GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

ZSO 6 Archiwum
Aktualności


”Pociąg do Niepodległej” PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 16 listopada 2017 14:25

10 listopada 2017 r. w szkole odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Złożyły się na nie działania edukacyjne podejmowane w ramach projektu ”Pociąg do Niepodległej”. Zrezygnowaliśmy z typowej akademii, a w jej miejsce pojawiły się następujące imprezy:

  • W każdej klasie został przeprowadzony, według specjalnie przygotowanego scenariusza, turniej „Kocham Cię, Polsko!”
  • Szkolny radiowęzeł grał Na patriotyczną nutę, a kuchnia serwowała Dobre, bo polskie dania.
  • Na szkolnych korytarzach stanęła wystawka Oni dali nam wolnośćprezentująca plakaty, poświęcone bohaterom walk o niepodległą Polskę, wykonane przez uczniów gimnazjum.
  • W czasie długich przerw, na szkolnych korytarzach, odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
  • Podsumowana została akcja „List do Polski”, w ramach której uczniowie szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych pisali listy do Ojczyzny, a następnie nauczyciele poloniści dokonali wyboru najlepszej pracy w danej klasie. Listy zostały zamieszczone na specjalnie utworzonej stronie Facebooka i podzielone na kategorie wiekowe.
Poprawiony: poniedziałek, 20 listopada 2017 09:53
Więcej…
 
Syberia więzienie bez krat - spotkanie z Panią Marią Sawką PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 16 listopada 2017 14:20

29 września 2017 roku w ramach cyklu spotkań z „historią żywą” uczniowie klasy 3a i 3d Gimnazjum nr 6 mieli okazję wysłuchać wspomnień mieszkanki Chełma, Sybiraczki, Prezesa Koła Związku Sybiraków oddział w Chełmie - Pani Marii Sawki.

Ciekawie opowiedziana, smutna relacja z zesłania na „nieludzką ziemię”, spotkała się z dużym zainteresowaniem gimnazjalistów. Ze strony uczniów padło wiele pytań. Dzisiaj trudno zrozumieć przyczyny deportacji, pogodzić się z ofiarą krwi narodu polskiego.

Spotkanie było pouczająca lekcją historii, ciekawszą, bo opowiedzianą przez uczestnika tych wydarzeń. Organizatorem spotkania była nauczycielka historii Beata Łukaszewska-Breś.

Więcej o losach chełmskich Sybiraków można przeczytać na stronie internetowej projektu edukacyjnego Zesłańcy Sybiru, realizowanego w 2012 r. przez uczniów Szóstki

http://zeslancysybiru.pe.hu/index.php

Poprawiony: czwartek, 16 listopada 2017 14:24
Więcej…
 
Uczniowie Gimnazjum nr 6 w gronie zwycięzców PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 16 listopada 2017 13:49

Warszawski teatr Baj przyznał nagrody dla uczestników konkursu Historia Dzieci z Santa Rosa. Jury postanowiło wręczyć dwie nagrody i dwa równorzędne wyróżnienia. Wśród nagrodzonych zaleźli się uczniowie naszego gimnazjum. Film Jeśli… przygotowany przez Katarzynę Tatys, Jakuba Karpińskiego, Weronikę Pyrtak, Kacpra Korzeniewskiego i Filipa Langiewicza, uczniów klasy II e otrzymał II nagrodę. Dla filmu Przywołać wspomnienia przygotowanego przez Krystiana Marciniaka, Amelię Skolasińską, Zuzannę Betiuk, Maję Duszak i Michała Chaciuka, uczniów klasy II b i II g, przyznano wyróżnienie. Obie prace powstały pod opieką pani Beaty Łukaszewskiej -Breś.

Nagrody mają tym większe znaczenie, że I miejsce przyznano filmowi licealistów z XXVII LO w Lublinie. Nasi reprezentanci rywalizowali z uczniami szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych z Lublina, Zamościa i Chełma. Konkurs polegał na przygotowaniu filmu, 5-minutowego trailera, nawiązującego do spektaklu „Historia Dzieci z Santa Rosa” oraz podejmującego tematykę deportacji ludności polskiej na Syberię.

Gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni!

Poprawiony: poniedziałek, 20 listopada 2017 09:54
 
Wojewódzkie rozgrywki z badmintona!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 16 listopada 2017 13:42

W dniu 15 listopada w Ludwinie odbyły się Wojewódzkie Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Badmintonie Drużynowo.

Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klasy II e gimnazjum w składzie:

Kacper Korzeniewski

Adrian Dziewa

Michał Janiszewski

Badmintoniści zajęli II bardzo wysokie miejsce w rozgrywkach ustępując jedynie rywalom z Zamościa, po bardzo wyrównanych meczach.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy uzyskanego wyniku.

Opiekun: p. Agnieszka Waluch-Marek

Poprawiony: czwartek, 16 listopada 2017 13:43
 
Kulinarna podróż do Włoch PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
środa, 08 listopada 2017 10:35

26 października bieżącego roku Szkolny Klub Europejski zorganizował Kącik kulinarny kuchni włoskiej. Uczniowie naszej szkolnej społeczności- zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum mieli w tym dniu niepowtarzalną okazję uczestniczenia w degustacji włoskich potraw przygotowanych przez Klubowiczów. Można było spróbować tak różnorodnych smakołyków jak cantucci z żurawinami i skórką pomarańczową, ciasta włoskiego, muffinkowych torta ricotta, poduszeczek z musem i cynamonem, tiramisu, różnych sałatek (włoskiej, panzanella, warzywnej z mozzarellą), lasagne z mięsem mielonym czy włoskich gniazd z mozzarellą i pomidorem. Nie zabrakło też oczywiście tradycyjnych potraw, takich jak focaccia czy pizza podwójnie serowa z cheddarem i cebulą.

Kącik kuchni włoskiej cieszył się ogromnym powodzeniem i po jednej przerwie z jedzenia nie pozostało już dosłownie nic. Chętni uczniowie mieli także możliwość ozdobienia twarzy włoską flagą namalowaną przez dziewczęta z Klubu Europejskiego. Bardzo serdecznie dziękujemy za nieocenioną pomoc w przygotowaniu potraw i atrakcji oraz tak liczne przybycie na degustację włoskich dań.

W ostatni czwartek listopada zapraszamy serdecznie w kolejną podróż kulinarną - tym razem w naszym menu zagoszczą dania kuchni bułgarskiej. To już za miesiąc!

Szkolny Klub Europejski

Poprawiony: środa, 08 listopada 2017 10:39
Więcej…
 
Akcja "List do Polski" PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
wtorek, 07 listopada 2017 08:43

11_listopada

W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości w szkole realizowany jest projekt edukacyjny ‘’Pociąg do Niepodległej”. W tym roku szkolnym rezygnujemy z typowej akademii na rzecz kilku różnorodnych działań edukacyjnych, do których między innymi zalicza się akcja „List do Polski”.

Uczniowie poszczególnych klas pisali listy do Ojczyzny zbiorowo, grupowo lub indywidualnie. Następnie wytypowano list, który reprezentuje daną klasę w konkursie szkolnym.

Na stronie: https://www.facebook.com/List-do-Polski-188533058383390/ można już oddawać głosy na najlepszy list w każdej z trzech kategorii:

  1. 1.Klasy 1-3 szkoła podstawowa
  2. 2.Klasy 4-7 szkoła podstawowa
  3. 3.Klasy 2-3 gimnazjum

Na najlepsze listy czekają nagrody! Zapraszamy do lajkowania!

Poprawiony: wtorek, 07 listopada 2017 08:47
 
Miejskie rozgrywki z badmintona PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 26 października 2017 13:34

W dniu 25 października w SP nr 5 w Chełmie odbyły się Miejskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Badmintonie Drużynowo.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły pokazali że prezentują wysoką formę zajmując I miejsce w drużynie chłopców oraz II miejsce drużynowo dziewcząt.

Oto skład reprezentacji szkoły:

Kacper Korzeniewski 2e

Adrian Dziewa 2e

Michał Janiszewski 2e

Paulina Bielak 3g

Katarzyna Tatys 2e

Aleksandra Sapiaszko 2a

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów w następnym etapie !!!

Opiekun: p. Agnieszka Waluch-Marek

 
Biegi przełajowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 26 października 2017 13:33

Bardzo dobrze spisali się nasi gimnazjaliści w rozegranych w dniu 12.10.2017 r. Rejonowych Sztafetowych Biegach Przełajowych w Cycowie zajmując III miejsce. To już kolejne osiągnięcie naszych uczniów. Po II miejscach w Drużynowych i Sztafetowych zawodach miejskich rozegranych we wrześniu przyszedł czas na Rejony.

SP 11 reprezentowali:

Mateusz Blinowski - III a

Dominik Korona - II a

Luiz Mołodecki - II a

Tomasz Płonkowski - II g

Kacper Poźniak - III g

Filip Linkiewicz - II e

we wcześniejszych biegach występował Patryk Pułajdowicz - II a

Opiekun Andrzej Janiak

W rozegranych w dniu 24.10.2017 r. Drużynowych Biegach Przełajowych nasi gimnazjaliści zajmując III miejsce awansowali do Finałów Wojewódzkich.

Nasi reprezentanci:

Dominik Korona II a

Luiz Mołodecki II a

Filip Linkiewicz II e

Jakub Marek II e

Patryk Pułajdowicz II a

Tomasz Płonkowski II g

Finały 27.10.2017 r w Adamowie.

 
„Osobliwości przyrodnicze i kulturowe Europy” PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
środa, 25 października 2017 09:28

W miesiącu październiku Szkolny Klub Europejski zaprosił uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „Osobliwości przyrodnicze i kulturowe Europy”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród społeczności naszej szkoły i wzięło w nim udział 49 uczniów z klas VI SP oraz II i III Gimnazjum. Wykonane plakaty przedstawiają wybrane, najatrakcyjniejsze obiekty przyrodnicze, historyczne i kulturowe państw Europy. Liczne ciekawostki na temat wybranych osobliwości naszego kontynentu, zaprezentowane w atrakcyjnej szacie graficznej mogą zachęcić uczniów do pogłębienia wiedzy o przedstawionych walorach państw Europy.

W kategorii wiekowej klasy IV-VI SP nagrodzone zostały uczennice klasy VI c :

Martyna Dmuch; Dagmara Łopuszyńska; Martyna Majówka; Oliwia Świtaj; Julia Grodzka; Julia Gałczyńska; Aleksandra Protasiewicz; Karolina Semeniuk; Zuzanna Przytuła.

W kategorii klas gimnazjum wyróżnieni zostali:

Emilia Orłowska; Julia Smerdel; Anita Szaran; Paulina Franaszczuk; Karol Kudelski; Weronika Pyrtak.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali drobne nagrody ufundowane przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Zapraszamy do obejrzenia wyeksponowanych w formie wystawy prac uczniów, na korytarzu szkolnym na I i II piętrze naszej szkoły, oraz zachęcamy do udziału w następnych edycjach konkursów organizowanych przez Szkolny Klub Europejski.

Poprawiony: środa, 25 października 2017 09:33
Więcej…
 
Wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 19 października 2017 12:52

W dniu 12 października 2017 r. odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 11. Uprawnionych do głosowania było 776 uczniów. W głosowaniu wzięło udział 603 uczniów. Po przeliczeniu głosów przez Komisję Wyborczą. Przewodniczącym SU został Jakub Jabłoński z klasy 3a, zaś Zastępcą Patrycja Sugier z klasy 6a. Wyłoniono również Rzecznika Praw Ucznia, zostały nimi Mariola Kierzek z klasy 3f oraz Zofia Sobańska z klasy 4d. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

Poprawiony: czwartek, 19 października 2017 13:04
Więcej…
 
Dzień Papieski PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
środa, 18 października 2017 07:49

Jak każdego roku w naszej szkole, obchodziliśmy już XVII Dzień Papieski. Poprzez uroczystą akademię przygotowaną pod okiem p. D. Chodorowskiej-Sczepaniak uczniowie klas 3G, 2G, 7D i 6B przybliżyli społeczności szkolnej osobę Wielkiego i Świętego Polaka – Jana Pawła II. Zespół muzyczny pod kierunkiem p. E. Szewczak, wprowadził nas poprzez piękne, papieskie pieśni w refleksyjny i miły nastrój. Uroczystości tej towarzyszył kiermasz „papieskich kremówek” zorganizowany przez Szkolne Koło Caritas prowadzone przez p. A. Sielicką i M. Kamińską.

Poprawiony: piątek, 20 października 2017 13:16
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 43

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

We wtorki w godz.: 19:00 - 20:00 szkoła udostępnia małą salę gimnastyczną dla rodziców.

Serdecznie zapraszamy!!!

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?
unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum