GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

ZSO 6 Archiwum
Aktualności


17 grudnia - pięciolecie Szkolnego Koła Caritas PDF Drukuj Email
Wpisany przez gimnazjum   
poniedziałek, 04 października 2010 19:35

17 grudnia w naszej szkole odbyły się obchody 5 rocznicy powstania Szkolnego Koła Caritas. Uroczystość otworzyła dyrektor szkoły Dorota Cieślik, która powitała zaproszonych gości. Na uroczystość przybyli: Ksiądz Dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej Andrzej Głos, ks. Grzegorz Szymański, a także dyrektorzy placówek oświatowych, opiekunowie i wolontariusze szkolnych kół Caritas działających na terenie miasta i powiatu. Części artystyczną przedstawili uczniowie pod kierunkiem Marzeny Mazurek i Alicji Sienickiej. Tym razem Dzień Bożego Narodzenia został przeniesiony do czasów współczesnych. Dylematy odgrywanych postaci skłaniały do refleksji, uświadomiły, iż często zabiegani, zapracowani, żyjący sprawami przyziemnymi, nie dostrzegamy konieczności duchowego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia, że zapominamy o wielkiej miłości, która objawia się w dzieciątku Jezus. Uroczystość uświetnił występ zespołu działającego pod kierunkiem p. Edwarda Ruszały. Po zakończeniu przedstawienia dyrektor szkoły zaprosiła gości na spotkanie opłatkowe.

W holu szkoły odbył się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów pod opieką Moniki Basaj, a dochód ze sprzedaży przeznaczony został na zakup paczek żywnościowych dla potrzebujących rodzin.


 
7-11 grudnia - Maraton Pisania Listów Amnesty International PDF Drukuj Email
Wpisany przez gimnazjum   
poniedziałek, 04 października 2010 19:17

W naszej szkole od  7 do 11 grudnia 2009 roku trwał Maraton Pisania Listów Amnesty International. W tym czasie uczniowie  (i nauczyciele) pisali odręcznie  listy w obronie konkretnych osób Ngueyen Van Dai oraz Le Thi Cong Nhan, których prawa zostały złamane i zostali niesłusznie uwięzieni przez władze Wietnamu. W ten właśnie sposób uczestnicy akcji w całej Polsce domagali się zwolnienia więzionych za przekonania i zaprzestania prześladowania obrońców praw człowieka. W naszej akcji szkolnej napisaliście 197 listów.
Dziękujemy Wam serdecznie za pomoc! Wierzymy, że każdy Wasz list ma siłę i naprawdę może pomóc!

Szkolny Klub Europejski 

 
30 listopada - "Ołówek" PDF Drukuj Email
Wpisany przez gimnazjum   
poniedziałek, 04 października 2010 19:10

Kup ołówek-zbuduj szkołę!
W naszej szkole w październiku i listopadzie prowadzona była akcja edukacyjna pod hasłem „Ołówek”. Celem akcji było zwrócenie uwagi uczniów na problemy ich rówieśników z obszarów objętych konfliktami zbrojnymi. Jako jedna z niewielu szkół w Polsce włączyliśmy się w działania prowadzone przez Polską Akcję Humanitarną i wspieraliśmy budowę szkół dla dzieci w Afganistanie. Akcja polegała na  sprzedaży  ołówków ,które otrzymaliśmy od  PAH. Udało nam się zachęcić wielu uczniów i ich rodziców do wsparcia tej szlachetnej idei. Całkowity dochód z akcji przesłaliśmy  do siedziby PAH .

DZIĘKUJEMY WAM ZA WSPARCIE  AKCJI .  JESTEŚMY Z WAS DUMNI!

ORGANIZATORZY-Klub Europejski.

 
13 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez gimnazjum   
poniedziałek, 04 października 2010 18:59

13 listopada w naszej szkole odbyła sie uroczysta akademia związana ze Świętem Niepodległości. Pani dyrektor Dorota Cieślik mottem spotkania uczyniła fragment przywołanego tekstu "Można nie kochać Cię i żyć, ale nie można owocować". Licealiści i gimnazjaliści pod kierunkiem p. Marty Skroś zaprezentowali montaż słowno-muzyczny "Wypominki narodowe". Wypominki miały charakter literackich refleksji o trudnym, pełnym ofiar dochodzeniu do wolności. Akademia zakończyła się prezentacją multimedialną, w której zostały przywołane chwalebne chwile w historii Polski, począwszy od bitwy pod Grunwaldem a skończywszy na obradach okrągłego stołu. Podczas akademii odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz zmiana składów pocztów sztandarowych. Akademię uświetnił występ zespołu muzycznego pod kierunkiem p. Edwarda Ruszały.

 
3 listopada - 13 Jesienny Konkurs Recytatorski PDF Drukuj Email
Wpisany przez gimnazjum   
poniedziałek, 04 października 2010 18:42

3 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Rejowcu odbyły się eliminacje powiatowe 13 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego zatytułowanego „ Podróż do krainy baśni i legend”.
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano 5 recytatorów, w tym również uczennicę Gimnazjum nr 6 – Elizę Gawrjołek, która weźmie udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim w Lublinie. 
Naszą szkołę reprezentowały gimnazjalistki należące do  szkolnego  koła  recytatorskiego  prowadzonego  przez p. Marzenę Mazurek.

Eliza Gawrjołek – kl. 2e – I miejsce

Natalia Siennicka – kl. 2e – wyróżnienie

Karolina Kołtun – kl. 2b – wyróżnienie

 
27 października - sprzątanie cmentarza wojennego PDF Drukuj Email
Wpisany przez gimnazjum   
poniedziałek, 04 października 2010 18:20

W związku z uroczystością Wszystkich Świętych dn. 27 października 2009 roku uczniowie klasy II „b” Gimnazjum Nr 6 udali się wraz z wychowawcą na Cmentarz Jeńców Wojennych, którzy umierali z głodu i wycieńczenia w obozie jenieckim mieszczącym się w Chełmie. Uczniowie uprzątnęli z grobów i pomników zeschłe liście i umyli płytę pomnika oraz uporządkowali teren cmentarza. Po zakończonych pracach zapalili lampki i znicze oddając w ten sposób cześć pamięci ofiarom wojny.

 
26 października - "Zakłady przemysłowe mojego regionu" PDF Drukuj Email
Wpisany przez gimnazjum   
poniedziałek, 04 października 2010 18:12

Uczniowie klasy 2b gimnazjum w ramach realizowanego  już od roku programu „Zakłady przemysłowe mojego regionu” odwiedzili w miesiącu październiku zakład przetwórstwa owocowego „Ybbstaler” w Chełmie.
W czasie wycieczki mieli okazję zapoznać się z całym procesem produkcji koncentratów owocowych a nawet skosztować na miejscu produktu firmy.

W poprzednim roku szkolnym uczniowie zapoznali się z tajnikami produkcji nabiału odwiedzając zakłady „Biomlek” oraz poznali tajemnice produkcji cementu w czasie wycieczki do Cementowni Chełm.

 
21 października - dzień języków obcych PDF Drukuj Email
Wpisany przez gimnazjum   
poniedziałek, 04 października 2010 17:58

Dnia 21.10.2009 odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych tj. języka niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego. Głównym punktem imprezy była wizyta lektorki Instytutu Goethego pani Klaudii Werner z programem Deutsch Wagen Tour, która zaprezentowała szereg nowatorskich rozwiązań związanych z nauką języka niemieckiego i w niekonwencjonalny sposób przekazała informacje o Niemczech, między innymi w formie ciekawych gier, zabaw i konkursów. Imprezami towarzyszącymi były m.in.:
* interesująca wystawa fotograficzna dotycząca „Mniejszości niemieckiej na terenie Chełma i okolic” zaprezentowana przez pana Bartłomieja Czop pracownika naukowego Nauczycielskiego Kolegium Językowego w Chełmie;

* konkursy na temat wiedzy o Niemczech, Francji i Rosji;
* konkurs prawidłowej wymowy niemieckiej „Zungenbrecher sind ok.!”;
*
konkursy plastyczne  „Deutschland in unseren Augen”,  „Widokówka z Paryża“;  
* interesujące prezentacje multimedialne poszerzające wiedzę uczniów o w/w państwach.

W ramach Dnia Języków Obcych można było zapoznać się również z bogatą ofertą wydawnictw językowych Hueber, PWN i księgarni „PolAnglo”. W przygotowanie i przeprowadzenie spotkania trzech języków obcych włożyli dużo pracy następujący nauczyciele: p. Jolanta Burian, p. Ewa Krzyżanowska, p. Dorota Sawosz, p. Joanna Radzicka, p. Edward Ruszała, p. Dominika Kulasek, p. Renata Jóźwiak i p. Magdalena Wierak.

 
20 października - dzień europejski PDF Drukuj Email
Wpisany przez gimnazjum   
poniedziałek, 04 października 2010 17:53
20 października 2009 roku  w Zespole Szkół  Ogólnokształcących  Nr 6 w Chełmie  odbył się Dzień Europejski w ramach  „Kultobera 2009”-Tygodnia Kultury Krajów Europejskich (19-23 października b.r.).W trakcie imprezy  uczniowie mieli okazję obejrzenia pokazu tańców standardowych , latynoamerykańskich oraz boogie w wykonaniu uczniów Gimnazjum Nr 6. Odbył się także  konkurs wiedzy o krajach Unii ‘Jeden z  sześciu’ – konkurs na najciekawszy ‘makijaż europejski’ oraz  pokaz mody europejskiej.  Zaprezentował się szkolny kabaret a uczniowie mieli możliwość spróbowania  potraw z różnych zakątków Europy i skorzystania z różnorodnych materiałów o tematyce europejskiej.  Organizatorem Święta Europy był Szkolny Klub Europejski.
 
17 października - XXV Pielgrzymka Maturzystów Archidiecezji Lubelskiej na Jasną Górę PDF Drukuj Email
Wpisany przez gimnazjum   
poniedziałek, 04 października 2010 17:44

XXV Pielgrzymka Maturzystów Archidiecezji Lubelskiej na Jasną Górę

17 października 2009r.uczniowie klas trzecich z naszego liceum wzięli udział w Jubileuszowej – XXV Pielgrzymce Młodzieży Maturalnej Archidiecezji Lubelskiej na Jasną Górę, której przyświecało hasło: „Nawiedzić Dom Matki”. Opiekę nad uczniami sprawowały panie : Danuta Chodorowska – Szczepaniak i Marzena Mazurek oraz ksiądz Tomasz Milo. Program pielgrzymki obejmował koncert jubileuszowy w sali Ojca Kordeckiego, Mszę Świętą, Modlitwę Różańcową, Apel Jasnogórski oraz Drogę Krzyżową na jasnogórskich wałach. Jan Paweł II powiedział kiedyś o Jasnej Górze: „To miejsce w przedziwny sposób nastraja serce i umysł do wnikania w tajemnicę tej więzi, jaka łączyła cierpiącego Zbawcę i Jego współcierpiącą Matkę. A w centrum tej tajemnicy miłości, każdy kto tu przychodzi, odnajdzie siebie, swoje życie, swoją codzienność, swoją słabość i równocześnie moc wiary i nadziei. Tę moc, która płynie z przekonania, że Matka nie opuszcza swego dziecka w niedoli, ale prowadzi je do Syna i zawierza Jego miłosierdziu.” Te słowa stały się również udziałem naszym uczniów. Część młodzieży po raz pierwszy odczuła magię tego miejsca. Obecność na Jasnej Górze, zwłaszcza w Kaplicy Cudownego Obrazu była niezapomnianym przeżyciem. Podniosłość chwili, uduchowiona atmosfera sprzyjały wewnętrznemu wyciszeniu, modlitwie i odpowiedzeniu sobie na ważne, życiowe pytania.

 
16 października - Dzień Papieski PDF Drukuj Email
Wpisany przez gimnazjum   
poniedziałek, 04 października 2010 17:33
16 października - Dzień Papieski\

 
« pierwszapoprzednia414243następnaostatnia »

Strona 42 z 43

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

We wtorki w godz.: 19:00 - 20:00 szkoła udostępnia małą salę gimnastyczną dla rodziców.

Serdecznie zapraszamy!!!

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?

Pozytywnie wpłynie na rozwój uczniów - 32.1%
Zwiększy atrakcyjność Szkoły w środowisku lokalnym - 50.4%
Podoba mi się ale nie przełoży się to na rozwój uczniów - 3.9%
Jest mi to obojętne - 5.7%
Niepotrzebny wydatek - 8%

Total votes: 9015unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum