GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

ZSO 6 Archiwum
Aktualności


Szanowni Państwo! PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
piątek, 06 maja 2016 09:41

W tym roku szkolnym, po raz kolejny w ramach działań profilaktycznych i wychowawczych, podjęliśmy decyzję o objęciu naszych uczniów programem profilaktycznym „Archipelag Skarbów” realizowanym przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej. Program posiada rekomendację ORE - Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz PARPA - Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Cele programu ukierunkowane są na:

  1. profilaktykę uzależnień
  2. profilaktykę przemocy
  3. wychowanie ku miłości i odpowiedzialności za swoją seksualność
  4. profilaktykę HIV/AIDS:
  5. wzmocnienie poprawnych więzi z rodzicami

W ramach programu oddziaływaniami zostaną objęci nie tylko uczniowie (podczas dwóch interaktywnych czterogodzinnych spotkań), ale i nauczyciele. Do udziału w programie zapraszamy również Państwa. W dniu konsultacji tj. 28 kwietnia (czwartek) zapraszamy Państwa na godzinę 16.30 na ok. 60 min. spotkanie z realizatorami programu, podczas którego zostanie podjęty temat umiejętności rozmawiania z dorastającymi dziećmi o sprawach miłości i seksualności. Serdecznie zapraszamy Państwa do wygospodarowania czasu na to popołudnie i liczymy na Państwa obecność!

Poprawiony: piątek, 06 maja 2016 09:41
 
Srebrne dziewczęta! PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
piątek, 06 maja 2016 09:36

W dniu 5.05.2016 r. w Milanowie odbył się finał Wojewódzkiej Gimnazjady w piłce nożnej dziewcząt. Nasze Gimnazjum zajęło II miejsce ustępując jedynie w decydującym meczu Gimnazjum nr 9 z Lublina.

20160505_143746

Skład drużyny:

Zuzanna Dąbrowska – kl. Ib,
Natalia Świstowska – kl. IIg,
Karolina Szady – kl. IIg,
Aleksandra Kuźmińska – kl. IIg,
Julia Lewandowska – kl. IIg,
Katarzyna Kiwińska – kl. IIf,
Klaudia Przechocka – kl. IIId,
Amelia Skowron – kl. Ib,
Amelia Terlecka – kl. Ic,
Wiktoria Olbryk – kl. IIId.

Opiekunem był p. Piotr Jabłoński. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Poprawiony: piątek, 06 maja 2016 09:40
Więcej…
 
55. Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie „O SREBRNE MUSZKIETY” - Finał Wojewódzki PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
sobota, 30 kwietnia 2016 07:17

Drużyna dziewcząt w składzie: Marta Bednaruk, Julia Łoś i Karolina Zosiuk, zakwalifikowała się do Finału Centralnego 55. Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich „O SREBRNE MUSZKIETY”, który odbędzie się w dniach 30 maja – 1 czerwca w Bydgoszczy. Sukces ten dziewczęta wywalczyły 30 kwietnia na strzelnicy sportowej w Sawinie, gdzie rozegrano finał wojewódzki. W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła także drużyna chłopców w składzie: Filip Mazurek, Patryk Smyk i Miłosz Worobij, jednak do Bydgoszczy nie pojechali, ponieważ tym razem lepsi okazali się ich starsi koledzy z I LO w Chełmie. Indywidualnie najlepszy wynik w śród dziewcząt uzyskała Julia – 548 pkt, zaś Miłosz był drugi wśród chłopców z wynikiem 557 pkt.

Więcej…
 
Dziewczęta jadą na finał wojewódzki!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
środa, 27 kwietnia 2016 12:54

W dniu 27.04.2016 r. odbyła się Rejonowa Gimnazjada w piłce nożnej dziewcząt. Nasze Gimnazjum zajęło I miejsce pokonując w decydującym meczu Gimnazjum z Sielca wynikiem 2-1! Dzięki zwycięstwu Dziewczęta awansowały do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 5.05.2016r. w Parczewie.

20160427_124833

Skład drużyny:

Zuzanna Dąbrowska – kl. Ib,
Natalia Świstowska – kl. IIg,
Karolina Szady – kl. IIg,
Aleksandra Kuźmińska – kl. IIg,
Julia Lewandowska – kl. IIg,
Katarzyna Kiwińska – kl. IIf,
Klaudia Przechocka – kl. IIId,
Amelia Skowron – kl. Ib,
Amelia Terlecka – kl. Ic,
Wiktoria Olbryk – kl. IIId.

Opiekunem był p. Piotr Jabłoński. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Poprawiony: środa, 27 kwietnia 2016 12:59
Więcej…
 
Dni Otwarte w Gimnazjum nr 6 PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
wtorek, 26 kwietnia 2016 14:01

W dniu 26 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbyły się Dni Otwarte. Kandydaci na uczniów naszego gimnazjum mieli możliwość poznać naszą szkołę od środka. Czekało na nich wiele konkursów, pokazów czy gier i zabaw.

Więcej…
 
Uroczyste obchody poświęcone Pamięci Wołyńskiej Konspiracji, Samoobrony i 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
wtorek, 26 kwietnia 2016 13:58

Ale, mogiło, zawsze stał przy tobie, zawsze pamiętał - wieczny duch Narodu.


Wszystkim pomordowanym, poniżonym, tym, którzy walczyli o polskość, wszystkim patriotom na Ziemi Wołyńskiej hołd złożyli uczniowie naszej szkoły podczas uroczystości na Cmentarzu Wojskowym w Bielinie na Ukrainie, które odbyły się 23 kwietnia 2016r. Pamięć Wołyńskiej Konspiracji, Samoobrony i 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK uszanowali uczniowie naszego gimnazjum, dumnie reprezentując sztandar szkoły. Zwieńczeniem uroczystości był liryczny akcent w wykonaniu recytatorów naszego gimnazjum. Deklamując wzruszające utwory, przywołujące wydarzenia z historii, uczniowie głęboko poruszyli odbiorców, zwłaszcza kombatantów. Reprezentanci naszego gimnazjum swoją postawą udowodnili, iż młode pokolenie rozumie, czym jest patriotyzm i jak ważna jest świadomość przynależności narodowej. Okazali szacunek wojennym bohaterom i ofiarom.

Poprawiony: środa, 04 maja 2016 06:51
Więcej…
 
Strefa Młodych PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
poniedziałek, 25 kwietnia 2016 13:50

W dniu 25 kwietnia 2016r. w Chełmskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie pod hasłem: „Strefa Młodych: Moja przyszłość w moim mieście”,organizowane przez chełmskich doradców zawodowych oraz Młodzieżową Radę Miasta. Podczas spotkania młodzież miała możliwość spotkania się z przedstawicielami różnych zawodów oraz otrzymania odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące pracy zawodowej przybyłych gości. Podstawowym celem spotkania było ukazanie uczniom ścieżek dalszego kształcenia i rozwoju edukacyjno - zawodowego, a także zaangażowania w rozwój własnej kariery zawodowej.

Poprawiony: czwartek, 05 maja 2016 13:51
Więcej…
 
Coca-cola Cup 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
piątek, 22 kwietnia 2016 15:30

W dniu 22.04.2016 r. odbyła się II runda eliminacyjna turnieju piłki nożnej dziewcząt Coca-cola Cup. Nasze gimnazjum zajęło II miejsce, ulegając w meczu finałowym Gimnazjum z Siennicy Różanej 2:3. Nie przeszkodziło to jednak awansować do kolejnej rundy rozgrywek. Skład drużyny:

Zuzanna Dąbrowska – kl. Ib,
Amelia Terlecka – kl. Ic,
Natalia Świstowska – kl. IIg,
Karolina Szady – kl. IIg,
Aleksandra Kuźmińska – kl. IIg,
Julia Lewandowska – kl. IIg,
Katarzyna Kiwińska – kl. IIf,
Klaudia Przechocka – kl. IIId,
Amelia Skowron, kl. I b,
Wiktoria Olbryk – kl. IIId.

Opiekunem był p. Piotr Jabłoński. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Poprawiony: poniedziałek, 25 kwietnia 2016 06:22
Więcej…
 
Posadzenia Dębu Pamięci Żołnierzy Wyklętych PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
piątek, 22 kwietnia 2016 14:28

Kolejna ważna data w szkolnym kalendarzu to 22 kwietnia 2016 roku. Zainicjowanym przez Panią Dyrektor Dorotę Cieślik wydarzeniem, będącym pomnikiem trwalszym niż ze spiżu, było posadzenie Dębu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zaproszeni na ceremonię goście w swoich przemówieniach oddali hołd i szacunek tym, którzy poświęcili swe życie za wolną Polskę, którzy w obronie honoru i tożsamości narodowej rzucili wyzwanie komunistycznemu reżimowi, a za tę odwagę przez całe dziesięciolecia byli wyklęci.

Poprawiony: czwartek, 05 maja 2016 12:49
Więcej…
 
Szkolny Klub Europejski wręczył nagrody! PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
piątek, 15 kwietnia 2016 06:21

Sukcesem zakończyła się zakrojona na szeroką skalę promocja minipaństw Europy. W konkursie na najciekawszą prezentację jednego z najmniejszych państw naszego kontynentu wzięło udział aż czterdziestu uczniów. Jedni postawili na walory plastyczne pracy i zaprezentowali bogactwo fotografii, drudzy sięgnęli po ciekawostki dotyczące wybranych krajów i zaskoczyli odbiorców ciekawymi faktami. Nie ulega jednak wątpliwości, że wszyscy autorzy prac przyczynili się do zainteresowania kolegów geografią, historią i zabytkami minipaństw Europy. Wystawę prac uczniów można nadal podziwiać na korytarzy szkolnym. Ze względu na wysoki poziom wykonanych prac i trudność w wyłonieniu jednego zwycięzcy komisja konkursowa postanowiła przyznać równorzędne wyróżnienia uczniom:

Aleksander Lipczak 3h
Kinga Stach 3h
Oliwia Zawiaczyńska 3d
Maria Sobieszczuk 3c
Klaudia Porzycka 3c
Pola Ciechomska 2d
Klaudia Ożóg 2g
Martyna Michalczuk 1g
Karol Kudelski 1g

GRATULACJE!!

Więcej…
 
Warsztaty językowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
środa, 13 kwietnia 2016 12:59

W dniach od 4 do 8 kwietnia po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole studentów z Organizacji AIESEC. Tym razem byli to: Huong z Wietnamu oraz Sarfaraz z Indii. Przez tydzień uczniowie wszystkich klas mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez naszych gości w języku angielskim. Dzięki ciekawym prezentacjom uczniowie dowiedzieli się, jakie zwyczaje panują w Wietnamie i Indiach, dowiedzieli się również m. in., jaki system szkolnictwa obowiązuje w tych krajach, poznali ciekawe miejsca oraz istotne zwroty w rodzimych językach studentów. Ponadto uczniowie klas dwujęzycznych przygotowali dla swoich gości prezentacje o Polsce i naszych narodowych zwyczajach oraz słodki poczęstunek, którym były polskie smakołyki. W wolnym czasie uczniowie oprowadzali studentów po Chełmie, opisując zabytki naszego miasta w języku angielskim.

Poprawiony: piątek, 22 kwietnia 2016 13:00
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 36

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

We wtorki w godz.: 19:00 - 20:00 szkoła udostępnia małą salę gimnastyczną dla rodziców.

Serdecznie zapraszamy!!!

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?
unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum