GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

ZSO 6 Archiwum
Aktualności


Rodzina 500+ PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
środa, 23 marca 2016 07:24

500

Informacje o programie można pobrać TUTAJ.

Poprawiony: środa, 23 marca 2016 07:27
 
Dzień irlandzki w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
poniedziałek, 21 marca 2016 14:00

21 marca 2016 r. uczniowie klas dwujęzycznych 1d, 2d i 3c wzięli udział w zajęciach warsztatowych poświęconych kulturze irlandzkiej, prowadzonych w całości w języku angielskim. Spotkanie dla naszych uczniów przygotowała i poprowadziła Pani Tamara Woińska, wykładowca PWSZ w Zamościu. Dzięki warsztatom uczniowie klas dwujęzycznych mieli możliwość pogłębić swoją wiedzę odnośnie irlandzkich symboli narodowych, poznać najciekawsze miejsca Irlandii oraz zgłębić tajniki muzyki i tańca irlandzkiego. Ponadto na zakończenie spotkania uczniowie wzięli udział w quizach poświęconych tematyce zajęć, a zwycięzcy, którzy udzielili poprawnych odpowiedzi na pytania otrzymali nagrody książkowe.

Poprawiony: piątek, 01 kwietnia 2016 14:01
Więcej…
 
Pierwszy dzień wiosny PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
poniedziałek, 21 marca 2016 09:15

21 marca 2016r. mogliśmy świętować nadejście wiosny. W naszej szkole było mnóstwo atrakcji, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Można było uczestniczyć w zajęciach tanecznych z „Zumby” czy aerobiku, sprawdzić się w udzielaniu pierwszej pomocy lub w podnoszeniu ciężarów, zmierzyć się w zawodach w tenisie stołowym, pograć na xboxie lub w gry planszowe, a także dla chętnych były zorganizowane seanse filmowe. Wszystko to dzięki Samorządowi Uczniowskiemu oraz nauczycielom ZSO nr 6.

Więcej…
 
Spotkanie z pułkownikiem Henrykiem Atemborskim - żywa lekcja historii PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
piątek, 18 marca 2016 07:41

"Jedne czasy mijają - drugie następują, ale kiedy ludzie zapominają o tym, co było, niech się strzegą, gdyż nie znając prawdy historycznej stają się bezsilni, by zapobiec temu złu, które może znowu się powtórzyć.”

Henryk Atemborski

DSC07480

18 marca 2016 r. młodzież naszej szkoły spotkała się z pułkownikiem Henrykiem Atemborskim „Pancernym”, żołnierzem Narodowych Sił Zbrojnych Brygady Świętokrzyskiej. Niezwykłemu bohaterowi towarzyszyła Grupa Rekonstrukcji Historycznej NSZ im. I Pułku Legii Nadwiślańskiej Ziemi Lubelskiej. Henryk Atemborski urodził się w 1928 roku w Łodzi, w rodzinie o silnych tradycjach patriotycznych i wojskowych. W okresie wojny został przesiedlony w świętokrzyskie. Był świadkiem popełnianych przez hitlerowców zbrodni. W wieku 12 lat wstąpił w szeregi Brygady Świętokrzyskiej NSZ pod pseudonimem "Pancerny". Po wojnie Henryk Atemborski został aresztowany i jako żołnierz wyklęty inwigilowany do późnych lat 50-tych. Od 1954 roku rozpoczął działalność społeczną w dziedzinie sportu i turystyki. Prowadził także działalność opozycyjną w strukturach Solidarności.

Poprawiony: poniedziałek, 21 marca 2016 07:43
Więcej…
 
Coca-cola Cup 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 17 marca 2016 13:27

W dniu 17.03.2016 r. odbyła się I runda eliminacyjna turnieju piłki nożnej dziewcząt Coca-cola Cup. Nasze gimnazjum zajęło I miejsce i awansowało do kolejnej rundy rozgrywek. Skład drużyny:

Zuzanna Dąbrowska – kl. Ib,
Amelia Terlecka – kl. Ic,
Natalia Świstowska – kl. IIg,
Karolina Szady – kl. IIg,
Aleksandra Kuźmińska – kl. IIg,
Julia Lewandowska – kl. IIg,
Katarzyna Kiwińska – kl. IIf,
Anna Bisko – kl. IIId,
Klaudia Przechocka – kl. IIId,
Wiktoria Olbryk – kl. IIId.

Opiekunem był p. Piotr Jabłoński. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej…
 
Po irlandzku i angielsku w Dzień Św. Patryka PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 17 marca 2016 07:36

W dniu 17 marca 2016 roku uczniowie z oddziałów 3e, 2e, 1f, 1e i 1c z grup p. Małgorzaty Flis-Podkańskiej uczestniczyli na swoich zajęciach w nietypowej lekcji kulturowej o Irlandii z okazji Dnia Św. Patryka, patrona tego kraju. Uczniowie mieli okazję zapoznania się z podstawowymi informacjami o historii, kulturze i tradycji Irlandii a ponadto na zajęciach w 2e, 1e i 1f zapoznali się również z podstawowymi zwrotami w języku irlandzkim oraz prezentacją przygotowaną przez uczennicę Wiktorię Czarnotę z oddziału 1c. Ciekawostką był fakt, że język irlandzki całkowicie różni się od języka angielskiego i pomimo faktu, że jest pierwszym językiem urzędowym kraju, nauczanym powszechnie w szkołach, z powodów historycznych używany jest przez mniejszość mieszkańców Irlandii.

Poprawiony: środa, 23 marca 2016 07:37
Więcej…
 
Kiermasz palm wielkanocnych, kartek świątecznych oraz różańców PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
niedziela, 13 marca 2016 13:37

W Parafii p.w. Chrystusa Odkupiciela w Chełmie w dniu 13 marca 2016r. młodzież Szkolnego Koła Caritas przeprowadziła „Kiermasz palm wielkanocnych, kartek świątecznych oraz różańców”. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdów na Światowe Dni Młodzieży. Opiekę nad młodzieżą sprawowały p. Mariola Kamińska i p. Alicja Sienicka.

Poprawiony: czwartek, 17 marca 2016 13:11
Więcej…
 
Shinkansenem przez Japonię PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
piątek, 11 marca 2016 17:05

W piątek 11 marca uczniowie naszej szkoły mieli szansę lepiej poznać kulturę i obyczaje mieszkańców kraju kwitnącej wiśni dzięki spotkaniu z podróżnikami: Państwem Jakubem i Urszulą Wałachowskimi. Zaproszeni goście odpowiadali na pytania: jak się zachować w japońskiej łaźni, co i jak zamawiać a w japońskiej restauracji, czy dlaczego Japończycy zostawiają parasole przed wejściem do budynków? W czasie spotkania dowiedzieliśmy się jak poruszać się najszybszym pociągiem świata a zaproszeni pasjonaci podróży zdradzili nam tajniki przygotowania tak egzotycznej wyprawy. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali przywiezione z wyprawy zdjęcia wzbogacając swoją wiedzę na temat kraju Dalekiego Wschodu.

Więcej…
 
Siatkarki z „Szóstki” PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 10 marca 2016 14:28

Dnia 4 marca br. w naszej szkole odbyła się Miejska Gimnazjada w piłce siatkowej dziewcząt. Wzięły w niej udział drużyny z chełmskich gimnazjów. Siatkarki naszej szkoły były bezkonkurencyjne i tym samym wywalczyły 1 miejsce oraz awans do zawodów rejonowych. W Gimnazjadzie Rejonowej, która odbyła się 10 marca w Miejskiej Hali Sportowej, dziewczęta trafiły do grupy z Gimnazjum nr 7 z Chełma oraz Gimnazjum nr 1 z Włodawy. Oba mecze wygrały z wyraźną przewagą. W meczu finałowym niestety uległy siatkarkom ze Świdnika, przegrywając z nimi 2:0. Turniej zakończyły na wysokiej 2 lokacie!!! Skład drużyny:

Anna Bisko
Dominika Czyż
Natalia Dybek
Alicja Grzywna
Aleksandra Kołodziej
Klaudia Książek
Kornelia Łukomska
Urszula Mokiejewska
Wiktoria Olbryk
Zofia Płonkowska
Oliwia Zawiaczyńska
Opiekunem była pani Agnieszka Radelczuk. Gratulujemy!!!

Poprawiony: środa, 16 marca 2016 09:05
Więcej…
 
Lekcja z dietetykiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 10 marca 2016 14:28

Dnia 10 marca br. w naszej szkole gościliśmy dietetyka medycznego p. Paulinę Majkutewicz, absolwentkę Uniwersytetu Warszawskiego. W spotkaniu uczestniczyły klasy: 1a, 1b, 1e, 3c, 3d i 3g. Pani dietetyk poprowadziła lekcję dotyczącą prawidłowego odżywiania oraz wpływu żywności przetworzonej na organizm młodego człowieka.

Więcej…
 
Europejskie łamańce językowe w Szóstce PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 10 marca 2016 12:10

Po raz kolejny z inicjatywy Szkolnych Klubów Europejskich z I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie oraz Klubu Europejskiego naszej szkoły, odbyły się warsztaty językowo–kulturowe z zakresu edukacji europejskiej. Młodzież z Klubu Europejskiego „Czapla” z I LO pod opieką pani Ewy Betiuk, Małgorzaty Mozel oraz pana Marka Urbana zaproponowali naszym uczniom zestaw ciekawych zajęć, konkursów i quizów europejskich, poszerzających naszą wiedzę na temat Unii Europejskiej. Klub Europejski „Europejczyk” z Gimnazjum nr 6 w podziękowaniu za ciekawe i pouczające zajęcia wręczył prowadzącym drobne upominki w postaci gadżetów europejskich. Zapraszamy na kolejne spotkanie w przyszłym roku.

Poprawiony: poniedziałek, 21 marca 2016 12:11
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 36

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

We wtorki w godz.: 19:00 - 20:00 szkoła udostępnia małą salę gimnastyczną dla rodziców.

Serdecznie zapraszamy!!!

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?
unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum