GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

Cambridge

Prep_centre_logo_RGB_wynik

ZSO 6 Patron
Patron
ZWIĄZEK SYBIRAKÓW W CHEŁMIE – ODDZIAŁ W CHEŁMIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
poniedziałek, 25 stycznia 2016 14:22

Znaak_SybirakaPierwsze działania związane z im.Sybirakwutworzeniem Związku Sybiraków w województwie chełmskim podjęto w 1989 roku. Inicjatorami powołania związku byli Euzebiusz Jarmołowicz, urodzony w 1923 roku, żołnierz Armii Krajowej, wywieziony do Stalinogorska (300 kilometrów na północ od Moskwy) i Bogusław Sachar, urodzony w 1925, zesłany w 1940 roku do Uchty w Autonomicznej SRR Komi, żołnierz Armii Polskiej gen. Władysława Andrusa i 2 Korpusu Polskiego, uczestnik bitwy pod Monte Cassino i działacz NSZZ „Solidarność”. Wymienieni powołali sześcioosobową grupę założycielską. Po nawiązaniu kontaktów ze Związkiem Sybiraków w Warszawie, działacze chełmscy wstąpili do organizacji, a Zarząd Główny podjął uchwałę w sprawie powołania oddziału w Chełmie.

Poprawiony: poniedziałek, 25 stycznia 2016 14:32
Więcej…
 
Sybiracy - patron Gimnazjum nr 6 PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
wtorek, 06 października 2015 12:09

Sybiracim.Sybirakwy – obywatele polscy, zsyłani przez władze carskiej Rosji i ZSRR na obszar Syberii, Kazachstanu i północnej Rosji, to jedna z najbardziej tragicznych kart polskiej historii. Męczennicy Sybiru to przede wszystkim ofiary zesłań i deportacji. Jednak Sybiracy symbolizują również los polskich więźniów zsyłanych w głąb Rosji i na katorgę, Polaków wcielanych do rosyjskiego wojska i Armii Czerwonej oraz jeńców wojennych. Pierwsze zesłania na obszar „nieludzkiej ziemi” miały miejsce w XVI i XVII wieku, kiedy na Syberię trafili jeńcy z wojen polsko-rosyjskich. Jednym z takich zesłańców był Adam Kamieński, autor diariusza opisującego Syberię (pamiętnik został opublikowany w 2 połowie XIX wieku). W XVIII wieku wraz z rozszerzającą się ingerencją Rosji w sprawy Polski, w głąb Rosji zsyłano polskich działaczy politycznych, konfederatów barskich i uczestników powstania kościuszkowskiego.

Poprawiony: wtorek, 06 października 2015 12:14
Więcej…
 
Kazimierz Janczykowski - patron Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6

Kazimierz Janczykowski - nauczyciel i regionalista

Kazimierz Paweł Janczykowski urodził się 25 stycznia 1888 w starym dworku w Metelinie koło Hrubieszowa. Ojciec jego, Konstanty Janczykowski brał udział w powstaniu 1863 pod chorągwią Kazimierza Bogdanowicza. Po powstaniu pracował jako leśniczy i rządca w dobrach Horodyńskich. Z pierwszego małżeństwa miał troje dzieci. Po śmierci pierwszej żony, w wieku 50 lat ożenił się z Leontyną Drzewiecką. Z tego małżeństwa urodził się syn Kazimierz. Dwa lata po urodzeniu Kazimierza zmarł ojciec a 6 lat później matka. Osieroconym chłopcem zaopiekowała się siostra matki Józefa Lewandowska zamieszkała w Lublinie. Miała ona, podobnie jak krewny ksiądz Piotr Szyszkowski ogromny wpływ na kształtowanie się osobowości Kazika. To oni właśnie zaciekawili go historią Polski, zaznajomili z rodzinną kulturą, budzili patriotyzm. W tym czasie Kazimierz uczęszczał do 2-letniej prywatnej szkoły P. Lebiedońskich, przygotowującej siedmioletnich chłopców do egzaminu i nauki w gimnazjum.

Więcej…
 


im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?

Pozytywnie wpłynie na rozwój uczniów - 32.1%
Zwiększy atrakcyjność Szkoły w środowisku lokalnym - 50.4%
Podoba mi się ale nie przełoży się to na rozwój uczniów - 3.9%
Jest mi to obojętne - 5.7%
Niepotrzebny wydatek - 8%

Total votes: 9015unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum