GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

ZSO 6 Archiwum
Aktualności


17 października - XXV Pielgrzymka Maturzystów Archidiecezji Lubelskiej na Jasną Górę PDF Drukuj Email
Wpisany przez gimnazjum   
poniedziałek, 04 października 2010 17:44

XXV Pielgrzymka Maturzystów Archidiecezji Lubelskiej na Jasną Górę

17 października 2009r.uczniowie klas trzecich z naszego liceum wzięli udział w Jubileuszowej – XXV Pielgrzymce Młodzieży Maturalnej Archidiecezji Lubelskiej na Jasną Górę, której przyświecało hasło: „Nawiedzić Dom Matki”. Opiekę nad uczniami sprawowały panie : Danuta Chodorowska – Szczepaniak i Marzena Mazurek oraz ksiądz Tomasz Milo. Program pielgrzymki obejmował koncert jubileuszowy w sali Ojca Kordeckiego, Mszę Świętą, Modlitwę Różańcową, Apel Jasnogórski oraz Drogę Krzyżową na jasnogórskich wałach. Jan Paweł II powiedział kiedyś o Jasnej Górze: „To miejsce w przedziwny sposób nastraja serce i umysł do wnikania w tajemnicę tej więzi, jaka łączyła cierpiącego Zbawcę i Jego współcierpiącą Matkę. A w centrum tej tajemnicy miłości, każdy kto tu przychodzi, odnajdzie siebie, swoje życie, swoją codzienność, swoją słabość i równocześnie moc wiary i nadziei. Tę moc, która płynie z przekonania, że Matka nie opuszcza swego dziecka w niedoli, ale prowadzi je do Syna i zawierza Jego miłosierdziu.” Te słowa stały się również udziałem naszym uczniów. Część młodzieży po raz pierwszy odczuła magię tego miejsca. Obecność na Jasnej Górze, zwłaszcza w Kaplicy Cudownego Obrazu była niezapomnianym przeżyciem. Podniosłość chwili, uduchowiona atmosfera sprzyjały wewnętrznemu wyciszeniu, modlitwie i odpowiedzeniu sobie na ważne, życiowe pytania.

 
16 października - Dzień Papieski PDF Drukuj Email
Wpisany przez gimnazjum   
poniedziałek, 04 października 2010 17:33
16 października - Dzień Papieski\

 
15 października - nietypowa lekcja wiedzy o kulturze, historii i geografii PDF Drukuj Email
Wpisany przez gimnazjum   
niedziela, 03 października 2010 18:49
Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4  

Nietypowa lekcja wiedzy o kulturze, historii i geografii

15 października klasa 2A pod opieką p. Marzeny Mazurek i p. Anny Podściańskiej wybrała się do Lublina. Była to nietypowa wycieczka – lekcja wiedzy o Lublinie. Przygotowana została ona metodą projektu. Pani Marzena Mazurek przed wycieczką podzieliła klasę na osiem grup. Każda z nich przygotowała informacje z zakresu historii sztuki na temat wybranych obiektów architektonicznych, znaczących dla kultury i historii miasta. Były to bramy miejskie, które dla potrzeb doraźnych działań edukacyjnych stały się symbolem trzech kultur i tradycji religijnych.

Każdej z bram podporządkowana została jedna świątynia reprezentująca konkretne wyznanie chrześcijańskie:

a) Bramie Trynitarskiej - katedra rzymskokatolicka św. Jana;

b) Bramie Krakowskiej - kościół ewangelicki Trójcy Świętej,

c) Bramie Grodzkiej - katedra prawosławna Przemienienia Pańskiego.

Oprócz wymienionych sześciu obiektów uwzględniony został jeszcze Ratusz, jako siedziba instytucji odpowiedzialnych za organizację społeczno-polityczną miasta i obszar miejski wokół zamku, tzw. Podzamcze, wraz z nieistniejącą już synagogą.

Następnie wyznaczone grupy opowiedziały o dziejach miasta i zamieszkujących je wspólnotach narodowych i wyznaniowych.

Ostatni etap wycieczki polegał na przedstawieniu informacji z zakresu geografii. Uczniowie przygotowali także mapę wycieczki. Ta część lekcji została zrealizowana pod kierunkiem p. Anny Podściańskiej.

  

 

Poprawiony: poniedziałek, 04 października 2010 17:29
 
14 października - Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez gimnazjum   
niedziela, 03 października 2010 18:44
14 października - Dzień Edukacji Narodowej

 

Poprawiony: poniedziałek, 04 października 2010 17:29
 
Zajecia Narodowego Centrum Kultury pt. „Pamiętam. Katyń 1940” PDF Drukuj Email
Wpisany przez gimnazjum   
niedziela, 03 października 2010 18:27

2 października - uczniowie ZSO nr 6 mieli okazję uczestniczyć w zajęciach warsztatowych  zorganizowanych w ramach projektu  Narodowego Centrum Kultury „Pamiętam. Katyń 1940” i przeprowadzonych przez naszych kolegów z klasy III „a”, którzy pełnili funkcję animatorów i moderatorów akcji. Projekt adresowany jest do młodzieży szkolnej i ma na celu przypominać młodym Polakom o zbrodni katyńskiej.
Niezapomniana lekcja, w której braliśmy udział, odbyła się w pierwszą rocznicę ważnej  uroczystości - 2 października 2008 r. nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji sadzenia „Dębów Katyńskich”, będącej częścią projektu edukacyjnego „Katyń - ocalić od zapomnienia”. W ramach przedsięwzięcia na dziedzińcu szkoły został posadzony dąb poświęcony pamięci naszego rodaka, chełmianina majora Stanisława Marszałka, który przebywał w obozie jenieckim w Kozielsku i został zamordowany w Katyniu. Jako uczniowie  czujemy się szczególnie wyróżnieni, ponieważ uczennicą naszej szkoły jest prawnuczka zamordowanego oficera, który strzałem w tył głowy został pozbawiony życia, tylko dlatego, że był Polakiem i żołnierzem.
Zajęcia przeprowadzone w oparciu o teksty źródłowe i prezentację fragmentów filmu  „Katyń” w reżyserii Andrzeja Wajdy, były dla nas żywą lekcją historii. Uświadomiły nam,  jak ważna jest pamięć o minionych wydarzeniach. Postaramy się ją podtrzymywać i przekazywać młodszym kolegom, którzy przekroczą próg naszej szkoły. Mamy nadzieję, że posadzony dąb przez długie lata będzie przypominał następnym pokoleniom o tej straszliwej zbrodni, która nigdy nie powinna była mieć miejsca

 
1 października - otrzęsiny klas pierwszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez gimnazjum   
niedziela, 03 października 2010 18:04

WITAMY W NASZYCH SZEREGACH!!!

Zgodnie z tradycją naszej szkoły 1 października 2009 r. odbyły się prezentacje klas pierwszych gimnazjum i liceum połączone z otrzęsinami przygotowanymi przez młodzież starszych klas działającą w szkolnym Samorządzie Uczniowskim. Nowo przybyli w mury szkoły uczniowie zaprezentowali liczne talenty od wyczynów sportowych począwszy, przez wprawki kabaretowe, a skończywszy na różnego rodzaju popisach artystycznych. W ramach corocznej akcji „Nowa klasa – nowe drzewko” uczniowie klas pierwszych zasadzili krzewy wokół szkoły, które zdobiąc tren zielony, stają się jednocześnie żywą pamiątką kolejnych pokoleń tworzących brać uczniowską ZSO nr 6.


Poprawiony: poniedziałek, 04 października 2010 17:29
 
18 września - Dni Otwarte Koszar PDF Drukuj Email
Wpisany przez gimnazjum   
niedziela, 03 października 2010 17:55
18 września na terenie jednostki wojskowej 3 Brygady Zmechanizowane odbyły się "Dni otwarte koszar",
w których wzięli udział przedstawiciele klas licealnych wraz z opiekunami. Licealiści zwiedzając jednostkę poznali sprzęt wojskowy będący na wyposażeniu brygady,  sprawdzili w działaniu broń wojskową pod okiem zawodowych żołnierzy, obejrzeli krótki filmu
o szkolnictwie wojskowym oraz spróbowali wojskowej grochówki.

Poprawiony: poniedziałek, 04 października 2010 17:28
 
17 września - akademia z okazji Dnia Sybiraka PDF Drukuj Email
Wpisany przez gimnazjum   
niedziela, 03 października 2010 17:48
W dniu 17 września odbyła sie akademia z okazji Dnia Sybiraka. W akademii udział: Józef Górny - zastępca prezydenta miasta Chełm,
Stanisław Mościcki - zastępca prezydenta miasta Chełm, Elżbieta Bajkiewicz Kaliszczuk - dyrektor Wydziału UM Chełm,
Augustyn Okoński - dyrektor Wydziału Edukacji UM Chełm, Waldemar Domański - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
W czasie uroczystości Odznaką Honorową Sybiraka uhonorowani zostali: Agata Fisz - prezydent Miasta Chełm,
Dorota Cieślik - dyrektor ZSO 6 w Chełmie, Józef Górny i Stanisław Mościcki.
Pamiątkowe dyplomy otrzymali: Elżbieta Bajkiewicz Kaliszczuk, Wanda Ligaj, Franciszek Golik, Stanisław Kuć oraz Augustyn Okoński.
Część artystyczną przygotowali uczniowie gimnazjum.

Poprawiony: poniedziałek, 04 października 2010 17:27
 
10 września - msza w intencji uczniów i nauczycieli PDF Drukuj Email
Wpisany przez gimnazjum   
niedziela, 03 października 2010 17:33
W dniu 10 września w Kościele Chrystusa Odkupiciela
odprawiona została msza w intencji wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły.
Poprawiony: poniedziałek, 04 października 2010 17:25
 
5 września - wizyta krewnych patrona szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez gimnazjum   
niedziela, 03 października 2010 17:01

5 września naszą szkołę odwiedzili krewni patrona szkoły.

W czasie wizyty spotkali się z dyrekcją szkoły, nauczycielami oraz uczniami, obejrzeli kącik patrona oraz wpisali sie do księgi gości.

Poprawiony: poniedziałek, 04 października 2010 17:24
 
2 września - spotkania integracyjne PDF Drukuj Email
Wpisany przez gimnazjum   
niedziela, 03 października 2010 17:00
 2 września  - spotkania integracyjne
 
« pierwszapoprzednia414243następnaostatnia »

Strona 42 z 43

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

We wtorki w godz.: 19:00 - 20:00 szkoła udostępnia małą salę gimnastyczną dla rodziców.

Serdecznie zapraszamy!!!

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?
unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum