie naszych podopiecznych i radość z udziału w tym przedsięwzięciu.


AdmirorGallery 3.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.