GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

Cambridge

Prep_centre_logo_RGB_wynik

ZSO 6 Archiwum
Aktualności


„Filmowa lekcja historii” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 25 października 2011 01:00

W kinie „ZORZA” 215 uczniów naszej szkoły obejrzało najnowszą produkcję Jerzego Hoffmana zatytułowaną „ BITWA WARSZAWSKA -1920”.To pierwszy polski film wojenny nakręcony w technologii 3D,czego niestety, nie mogliśmy w naszym kinie jeszcze zobaczyć. Autorem zdjęć jest słynny polski operator Sławomir Idziak. Film spotkał się z pozytywnym odbiorem uczniów.

Poprawiony: wtorek, 20 grudnia 2011 10:31
 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 17 października 2011 01:00

W poniedziałek, 17 października 2011 roku obchodziliśmy w ZSO nr 6 Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji wyróżniający się pedagodzy i pracownicy placówki otrzymali nagrody Dyrektora Szkoły, a uczniowie klas pierwszych Gimnazjum Nr 6 złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Wszyscy pracownicy otrzymali moc serdecznych życzeń od uczniów i Samorządu Uczniowskiego. Zwieńczeniem obchodów szkolnego Dnia Nauczyciela była uroczysta akademia przygotowana przez uczniów Gimnazjum Nr 6 pod kierunkiem pani Ewy Gałki. O oprawę muzyczną uroczystości zadbał szkolny zespół instrumentalno-wokalny pracujący pod kierunkiem pana Edwarda Ruszały .

17 października 2011roku w naszej szkole odbyły się również Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. O godzinie 13.00 w podwojach naszej placówki powitaliśmy znamienitych gości, wśród których znaleźli się m. in. Prezydent miasta Chełm Pani Agata Fisz: : Jadwiga Bednarczyk, Marta Mazurek, Anna Mojsym-Bochen, Elżbieta Sobieszczańska, Barbara Chomacka, Ewa Sobańska, Renata Ligaj, Joanna Słupczyńska, Marzena Kwiatek, Edward Ruszała, Magdalena Moskal, Anna Gębicka, Anna Sadlak, Katarzyna Koziak, Ilona Czarnecka, Krystyna Bukowy, Joanna Fedorczuk, Mariusz Oszust, Kasper Dubicki, Dorota Stasal-Szajner, Barbara Pietrzak, Aneta Paszkiewicz, Bożena Michalak, Jacek Gumienny, Beata Kowalska, Beata Ożóg, Małgorzata Białasz.

„Najlepszym z najlepszych” zostały wręczone Nagrody Prezydenta Miasta Chełm. Wśród uhonorowanych pedagogów znalazł się także nauczyciel ZSO nr 6 – Pan Edward Ruszała, któremu serdecznie gratulujemy! Montaż słowno-muzyczny stanowiący oprawę uroczystości spotkał się z uznaniem zaproszonych gości.

 
„Człowiek modlitwy” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 16 października 2011 01:00

W ramach XI Dnia Papieskiego 16 października 20011 roku przy kościele pw. Chrystusa Odkupiciela młodzież skupiona w szkolnym kole Caritas pod opieką p. Alicji Sienickiej wzięła udział w kiermaszu papieskich kremówek, z którego dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne – wsparcie uczniów ZSO nr 6, potrzebujących pomocy finansowej. Dzięki zaangażowaniu członków szkolnego Caritasu sprzedano i rozdano łącznie 2385 kremówek, co stanowi absolutny rekord w stosunku do lat ubiegłych. Kontynuacją uroczystości była szkolna akademia pod hasłem „Jan Paweł II – człowiek modlitwy”, która odbyła się 21 października 20 11 r.

Apel przygotowany przez młodzież gimnazjum i liceum pod kierunkiem p. D. Chodorowskiej- Szczepaniak, p. M. Pawełczak. p. E Ruszały i p. Jana Marka został połączony ze zbiórką funduszy na rzecz „Dzieła Trzeciego Tysiąclecia”. Budując żywy pomnik Jana Pawła II, włączyliśmy się jako szkoła w akcję gromadzenia środków finansowych przeznaczonych na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Uzupełnieniem odchodów Dnia Papieskiego jest wystawka poświęcona Janowi Pawłowi II zorganizowana przez szkolnych bibliotekarzy w Centrum Multimedialnym oraz konkurs plastyczny dotyczący życia i działalności papieża Polaka.

 
Nowa klasa –nowe drzewko! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 14 października 2011 01:00

Zgodnie z kilkuletnią już tradycją naszej szkoły klasy rozpoczynające w niej naukę sadzą przed budynkiem szkoły swoje drzewko. W tym roku zasadzono 7 nowych drzew, które na pewno ozdobią teren wokół budynku. Akcję sadzenia drzewek koordynowała pani Bożena Wiatrzyk.

Poprawiony: wtorek, 20 grudnia 2011 10:33
 
Otrzęsiny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 30 września 2011 01:00

30 września 2011 roku w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych gimnazjum. Zadaniem uczniów było zaprezentowanie swoich talentów i mocnych stron. W trakcie autoprezentacji kilka wybranych osób z danej klasy musiało wykonać zadanie otrzęsinowe. Dodatkowo swoimi umiejętnościami wykazywali się wychowawcy klas, którzy sprawdzani byli w różnych konkurencjach, np. tańczenia „makareny”, skakania na skakance, recytowania wierszy. Po zakończeniu wszystkich konkurencji każda klasa otrzymała roślinkę, o którą będzie miała obowiązek dbać przez kolejne trzy lata. Jak co roku, w tym dniu było mnóstwo radości i uśmiechu. Jesteśmy pewni, że na długo pozostanie on w pamięci społeczności uczniowskiej.

Poprawiony: wtorek, 20 grudnia 2011 10:34
 
Obchody Święta Sybiraków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 24 września 2011 01:00

Pamiętając o „Golgocie Wschodu” Gimnazjum nr 6 w Chełmie wzięło udział w uroczystościach poświęconych patronowi szkoły – Sybirakom, które miały miejsce w sobotę 24 września 2011 r. Obchody Święta Sybiraków rozpoczęła msza święta w kościele pod wezwaniem Rozesłania Świętych Apostołów, której świetności przysporzyła oprawa słowno-muzyczna w wykonaniu naszej młodzieży gimnazjalnej. Następnie wszyscy zebrani wraz z zaproszonymi gośćmi udali się pod pomnik, upamiętniający dramatyczne wydarzenia z przeszłości, by złożyć pamiątkowe wieńce i wiązanki kwiatów. Ostatnim etapem uroczystości było spotkanie Sybiraków, honorowych gości i wszystkich sympatyków, którzy pielęgnują pamięć o traumie narodu polskiego w barze Miś, podczas którego grupka gimnazjalistów zaprezentowała wzruszający montaż słowno-muzyczny pod hasłem Ku przestrodze, pamięci i pojednaniu żyjących…W ramach podziękowania za uczestnictwo młodzieży gimnazjalnej w uroczystościach Pani Maria Sawka wręczyła na ręce Pani wicedyrektor Beaty Dudy-Kalisio upominek, składający się z książek i słodyczy. Główni zainteresowani – Sybiracy – nie szczędzili ciepłych słów młodzieży, która w godny i bardzo dojrzały sposób podczas występu mówiła o wydarzeniach niezwykle odległych historycznie i emocjonalnie.

Poprawiony: wtorek, 20 grudnia 2011 10:34
 
Uczniowie z „6” na jedynkę ? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 23 września 2011 01:00

Uczniowie z „6” jedynymi reprezentantami Polski na międzynarodowych warsztatach artystyczno - teatralnych pod hasłem „Blickwinkel auf Europa” w Sindelfingen/Niemcy spisali się na „1”, czyli „celująco” w skali niemieckiego systemu edukacyjnego.
Uczestnikami tego prestiżowego spotkania z kulturą w wymiarze artystycznego spojrzenia na Europę, mieli okazję być następujący gimnazjaliści: Aleksandra Gil IIb, Beata Krupa IIb, Kornelia Staszewska IId, Paweł Szaruga IId oraz Grzegorz Zagraba IIa.
W projekcie tym wspieranym przez m.in. organizację „Młodzież w działaniu” brali udział Anglicy z Dornfield, Francuzi z Corbeil-Essonnes, Węgrzy z Györ, my i oczywiście Sindelfingerczycy jako gospodarze pod kierunkiem pana Ulricha von der Mülbe, wieloletniego pedagoga w Goldberg-Gymnasium, oddanego krzewiciela kultury i sztuki artystyczno - teatralnej wśród młodzieży.
Przygotowania i sam performance „Freedom Now?”, będący punktem kulminacyjnym tych warsztatów, nie przeszedł bez echa w gazetach niemieckich. „Schwarzwälder Bote”, „Sindelfinder Zeitung”, „Böblinger Zeitung” i „Stuttgarter Zeitung”na bieżąco donosiły o przygotowaniach a następnie spektakularnej premierze sztuki „Freudom Now?” młodych adeptów sztuki Polihymnii, Melpomeny i Talii w teatrze „Theaterkeller”.
W dobrych humorach i z bateriami, naładowanymi dobrą, pozytywną energią, powróciliśmy do domu pokonując 1500 km.

Poprawiony: wtorek, 20 grudnia 2011 10:34
 
Sprzątanie Świata 2011 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 16 września 2011 01:00

Sprzątanie Świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w każdy trzeci weekend września. Głównym celem akcji, która w tym roku przeprowadzana była w dniu 16 września pod hasłem: „ Lasy to życie – chrońmy je” było podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców miast i wiosek poprzez posprzątanie okolicznych terenów i zwrócenie uwagi na powstawanie coraz większej liczby nielegalnych wysypisk śmieci.
Uczniowie naszej szkoły w dniu 16 września, uzbrojeni w worki i rękawice, wyruszyli sprzątać świat. Zajęliśmy się głównie terenem wokół szkoły oraz Cmentarzem Jenieckim w lesie Borek i Cmentarzem Wojennym na Górce Chełmskiej. Zebraliśmy bardzo dużo worków śmieci ale liczymy, że w przyszłym roku będzie ich zdecydowanie mniej.

Poprawiony: wtorek, 20 grudnia 2011 10:35
 
XI Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci w Białymstoku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 09 września 2011 01:00

Uczniowie naszego gimnazjum, które nosi imię Sybiraków, 9 września 2011r wzięli udział w XI Międzynarodowym Marszu Żywej Pamięci w Białymstoku. Według szacunków wzięło w nim udział ok. 10 tys. osób. Delegacja uczniów wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w uroczystości przed Pomnikiem Katyńskim , gdzie odegrany został Hymn Państwowy oraz nastąpiło i błogosławieństwo maszerujących w obrzędzie katolickim i prawosławnym. Marsz przeszedł ulicami Białegostoku i zakończył się w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego. Tam została odprawiona msza święta celebrowana przez biskupa polowego Wojska Polskiego, księdza Józefa Guzdka. Marsz to uroczystość religijno – patriotyczna, która ma przypominać historię wywózek na Wschód i upamiętniać tych, którzy z zesłania nie wrócili. Biorą w niej udział Sybiracy, młodzież w tym uczniowie szkół noszących imię Sybiraków, Polonia nie tylko ze Wschodu, ale także m.in. z USA i Wielkiej Brytanii. Nasi uczniowie po raz kolejny ze wzruszeniem i powagą przeżyli tak ważną dla naszej szkoły uroczystość.

Poprawiony: sobota, 24 marca 2012 01:02
Więcej…
 
Msza święta w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 02 września 2011 01:00

Dnia 2 września 2011 roku o godzinie 18 była sprawowana w kościele Chrystusa Odkupiciele Msza Święta w intencji uczniów, nauczycieli, pracowników i wszystkich zmarłych z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Chełmie. Inaugurowała ona nowy rok szkolny i katechetyczny. W darze dla parafii został ofiarowany komplet bielizny ołtarzowej, który będzie służył sprawowaniu liturgii. Młodzież naszej szkoły przygotowała oprawę liturgiczną poprowadzoną przez Danutę Chodorowską-Szczepaniak i wstępnym przygotowaniu Alicji Sienickiej. Oprawę muzyczną przygotował pan Edward Ruszała z zespołem przy wsparciu pani Beaty Szarugi.

Poprawiony: wtorek, 20 grudnia 2011 10:35
 
Pierwszy dzwonek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 01 września 2011 01:00

We czwartek 1 września 2011r. dla kolejnych roczników gimnazjalistów i licealistów zabrzmiał szkolny dzwonek. Uczniowie klas pierwszych gimnazjum będą uczyć się m.in. w oddziałach „akademickich”, w których niektóre lekcje realizowane są we współpracy z PWSZ (matematyka - fizyka - informatyka oraz biologia i chemia). Nowością jest także klasa dwujęzyczna, w której niektóre przedmioty są wykładane w języku angielskim i niemieckim.
Wszystkim Uczniom, a szczególnie „gimnazjalistom-pierwszakom”, życzymy wielu sukcesów w nowym roku szkolnym 2011/2012.

Poprawiony: wtorek, 20 grudnia 2011 10:36
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia4142434445następnaostatnia »

Strona 42 z 45

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?

Pozytywnie wpłynie na rozwój uczniów - 32.1%
Zwiększy atrakcyjność Szkoły w środowisku lokalnym - 50.4%
Podoba mi się ale nie przełoży się to na rozwój uczniów - 3.9%
Jest mi to obojętne - 5.7%
Niepotrzebny wydatek - 8%

Total votes: 9015unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum