GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

ZSO 6 Archiwum
Aktualności


Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Chełm PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
niedziela, 03 grudnia 2017 21:31

W dniu 23 listopada 2017 r odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Chełm. Gimnazjaliści, którzy oddali swój głos zdecydowali, że radnymi V kadencji MRMCh zostali Mateusz Wójcik z klasy 3d oraz Katarzyna Tatys z klasy 2e.
Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

Poprawiony: niedziela, 03 grudnia 2017 21:32
 
Drodzy Rodzice i Uczniowie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
piątek, 01 grudnia 2017 19:10

Zapraszamy wszystkich do udziału w zbiórce trwałej żywności i chemii gospodarczej, którą organizujemy w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Zgromadzone dary przekażemy potrzebującej rodzinie z Chełma w dniu finału akcji 10 grudnia 2017.

Zbiórkę prowadzimy do piątku 8 grudnia 2017 roku. Dziękujemy za wsparcie.

Poprawiony: piątek, 01 grudnia 2017 19:12
 
Szachowe Mistrzostwa Polski PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 23 listopada 2017 09:37

W dniach 10.11.2017 - 17.11.2017r. w Jastrzębiej Górze odbył się półfinał Mistrzostw Polski Juniorów do lat 15 w szachach klasycznych, w których Krzysztof Iwańczuk wywalczył awans do finałów Mistrzostw Polski. W rywalizacji z 52 zawodnikami uplasował się na 1 miejscu z dorobkiem 7 pkt. na dziewięć rozegranych partii (nie ponosząc żadnej porażki).

Gratulujemy i życzymy sukcesów w finale.

Poprawiony: poniedziałek, 27 listopada 2017 13:01
Więcej…
 
Nasi szachiści PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
poniedziałek, 20 listopada 2017 12:54

W dniu 17 listopada 2017r. odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. Zwycięska reprezentacja naszej szkoły w składzie: Aleksandra Majówka, Maciej Gajo, Krzysztof Szewczyk oraz Dawid Kasprzak - obroniła tytuł najlepszej drużyny w mieście awansując do zawodów wojewódzkich. Opiekunem szachistów jest pan Grzegorz Gołębski.

 
Turniej piłki nożnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
poniedziałek, 20 listopada 2017 12:51

Ruszyły rozgrywki wewnątrzszkolne w halowej piłce nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły.

1

Poprawiony: poniedziałek, 20 listopada 2017 12:53
 
”Pociąg do Niepodległej” PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 16 listopada 2017 14:25

10 listopada 2017 r. w szkole odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Złożyły się na nie działania edukacyjne podejmowane w ramach projektu ”Pociąg do Niepodległej”. Zrezygnowaliśmy z typowej akademii, a w jej miejsce pojawiły się następujące imprezy:

  • W każdej klasie został przeprowadzony, według specjalnie przygotowanego scenariusza, turniej „Kocham Cię, Polsko!”
  • Szkolny radiowęzeł grał Na patriotyczną nutę, a kuchnia serwowała Dobre, bo polskie dania.
  • Na szkolnych korytarzach stanęła wystawka Oni dali nam wolnośćprezentująca plakaty, poświęcone bohaterom walk o niepodległą Polskę, wykonane przez uczniów gimnazjum.
  • W czasie długich przerw, na szkolnych korytarzach, odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
  • Podsumowana została akcja „List do Polski”, w ramach której uczniowie szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych pisali listy do Ojczyzny, a następnie nauczyciele poloniści dokonali wyboru najlepszej pracy w danej klasie. Listy zostały zamieszczone na specjalnie utworzonej stronie Facebooka i podzielone na kategorie wiekowe.
Poprawiony: poniedziałek, 20 listopada 2017 09:53
Więcej…
 
Syberia więzienie bez krat - spotkanie z Panią Marią Sawką PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 16 listopada 2017 14:20

29 września 2017 roku w ramach cyklu spotkań z „historią żywą” uczniowie klasy 3a i 3d Gimnazjum nr 6 mieli okazję wysłuchać wspomnień mieszkanki Chełma, Sybiraczki, Prezesa Koła Związku Sybiraków oddział w Chełmie - Pani Marii Sawki.

Ciekawie opowiedziana, smutna relacja z zesłania na „nieludzką ziemię”, spotkała się z dużym zainteresowaniem gimnazjalistów. Ze strony uczniów padło wiele pytań. Dzisiaj trudno zrozumieć przyczyny deportacji, pogodzić się z ofiarą krwi narodu polskiego.

Spotkanie było pouczająca lekcją historii, ciekawszą, bo opowiedzianą przez uczestnika tych wydarzeń. Organizatorem spotkania była nauczycielka historii Beata Łukaszewska-Breś.

Więcej o losach chełmskich Sybiraków można przeczytać na stronie internetowej projektu edukacyjnego Zesłańcy Sybiru, realizowanego w 2012 r. przez uczniów Szóstki

http://zeslancysybiru.pe.hu/index.php

Poprawiony: czwartek, 16 listopada 2017 14:24
Więcej…
 
Uczniowie Gimnazjum nr 6 w gronie zwycięzców PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 16 listopada 2017 13:49

Warszawski teatr Baj przyznał nagrody dla uczestników konkursu Historia Dzieci z Santa Rosa. Jury postanowiło wręczyć dwie nagrody i dwa równorzędne wyróżnienia. Wśród nagrodzonych zaleźli się uczniowie naszego gimnazjum. Film Jeśli… przygotowany przez Katarzynę Tatys, Jakuba Karpińskiego, Weronikę Pyrtak, Kacpra Korzeniewskiego i Filipa Langiewicza, uczniów klasy II e otrzymał II nagrodę. Dla filmu Przywołać wspomnienia przygotowanego przez Krystiana Marciniaka, Amelię Skolasińską, Zuzannę Betiuk, Maję Duszak i Michała Chaciuka, uczniów klasy II b i II g, przyznano wyróżnienie. Obie prace powstały pod opieką pani Beaty Łukaszewskiej -Breś.

Nagrody mają tym większe znaczenie, że I miejsce przyznano filmowi licealistów z XXVII LO w Lublinie. Nasi reprezentanci rywalizowali z uczniami szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych z Lublina, Zamościa i Chełma. Konkurs polegał na przygotowaniu filmu, 5-minutowego trailera, nawiązującego do spektaklu „Historia Dzieci z Santa Rosa” oraz podejmującego tematykę deportacji ludności polskiej na Syberię.

Gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni!

Poprawiony: poniedziałek, 20 listopada 2017 09:54
 
Wojewódzkie rozgrywki z badmintona!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 16 listopada 2017 13:42

W dniu 15 listopada w Ludwinie odbyły się Wojewódzkie Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Badmintonie Drużynowo.

Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klasy II e gimnazjum w składzie:

Kacper Korzeniewski

Adrian Dziewa

Michał Janiszewski

Badmintoniści zajęli II bardzo wysokie miejsce w rozgrywkach ustępując jedynie rywalom z Zamościa, po bardzo wyrównanych meczach.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy uzyskanego wyniku.

Opiekun: p. Agnieszka Waluch-Marek

Poprawiony: czwartek, 16 listopada 2017 13:43
 
Kulinarna podróż do Włoch PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
środa, 08 listopada 2017 10:35

26 października bieżącego roku Szkolny Klub Europejski zorganizował Kącik kulinarny kuchni włoskiej. Uczniowie naszej szkolnej społeczności- zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum mieli w tym dniu niepowtarzalną okazję uczestniczenia w degustacji włoskich potraw przygotowanych przez Klubowiczów. Można było spróbować tak różnorodnych smakołyków jak cantucci z żurawinami i skórką pomarańczową, ciasta włoskiego, muffinkowych torta ricotta, poduszeczek z musem i cynamonem, tiramisu, różnych sałatek (włoskiej, panzanella, warzywnej z mozzarellą), lasagne z mięsem mielonym czy włoskich gniazd z mozzarellą i pomidorem. Nie zabrakło też oczywiście tradycyjnych potraw, takich jak focaccia czy pizza podwójnie serowa z cheddarem i cebulą.

Kącik kuchni włoskiej cieszył się ogromnym powodzeniem i po jednej przerwie z jedzenia nie pozostało już dosłownie nic. Chętni uczniowie mieli także możliwość ozdobienia twarzy włoską flagą namalowaną przez dziewczęta z Klubu Europejskiego. Bardzo serdecznie dziękujemy za nieocenioną pomoc w przygotowaniu potraw i atrakcji oraz tak liczne przybycie na degustację włoskich dań.

W ostatni czwartek listopada zapraszamy serdecznie w kolejną podróż kulinarną - tym razem w naszym menu zagoszczą dania kuchni bułgarskiej. To już za miesiąc!

Szkolny Klub Europejski

Poprawiony: środa, 08 listopada 2017 10:39
Więcej…
 
Akcja "List do Polski" PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
wtorek, 07 listopada 2017 08:43

11_listopada

W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości w szkole realizowany jest projekt edukacyjny ‘’Pociąg do Niepodległej”. W tym roku szkolnym rezygnujemy z typowej akademii na rzecz kilku różnorodnych działań edukacyjnych, do których między innymi zalicza się akcja „List do Polski”.

Uczniowie poszczególnych klas pisali listy do Ojczyzny zbiorowo, grupowo lub indywidualnie. Następnie wytypowano list, który reprezentuje daną klasę w konkursie szkolnym.

Na stronie: https://www.facebook.com/List-do-Polski-188533058383390/ można już oddawać głosy na najlepszy list w każdej z trzech kategorii:

  1. 1.Klasy 1-3 szkoła podstawowa
  2. 2.Klasy 4-7 szkoła podstawowa
  3. 3.Klasy 2-3 gimnazjum

Na najlepsze listy czekają nagrody! Zapraszamy do lajkowania!

Poprawiony: wtorek, 07 listopada 2017 08:47
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 43

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?

Pozytywnie wpłynie na rozwój uczniów - 32.1%
Zwiększy atrakcyjność Szkoły w środowisku lokalnym - 50.4%
Podoba mi się ale nie przełoży się to na rozwój uczniów - 3.9%
Jest mi to obojętne - 5.7%
Niepotrzebny wydatek - 8%

Total votes: 9015unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum