GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

Cambridge

Prep_centre_logo_RGB_wynik

ZSO 6 Wiadomości klas gimnazjalnych
Klasy gimnazjum
Pokazy chemiczne – UMCS Lublin PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
poniedziałek, 19 października 2015 07:39

Jak co roku w październiku uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w prezentacji doświadczeń chemicznych. W tym roku zobaczyli wiele ciekawych doświadczeń, w których mogli przekonać się jak zmieniają się barwy wskaźników w zależności od pH środowiska. Zabawa wskaźnikami i kolorami pokazała uczniom, że wystarczą niewielkie ilości gazowych substancji, aby nastąpiła zmiana barwy żywej rośliny. Obserwowali roztwarzanie się sodu w wodzie a także badali właściwości stopów metali i wpływ temperatury na ich zachowanie. Podczas doświadczeń zaprezentowane zostały właściwości powietrza i ciekłego azotu.

Więcej…
 
"Godzina W" PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
piątek, 16 października 2015 11:17

Uczestniczyliśmy w spektaklu „Godzina W" w CHDK-u. Piękne piosenki młodych powstańców Warszawy przypomniały nam, co znaczy patriotyzm, ojczyzna, ale i wojna, strach. To była niecodzienna lekcja historii.

Poprawiony: poniedziałek, 16 listopada 2015 11:20
Więcej…
 
Godzina W PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 15 października 2015 09:44

15 października nasza klasa uczestniczyła w spektaklu muzycznym pt. ,,Godzina W”. Usłyszeliśmy zarówno piosenki, które powstały podczas Powstania Warszawskiego oraz współczesne kompozycje poświęcone jednemu z najważniejszych zrywów niepodległościowych. Nie zabrakło wzruszeń, podniosłych chwil i niesamowitych emocji. Spektakl muzyczny bardzo nam się podobał.

Więcej…
 
„Zakłady przemysłowe mojego regionu” PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
poniedziałek, 12 października 2015 12:29

12 października uczniowie klasy 2 a wybrali się na wycieczkę do jednego z najważniejszych zakładów przemysłowych naszego regionu- Cementowni Chełm. W trakcie nietypowej lekcji geografii młodzież naszej szkoły miała szansę zobaczyć poszczególne etapy produkcji cementu począwszy od wydobycia surowca poprzez jego przetwarzanie a skończywszy na gotowym produkcie i jego zastosowaniu w życiu codziennym. Uczniowie sprawdzili też na własne oczy co dzieje się z odpadami segregowanymi w naszych domach i docenili korzyści jakie płyną z ich wykorzystania dla nas-mieszkanców Chełma, środowiska naturalnego i samego zakładu. Niezapomnianą atrakcję stanowił wjazd na platformę widokową i podziwianie panoramy Chełma z wysokości około 100 metrów. Wycieczka została zorganizowana w ramach programu „Zakłady przemysłowe mojego regionu” dzięki uprzejmości firmy Cemex Polska Sp. z o.o. Cementownia Chełm.

Więcej…
 
Warsztaty językowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
poniedziałek, 12 października 2015 11:56

W październiku nasza klasa uczestniczyła w warsztatach językowych prowadzonych przez studentów z jednej z największych międzynarodowych organizacji studenckich AIESEC w ramach projektu “World Talks”. Byli to: Vlado z Chorwacji, Mike z Kamerunu, AiWen z Chin oraz Evangelia z Grecji. Liczymy na więcej takich lekcji angielskiego!

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 14

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?

Pozytywnie wpłynie na rozwój uczniów - 32.1%
Zwiększy atrakcyjność Szkoły w środowisku lokalnym - 50.4%
Podoba mi się ale nie przełoży się to na rozwój uczniów - 3.9%
Jest mi to obojętne - 5.7%
Niepotrzebny wydatek - 8%

Total votes: 9015unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum