GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

ZSO 6 Archiwum
Aktualności


Konrad Witnicki tuż za podium PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
środa, 28 listopada 2012 10:01

W dniu 28.11.2012r. w Parczewie odbyła się Wojewódzka Gimnazjada w tenisie stołowym. W gronie 30 zawodników naszego województwa znalazł się Konrad Witnicki. W rezultacie po 7 pojedynkach w tym 5 wygranych i 2 porażkach Konrad zajął wysokie IV miejsce w województwie lubelskim, nieznacznie przegrywając pojedynek o miejsce na podium, za co GRATULUJEMY! Opiekunem był Piotr Jabłoński.

 
Nasi na XIV Powiatowym Przeglądzie Pieśni i Poezji Religijnej i Patriotycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
sobota, 24 listopada 2012 13:59

Dnia 24 listopada 2012 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Gustawa Orlicz -Dreszera odbył się XIV Powiatowy Przegląd Pieśni i Poezji Religijnej i Patriotycznej. Nasze gimnazjum reprezentowali w poszczególnych kategoriach:
Recytacja - Magda Tchórzewska IIa, Anna Jasińska IIa i Marcin Krawczak IIa – opiekun p. Beata Reps,
Soliści – Anna Kazimierczak IIc – opiekun p. Edward Ruszała,
Zespoły – Zespół instrumentalno - wokalny „Pryzmat” – opiekunowie  p. Beata Szaruga i p. Edward Ruszała.
Mimo, że konkurencja była naprawdę duża, udało nam się odnieść sukces. Zespół „Pryzmat” w składzie: Anna Brudnowska, Ilona Koguciuk, Katarzyna Chytryniewicz, Diana Gradus oraz instrumentaliści:  Anna Jasińska, Klaudia Krzysztoń, Mikołaj Krzaczek, Michał Hetmańczuk, Mateusz Pruszkowski i Igor Terlecki – zajął I miejsce. Ania Kazimierczak i Marcin Krawczak otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy!

Poprawiony: czwartek, 29 listopada 2012 13:10
Więcej…
 
Powiatowy Konkurs Recytatorski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Lech Strawa   
sobota, 24 listopada 2012 09:30

"Szóstka" znowu "z tarczą" 

       W minioną sobotę 24 listopada 2012 r. w Chełmskim Domu Kultury odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Literatury Współczesnej "Jesień z poezją". W zmaganiach ze sztuką żywego słowa wzięła udział młodzież szkół ponadpodstawowych i dorośli z całego powiatu chełmskiego. Gimnazjum nr 6 reprezentował młody adept sztuki recytatorskiej - Tomasz Wawrynko z klasy I b, który okazał się godnym rywalem starszych kolegów, zostając laureatem konkursu, utytułowanym zaszczytnym I miejscem. Nowo odkryty talent zdaje się wschodzącą gwiazdą, która podtrzyma chlubną tradycję zwycięstw naszych uczniów w rozlicznych turniejach recytatorskich. Gratulujemy Tomkowi i życzymy dalszych sukcesów.

 

Poprawiony: czwartek, 29 listopada 2012 10:07
 
Tworzymy z pasją PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
piątek, 23 listopada 2012 11:55

Po raz kolejny grupa młodych i ambitnych fotografików naszej szkoły odbyła krótką, ale jakże pouczającą „wycieczkę” tym razem do  Galerii „Pasja”.
Przyjęła nas pani Aleksandra Borowiec, prezes Stowarzyszenia Twórczego „Pasja”. Na początku spotkania opowiedziała o genezie nazwy Galerii, czyli pasji – silnym uczuciu, które towarzyszy wszystkim jej członkom, artystom podczas pracy twórczej.
Następnie młodzież podziwiała aktualną wystawę pt.: ”Lato z Pasją” oraz wcześniejsze obrazy, wykonane różnymi technikami, np. podczas plenerów czy w już pracowni.
Na koniec młodzi fotograficy próbowali swoich sił w pracy artystycznej używając pędzla, bądź kredki, zamiast aparatu fotograficznego, do stworzenia własnego dzieła sztuki, obrazując Chełm w barwach jesieni.
Nie obyło się jednak bez zdjęć i to był już ostatni akcent spotkania - wspólne fotogtafie, dokumentujące te miło spędzone chwile ze sztuką i dla sztuki w atmosferze wzajemnego zrozumienia.

 

Zajęcia są realizowane w ramach projektu:  "Opowiedz mi swoją historię, a ocalę ją od zapomnienia"- współfinansowanego przez Fundację Cemex "Budujemy przyszłość"

Poprawiony: wtorek, 26 lutego 2013 13:50
Więcej…
 
Fotografia w technice gumy PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
piątek, 23 listopada 2012 08:47

Spotkania Szkolnego Koła Fotograficznego, działającego od września 2012 roku w ZSO nr 6, odbywają się cyklicznie w każdy wtorek. Pasjonaci fotografii zajmują się uwiecznianiem zarówno ważnych wydarzeń z życia naszej szkoły, jak również otaczającej nas rzeczywistości.
Ostatnie, wtorkowe spotkanie odbyło się w Galerii Atelier, gdzie młodzi adepci sztuki fotograficznej mieli okazję nie tylko wysłuchać interesującego wykładu pana Ryszarda Kaczmarskiego, znanego chełmskiego fotografika, ale również usłyszeć jego komentarz na temat aktualnej wystawy pt.: „Fotografia w technice gumy”. Uczniowie dowiedzieli się m.in., że technika zwana gumą bywa uważana za specyficzny, odrębny rodzaj grafiki a została wynaleziona w końcu XIX wieku przez francuskiego malarza i fotografa Roberta Demachy. Pan Karczmarski opowiedział również i zaprezentował młodzieży wystawę ikon pisanych, które powstały podczas jesiennych warsztatów artystycznych zorganizowanych dla mieszkańców Chełma.
Młodzi fotograficy chętnie skorzystali z cennych uwag i wskazówek znanego Chełmianina dotyczących sztuki fotografowania, dzięki którym mogą jeszcze lepiej przygotować się do wystawy pod tytułem „Chełm i Chełmianie jesienią”, na którą zapraszają wszystkich zainteresowanych.
 

Zajęcia są realizowane w ramach projektu:  "Opowiedz mi swoją historię, a ocalę ją od zapomnienia"- współfinansowanego przez Fundację Cemex "Budujemy przyszłość"

Poprawiony: wtorek, 26 lutego 2013 13:52
Więcej…
 
Grali w badmintona PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 22 listopada 2012 13:53

22 listopada 2012r., w hali Zespołu Szkół nr 4 w Zamościu , rozegrano XIV Wojewódzką Gimnazjadę Młodzieży Szkolnej w Badmintona Drużynowego. Do rywalizacji stanęło 16 najlepszych zespołów gimnazjalnych z całego województwa lubelskiego, które w wyniku kwalifikacji reprezentowały swój rejon w zawodach finałowych. Uczniowie naszej szkoły zajęli miejsca na podium. Chłopcy w składzie: Paweł Giełażyn – IIIe i Jakub Wydra – IIIa zajęli II miejsce, natomiast dziewczęta w składzie: Zuzanna Kmieć i Aleksandra Wyhadańczuk zdobyły III miejsce. Opiekunem zawodników jest p. Agnieszka Waluch – Marek .Gratulujemy!!!

Poprawiony: czwartek, 29 listopada 2012 13:57
 
"Szóstkowi" pływacy !!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
wtorek, 20 listopada 2012 10:18

We wtorek 20. listopada 2012r. na pływalni ZSO nr 8 w Chełmie odbyła się Miejska Gimnazjada z pływania. W konkurencjach indywidualnych zajęli wysokie pozycje i wezmą udział w eliminacjach rejonowych:
Kolenda Zofia - I miejsce w stylu dowolnym,
Ogrodowczyk Magdalena - I miejsce w stylu klasycznym,
Andrzejewska Kamila - I miejsce w stylu grzbietowym,
Szykuła Aleksander - II miejsce w stylu grzbietowym,
Łopuszyński Mateusz - II miejsce w stylu klasycznym,
Sikorska Katarzyna - III miesjce w stylu grzbietowym,
Szaruga Paweł - III miesjce w stylu grzebietowym.
Nasze pływackie sztafety dziewcząt i chłopców zajmując drugie miejsca, również zakwalifikowały się do eliminacji rejonowych, które odbędą się 29. listopada 2012r. w Świdniku. Opiekunami pływaków są: Marta Wawryniuk oraz Magdalena Telęga. Gratulujemy i życzymy powodzenia. 

Poprawiony: środa, 21 listopada 2012 10:28
 
Dzień Języków Obcych w ZSO nr 6 PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
poniedziałek, 19 listopada 2012 07:51

W drugiej połowie listopada, a dokładnie 19 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 odbył się Dzień Języków Obcych, podczas którego gościliśmy panią Agnieszkę Żółkowską reprezentanta i zarazem lektora ogólnopolskiego programu Deutsch Wagen Tour z ramienia Instytutu Goethego, promującego naukę języka niemieckiego. Uczestnicy zajęć, czyli uczniowie klas pierwszych i drugich naszego gimnazjum, rozwiązywali różne zadania, rebusy i quizy pogłębiając wiedzę na temat krajów niemieckiego obszaru językowego oraz zdobywając nowe umiejętności i sprawności językowe. W nagrodę otrzymywali różne upominki utrwalające nowo zdobyte informacje. Imprezę tę śmiało można nazwać lingwistyczną, ponieważ młodzież poznawała, ale również powtarzała i utrwalała wiedzę nie tylko z języka niemieckiego, ale również francuskiego oraz rosyjskiego. Metody nauczania języków obcych prezentowane podczas tej imprezy przez nauczycieli były bardzo twórcze i nowoczesne, a głównym celem, było przede wszystkim zachęcenie młodych ludzi do intensywnej nauki języków obcych i utrwalanie już zdobytej wiedzy. Romanistka, czyli pani Ewa Krzyżanowska, przybliżała uroki państwa francuskiego słynącego z elegancji i dyplomacji poprzez prezentacje i zabawy słowne . Uczniowie mieli okazję zapoznać się z kreacjami mody słynnych projektantów: Dior`a, Chanel`a i innych. Największe zainteresowanie wzbudziła suknia z domu mody Coco Chanel. Natomiast pani Jolanta Burian, przybliżyła uczniom język, zwyczaje i zabytki kulturalne naszego wschodniego sąsiada, czyli Rosji. Urocza wystawa matrioszek, zdjęć i innych symboli związanych z dziedzictwem kultury rosyjskiej przyciągała oko biorących udział w prezentacji. Pozostał jeszcze jeden język, zachodni nowożytny, nauczany w naszej szkole, a mianowicie niemiecki. Germaniści: pani Beata Szaruga, pan Edward Ruszała i pani Magdalena Wierak wskazali konkretną odpowiedź na pytanie, dlaczego warto uczyć się języków obcych, w tym wypadku języka niemieckiego. Szóstka uczniów Anna Jasińska, Karolina Porch, Beata Krupa, Kamil Dudek, Aleksander Szukała i Paweł Szaruga pod kierunkiem pani Magdaleny Wierak przygotowali relację z wyjazdu do Niemiec na międzynarodowe warsztaty teatralne pod hasłem „In den Straβen unserer Stadt” w postaci prezentacji multimedialnej z komentarzem własnych odczuć i przeżyć oraz filmu przedstawiającego performance  „Sreets of Europe. City of love and broken dreams.” i kroniki podróży. Wyjazd do danego państwa i możliwość swobodnej wymiany zdań to wspaniała nagroda za wysiłek, jaki każdy wkłada w naukę języka obcego.

Poprawiony: piątek, 07 grudnia 2012 10:51
Więcej…
 
Nasi strzelają najcelniej ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
piątek, 09 listopada 2012 08:16

I miejsce drużynowo w strzelaniu z karabinka sportowego w Wojewódzkich Zawodach Strzeleckich pn. Szkolna liga strzelecka” zajęli uczniowie naszej szkoły: Dominika Rycak z II g i Maciej Nowosad z IIa. O Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego zawodnicy walczyli  9 listopada 2012r.  w Lublinie. Zwycięzcom gratulujemy sukcesu!

 

Poprawiony: poniedziałek, 17 grudnia 2012 08:22
Więcej…
 
Konrad Witnicki znów zwycięża PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
wtorek, 06 listopada 2012 09:02

W dniu 6 listopada 2012 r. odbyła się Rejonowa Gimnazjada w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt. Wśród reprezentantów Chełma znaleźli się także nasi gimnazjaliści:

Konrad Witnicki     kl. IIIf

Konrad Olszak     kl. IIf

Paulina Hać     kl. IIIc

Partycja Wasyńczuk     kl. Ib

Konrad Witnicki okazał się znów najlepszy wśród chłopców i zajął I miejsce, tym samym awansował do zawodów wojewódzkich. Zawody zostaną rozegrane 14 listopada 2012 r. w Parczewie. Gratulujemy i życzymy Konradowi dalszych sukcesów.DSC06627

Poprawiony: czwartek, 08 listopada 2012 09:12
Więcej…
 
Niecodzienna lekcja chemii PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
poniedziałek, 05 listopada 2012 09:08

W ramach programu ogólnopolskiego ogólnopolskiego ,, Lekcja chemii Orlen” gościły
w naszej szkole dwie panie, które 5 listopada 2012r. przeprowadziły w kl. IIb i IIg bardzo interesujące zajęcia. Uczniowie zapoznali się z filmem edukacyjnym ,, Skąd się wzięła ropa naftowa”, a następnie uczestniczyli w przeprowadzanym doświadczeniu, polegającym na destylacji ciekłej mieszaniny wody i etanolu (denaturatu). Zafascynowani i zaciekawieni formą i treścią przekazu wykazywali szczególną aktywność, co zostało docenione przez panie prowadzące. Uczniowie otrzymali drobne upominki, a także propozycję uczestniczenia w konkursie ,, Lekcja chemii Orlen”. Opiekę nad uczniami sprawowała p. Joanna Stelmaszczuk.

Poprawiony: czwartek, 08 listopada 2012 09:12
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia31323334353637383940następnaostatnia »

Strona 36 z 42

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

We wtorki w godz.: 19:00 - 20:00 szkoła udostępnia małą salę gimnastyczną dla rodziców.

Serdecznie zapraszamy!!!

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?
unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum