GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

ZSO 6 Archiwum
Aktualności


6 lutego - STUDNIÓWKA 2010 PDF Drukuj Email
Wpisany przez gimnazjum   
poniedziałek, 04 października 2010 21:28
STUDNIÓWKA 2010
Poprawiony: wtorek, 12 października 2010 06:57
Więcej…
 
14 stycznia - spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez gimnazjum   
poniedziałek, 04 października 2010 20:58

Spotkanie z wicewojewodą i marszałkiem w Lublinie

Grupa uczniów zaangażowanych w działalność szkolnego Koła Młodych Politologów, poszerzona o tegorocznych maturzystów zamierzających zdawać na egzaminie dojrzałości wiedzę o społeczeństwie, odwiedziła najważniejsze urzędy województwa lubelskiego. W pierwszej części wizyty uczniowie zostali przyjęci przez wicewojewodę lubelskiego Henrykę Strojnowską, która wyjaśniła funkcje Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz specyfikę pracy wojewody i jego zastępcy. Uczniowie ponadto dowiedzieli się jakie są zasady przyznawania odznaczeń państwowych. Mogli je obejrzeć, a pani wicewojewoda nawet przypięła na chwilę Krzyż Orderu Odrodzenia Polski na pierś Oli Mielniczuk. W trakcie spotkania  wicewojewodzie Strojnowskiej zostali osobiście przedstawieni niedawno wybrani radni Młodzieżowej Rady Miasta Chełm Tomek Stus i Kamil Błaszczuk.

Kolejnym punktem wycieczki było spotkanie z marszałkiem województwa lubelskiego Krzysztofem Grabczukiem, który jest mieszkańcem naszego miasta. W czasie swojego przemówienia marszałek zwracał szczególną uwagę na konieczność kształcenia się młodzieży, w tym nauki języków obcych. Maturzystów zachęcał do podejmowania studiów, a na koniec każdego z obecnych obdarował upominkami.

Przez cały okres pobytu w budynku przy ulicy Spokojnej, gdzie mieszczą się urzędy wojewódzki i marszałkowski, opiekę nad uczniami sprawowali nie tylko nauczyciele wiedzy o społeczeństwie: Jan Marek i Mariusz Kwietniewski, ale też dwóch pracowników z Wydziału Komunikacji Społecznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego: Rafał Przech i Artur Stój. Dzięki nim uczestnicy wycieczki zwiedzili salę kolumnową i salę błękitną, w której odbył się wykład o strukturach Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego i zadaniach korpusu służby cywilnej.

Ostatnim punktem programu był udział w grze decyzyjnej, która dotyczyła budowy drogi ekspresowej przez teren fikcyjnej gminy Zapiecha. Jej celem było osiągnięcie kompromisu poprzez wielostronną dyskusję. Każdy z uczniów miał wyznaczone inne zadanie i przez kilkadziesiąt minut pełnił różne role społeczne. Ola Ostapińska, Marcin Prończuk i Mateusz Wiechnik byli radnymi, Marta Łopąg przedstawicielem Najwyższej Izby Kontroli, Waldek Kołodziejczyk dziennikarzem, Agnieszka Walczuk ekologiem, a Jacek Lisiecki przedstawicielem zrzeszenia przewoźników. Inni uczniowie też nie pozostali bez zajęcia. Maturzyści reprezentowali interesy jednej z wiosek, przez którą mogłaby przebiegać trasa, ale jej u siebie nie chcieli. Podobnie gimnazjaliści, którzy jako przedstawiciele innej miejscowości nie chcieli dopuścić, aby trasę poprowadzić poprzez tereny o bogatych walorach przyrodniczych. Kompromisu nie osiągnięto. Szansa co prawda była, ale mieszkanka jednej z fikcyjnych wsi Paulina Leus zagroziła, że protestując jest gotowa nawet przypiąć się łańcuchem do drzewa i ostateczną decyzję musiał podjąć pełniący rolę wojewody Paweł Cichomski.

W podsumowaniu gry decyzyjnej Rafał Przech zwracał uwagę na fakt,  że tego typu sporne sprawy rzeczywiście mają miejsce, a wojewoda jest często w bardzo trudnej sytuacji przy podejmowaniu ostatecznych decyzji, które dotyczą lokalnych społeczności.

 
12 stycznia - szachowe mistrzostwa szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez gimnazjum   
poniedziałek, 04 października 2010 20:39

12 stycznia rozegrano szkolne mistrzostwa szkoły w szachach. W turnieju rozegrano pięć rund systemem szwajcarskim. 
Zwycięzcą turnieju został Dawid Stasiuk /kl. 2a/. Następne lokaty zdobyli: Kamil Siennicki /kl. 3e/, Mateusz Guźdź /kl. 3e/, Dawid Włochal /kl. 3e/, Paweł Bednarczuk /kl. 1A/, Aleksandra Jagodzińska /kl. 3e/, Waldemar Kołodziejczyk /kl. 2a/, Jonasz Patkowski /kl. 2a/, Bartłomiej Zguczyński /kl. 3e/ oraz Kamil Gnieździło /kl. 2c/. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników. Zawody sędziował p. Edward Chowra. Organizatorem turnieju był Grzegorz Gołębski.

 
22 grudnia - konkurs „Przewodnik po Chełmie” PDF Drukuj Email
Wpisany przez gimnazjum   
poniedziałek, 04 października 2010 20:28

Dnia 22 grudnia 2009  roku uczniowie naszej szkoły odebrali w Młodzieżowym Domu Kultury nagrody za zwycięstwo w konkursie „Przewodnik po Chełmie”. Najwyżej oceniono pracę  wykonaną przez Kamila Błaszczuka i Patryka Wróbla  z klasy IIa .Wyróżnienia otrzymali też : Aleksandra Ostapińska, Waldemar Kołodziejczyk i Jonasz Patkowski z klasy IIa oraz Jakub Białowąs ,Artur Kołodziejczyk i Kamil Wieczorek z klasy IIId. Nagrodzone prace to prezentacje multimedialne przedstawiające autorskie trasy turystyczne szlakiem najciekawszych obiektów z terenu naszego miasta. Pomysł na udział w konkursie narodził się na zajęciach turystyki a prace wykonane były pod kierunkiem pani Anny Podściańskiej.

 
17 grudnia - pięciolecie Szkolnego Koła Caritas PDF Drukuj Email
Wpisany przez gimnazjum   
poniedziałek, 04 października 2010 19:35

17 grudnia w naszej szkole odbyły się obchody 5 rocznicy powstania Szkolnego Koła Caritas. Uroczystość otworzyła dyrektor szkoły Dorota Cieślik, która powitała zaproszonych gości. Na uroczystość przybyli: Ksiądz Dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej Andrzej Głos, ks. Grzegorz Szymański, a także dyrektorzy placówek oświatowych, opiekunowie i wolontariusze szkolnych kół Caritas działających na terenie miasta i powiatu. Części artystyczną przedstawili uczniowie pod kierunkiem Marzeny Mazurek i Alicji Sienickiej. Tym razem Dzień Bożego Narodzenia został przeniesiony do czasów współczesnych. Dylematy odgrywanych postaci skłaniały do refleksji, uświadomiły, iż często zabiegani, zapracowani, żyjący sprawami przyziemnymi, nie dostrzegamy konieczności duchowego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia, że zapominamy o wielkiej miłości, która objawia się w dzieciątku Jezus. Uroczystość uświetnił występ zespołu działającego pod kierunkiem p. Edwarda Ruszały. Po zakończeniu przedstawienia dyrektor szkoły zaprosiła gości na spotkanie opłatkowe.

W holu szkoły odbył się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów pod opieką Moniki Basaj, a dochód ze sprzedaży przeznaczony został na zakup paczek żywnościowych dla potrzebujących rodzin.


 
7-11 grudnia - Maraton Pisania Listów Amnesty International PDF Drukuj Email
Wpisany przez gimnazjum   
poniedziałek, 04 października 2010 19:17

W naszej szkole od  7 do 11 grudnia 2009 roku trwał Maraton Pisania Listów Amnesty International. W tym czasie uczniowie  (i nauczyciele) pisali odręcznie  listy w obronie konkretnych osób Ngueyen Van Dai oraz Le Thi Cong Nhan, których prawa zostały złamane i zostali niesłusznie uwięzieni przez władze Wietnamu. W ten właśnie sposób uczestnicy akcji w całej Polsce domagali się zwolnienia więzionych za przekonania i zaprzestania prześladowania obrońców praw człowieka. W naszej akcji szkolnej napisaliście 197 listów.
Dziękujemy Wam serdecznie za pomoc! Wierzymy, że każdy Wasz list ma siłę i naprawdę może pomóc!

Szkolny Klub Europejski 

 
30 listopada - "Ołówek" PDF Drukuj Email
Wpisany przez gimnazjum   
poniedziałek, 04 października 2010 19:10

Kup ołówek-zbuduj szkołę!
W naszej szkole w październiku i listopadzie prowadzona była akcja edukacyjna pod hasłem „Ołówek”. Celem akcji było zwrócenie uwagi uczniów na problemy ich rówieśników z obszarów objętych konfliktami zbrojnymi. Jako jedna z niewielu szkół w Polsce włączyliśmy się w działania prowadzone przez Polską Akcję Humanitarną i wspieraliśmy budowę szkół dla dzieci w Afganistanie. Akcja polegała na  sprzedaży  ołówków ,które otrzymaliśmy od  PAH. Udało nam się zachęcić wielu uczniów i ich rodziców do wsparcia tej szlachetnej idei. Całkowity dochód z akcji przesłaliśmy  do siedziby PAH .

DZIĘKUJEMY WAM ZA WSPARCIE  AKCJI .  JESTEŚMY Z WAS DUMNI!

ORGANIZATORZY-Klub Europejski.

 
13 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez gimnazjum   
poniedziałek, 04 października 2010 18:59

13 listopada w naszej szkole odbyła sie uroczysta akademia związana ze Świętem Niepodległości. Pani dyrektor Dorota Cieślik mottem spotkania uczyniła fragment przywołanego tekstu "Można nie kochać Cię i żyć, ale nie można owocować". Licealiści i gimnazjaliści pod kierunkiem p. Marty Skroś zaprezentowali montaż słowno-muzyczny "Wypominki narodowe". Wypominki miały charakter literackich refleksji o trudnym, pełnym ofiar dochodzeniu do wolności. Akademia zakończyła się prezentacją multimedialną, w której zostały przywołane chwalebne chwile w historii Polski, począwszy od bitwy pod Grunwaldem a skończywszy na obradach okrągłego stołu. Podczas akademii odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz zmiana składów pocztów sztandarowych. Akademię uświetnił występ zespołu muzycznego pod kierunkiem p. Edwarda Ruszały.

 
3 listopada - 13 Jesienny Konkurs Recytatorski PDF Drukuj Email
Wpisany przez gimnazjum   
poniedziałek, 04 października 2010 18:42

3 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Rejowcu odbyły się eliminacje powiatowe 13 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego zatytułowanego „ Podróż do krainy baśni i legend”.
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano 5 recytatorów, w tym również uczennicę Gimnazjum nr 6 – Elizę Gawrjołek, która weźmie udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim w Lublinie. 
Naszą szkołę reprezentowały gimnazjalistki należące do  szkolnego  koła  recytatorskiego  prowadzonego  przez p. Marzenę Mazurek.

Eliza Gawrjołek – kl. 2e – I miejsce

Natalia Siennicka – kl. 2e – wyróżnienie

Karolina Kołtun – kl. 2b – wyróżnienie

 
27 października - sprzątanie cmentarza wojennego PDF Drukuj Email
Wpisany przez gimnazjum   
poniedziałek, 04 października 2010 18:20

W związku z uroczystością Wszystkich Świętych dn. 27 października 2009 roku uczniowie klasy II „b” Gimnazjum Nr 6 udali się wraz z wychowawcą na Cmentarz Jeńców Wojennych, którzy umierali z głodu i wycieńczenia w obozie jenieckim mieszczącym się w Chełmie. Uczniowie uprzątnęli z grobów i pomników zeschłe liście i umyli płytę pomnika oraz uporządkowali teren cmentarza. Po zakończonych pracach zapalili lampki i znicze oddając w ten sposób cześć pamięci ofiarom wojny.

 
26 października - "Zakłady przemysłowe mojego regionu" PDF Drukuj Email
Wpisany przez gimnazjum   
poniedziałek, 04 października 2010 18:12

Uczniowie klasy 2b gimnazjum w ramach realizowanego  już od roku programu „Zakłady przemysłowe mojego regionu” odwiedzili w miesiącu październiku zakład przetwórstwa owocowego „Ybbstaler” w Chełmie.
W czasie wycieczki mieli okazję zapoznać się z całym procesem produkcji koncentratów owocowych a nawet skosztować na miejscu produktu firmy.

W poprzednim roku szkolnym uczniowie zapoznali się z tajnikami produkcji nabiału odwiedzając zakłady „Biomlek” oraz poznali tajemnice produkcji cementu w czasie wycieczki do Cementowni Chełm.

 
« pierwszapoprzednia414243następnaostatnia »

Strona 42 z 43

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?

Pozytywnie wpłynie na rozwój uczniów - 32.1%
Zwiększy atrakcyjność Szkoły w środowisku lokalnym - 50.4%
Podoba mi się ale nie przełoży się to na rozwój uczniów - 3.9%
Jest mi to obojętne - 5.7%
Niepotrzebny wydatek - 8%

Total votes: 9015unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum