GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

ZSO 6 Archiwum
Aktualności


Po irlandzku i angielsku w Dzień Św. Patryka PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 17 marca 2016 07:36

W dniu 17 marca 2016 roku uczniowie z oddziałów 3e, 2e, 1f, 1e i 1c z grup p. Małgorzaty Flis-Podkańskiej uczestniczyli na swoich zajęciach w nietypowej lekcji kulturowej o Irlandii z okazji Dnia Św. Patryka, patrona tego kraju. Uczniowie mieli okazję zapoznania się z podstawowymi informacjami o historii, kulturze i tradycji Irlandii a ponadto na zajęciach w 2e, 1e i 1f zapoznali się również z podstawowymi zwrotami w języku irlandzkim oraz prezentacją przygotowaną przez uczennicę Wiktorię Czarnotę z oddziału 1c. Ciekawostką był fakt, że język irlandzki całkowicie różni się od języka angielskiego i pomimo faktu, że jest pierwszym językiem urzędowym kraju, nauczanym powszechnie w szkołach, z powodów historycznych używany jest przez mniejszość mieszkańców Irlandii.

Poprawiony: środa, 23 marca 2016 07:37
Więcej…
 
Kiermasz palm wielkanocnych, kartek świątecznych oraz różańców PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
niedziela, 13 marca 2016 13:37

W Parafii p.w. Chrystusa Odkupiciela w Chełmie w dniu 13 marca 2016r. młodzież Szkolnego Koła Caritas przeprowadziła „Kiermasz palm wielkanocnych, kartek świątecznych oraz różańców”. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdów na Światowe Dni Młodzieży. Opiekę nad młodzieżą sprawowały p. Mariola Kamińska i p. Alicja Sienicka.

Poprawiony: czwartek, 17 marca 2016 13:11
Więcej…
 
Shinkansenem przez Japonię PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
piątek, 11 marca 2016 17:05

W piątek 11 marca uczniowie naszej szkoły mieli szansę lepiej poznać kulturę i obyczaje mieszkańców kraju kwitnącej wiśni dzięki spotkaniu z podróżnikami: Państwem Jakubem i Urszulą Wałachowskimi. Zaproszeni goście odpowiadali na pytania: jak się zachować w japońskiej łaźni, co i jak zamawiać a w japońskiej restauracji, czy dlaczego Japończycy zostawiają parasole przed wejściem do budynków? W czasie spotkania dowiedzieliśmy się jak poruszać się najszybszym pociągiem świata a zaproszeni pasjonaci podróży zdradzili nam tajniki przygotowania tak egzotycznej wyprawy. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali przywiezione z wyprawy zdjęcia wzbogacając swoją wiedzę na temat kraju Dalekiego Wschodu.

Więcej…
 
Siatkarki z „Szóstki” PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 10 marca 2016 14:28

Dnia 4 marca br. w naszej szkole odbyła się Miejska Gimnazjada w piłce siatkowej dziewcząt. Wzięły w niej udział drużyny z chełmskich gimnazjów. Siatkarki naszej szkoły były bezkonkurencyjne i tym samym wywalczyły 1 miejsce oraz awans do zawodów rejonowych. W Gimnazjadzie Rejonowej, która odbyła się 10 marca w Miejskiej Hali Sportowej, dziewczęta trafiły do grupy z Gimnazjum nr 7 z Chełma oraz Gimnazjum nr 1 z Włodawy. Oba mecze wygrały z wyraźną przewagą. W meczu finałowym niestety uległy siatkarkom ze Świdnika, przegrywając z nimi 2:0. Turniej zakończyły na wysokiej 2 lokacie!!! Skład drużyny:

Anna Bisko
Dominika Czyż
Natalia Dybek
Alicja Grzywna
Aleksandra Kołodziej
Klaudia Książek
Kornelia Łukomska
Urszula Mokiejewska
Wiktoria Olbryk
Zofia Płonkowska
Oliwia Zawiaczyńska
Opiekunem była pani Agnieszka Radelczuk. Gratulujemy!!!

Poprawiony: środa, 16 marca 2016 09:05
Więcej…
 
Lekcja z dietetykiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 10 marca 2016 14:28

Dnia 10 marca br. w naszej szkole gościliśmy dietetyka medycznego p. Paulinę Majkutewicz, absolwentkę Uniwersytetu Warszawskiego. W spotkaniu uczestniczyły klasy: 1a, 1b, 1e, 3c, 3d i 3g. Pani dietetyk poprowadziła lekcję dotyczącą prawidłowego odżywiania oraz wpływu żywności przetworzonej na organizm młodego człowieka.

Więcej…
 
Europejskie łamańce językowe w Szóstce PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 10 marca 2016 12:10

Po raz kolejny z inicjatywy Szkolnych Klubów Europejskich z I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie oraz Klubu Europejskiego naszej szkoły, odbyły się warsztaty językowo–kulturowe z zakresu edukacji europejskiej. Młodzież z Klubu Europejskiego „Czapla” z I LO pod opieką pani Ewy Betiuk, Małgorzaty Mozel oraz pana Marka Urbana zaproponowali naszym uczniom zestaw ciekawych zajęć, konkursów i quizów europejskich, poszerzających naszą wiedzę na temat Unii Europejskiej. Klub Europejski „Europejczyk” z Gimnazjum nr 6 w podziękowaniu za ciekawe i pouczające zajęcia wręczył prowadzącym drobne upominki w postaci gadżetów europejskich. Zapraszamy na kolejne spotkanie w przyszłym roku.

Poprawiony: poniedziałek, 21 marca 2016 12:11
Więcej…
 
Zapraszamy wszystkich chętnych do zdawania Egzaminu PET for Schools w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
wtorek, 08 marca 2016 10:17

Dnia 28 maja 2016 r. planujemy przeprowadzenie egzaminu Cambridge Preliminary English Test for Schools w naszej szkole. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie udziału do sekretariatu szkoły do dnia 1 kwietnia 2016 r. Egzamin Preliminary English Test for Schools potwierdza umiejętności posługiwania się językiem angielskim w codziennych sytuacjach. Daje także podstawy pod zdobywanie kolejnych kwalifikacji językowych zdawanych z myślą o studiach lub pracy.

Poprawiony: wtorek, 08 marca 2016 10:18
Więcej…
 
„Prawem człowieka jest zapomnieć, a obowiązkiem pamiętać'' PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
wtorek, 01 marca 2016 14:42

Czy się kiedyś zagoi ta blizna,

Co gorzeje jak krwawe łuczywo?

Czy się wreszcie zdobędzie Ojczyzna

By uznaniem zapłacić za miłość?

II Chełmski Marsz Pamięci Sybiraków to świadectwo szacunku, współczucia i ogromnego uznania dla wszystkich Rodaków, co za Polskę, wiarę i cześć narodu oddali swoje życie. 1 marca spod naszej szkoły ruszył pochód ku czci ofiar Sybiru i Żołnierzy Wyklętych. W Bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmie odprawiona została uroczysta msza, podczas której młodzież naszej szkoły poruszającymi utworami dała wyraz pamięci o tych dramatycznych wydarzeniach z przeszłości. Ujmujące kazanie księdza Prałata Tadeusza Kądziołki oraz refleksje Pani Dyrektor Doroty Cieślik są świadectwem, że nie pozwolimy zamknąć klamrą milczenia walki o człowieczeństwo tych ”bojowników polskości”.

Poprawiony: wtorek, 08 marca 2016 08:31
Więcej…
 
Matematyczne Koło Olimpijskie PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
niedziela, 21 lutego 2016 17:27

Z inicjatywy Instytutu Matematyki i Informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej począwszy od 8 marca 2016 r. zostanie zorganizowane Matematyczne Koło Olimpijskie przeznaczone dla uczniów końcowych klas gimnazjalnych i początkowych klas szkół ponadgimnazjalnych. Zajęcia mają na celu przygotowanie do Olimpiady Matematycznej i rozwijanie młodych talentów. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Więcej informacji u nauczycieli matematyki.

Poprawiony: środa, 24 lutego 2016 17:30
 
Uczestnik, finalista, laureat … to brzmi dumnie ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
sobota, 13 lutego 2016 11:10

Uczennica klasy 3c, Agata Bedlińska uzyskała tytuł laureatki Konkursu Języka Niemieckiego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w roku szkolnym 2015/2016. Uczennica oprócz niewątpliwej satysfakcji otrzyma na koniec roku szkolnego nie tylko zaświadczenie ze 100% wynikiem z egzaminu gimnazjalnego z języka obcego nowożytnego, ale również tytuł laureatki oraz dzień wolny od stresu egzaminacyjnego, z którym będą musieli zmierzyć się pozostali trzecioklasiści. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Poprawiony: czwartek, 03 marca 2016 10:06
Więcej…
 
Sukces szczypiornistek!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
piątek, 12 lutego 2016 15:52

12.02.2016r.odbyła się Miejska gimnazjada w piłce ręcznej dziewcząt. Nasze zawodniczki nie dały szans rywalkom wygrywając wszystkie mecze. Pokonały kolejno: ZSO nr7, ZSO nr 8, ZSO nr 1 i Gim. Nr 2.

Szkołę reprezentowały:

Szady Karolina kl.IIg
Kiwińska Katarzyna kl.IIf
Sokół Weronika kl.IIIg
Martyniuk Patrycja kl.IIIg
Ufniarz Natalia kl.IIIg
Świstowska Natalia kl.IIg
Steć Magdalena kl.II b
Dobrowolska Katarzyna kl.IIb
Lewandowska Julia kl.IIg
Rul vel Sochacz Wioletta kl.IIf
Lisiecka Katarzyna kl.IIIa

Opiekunem drużyny była p. Joanna Wojtaszek. Gratulujemy i życzymy sukcesu na etapie rejonowym!!!

Poprawiony: czwartek, 03 marca 2016 13:54
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 36

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

We wtorki w godz.: 19:00 - 20:00 szkoła udostępnia małą salę gimnastyczną dla rodziców.

Serdecznie zapraszamy!!!

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?
unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum