GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

ZSO 6 Archiwum
Aktualności


„Matematyka na sportowo” PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
wtorek, 14 czerwca 2016 16:33

We wtorek 14 czerwca 2016 r. odbył się konkurs „Matematyka na sportowo”, w którym brali udział przedstawiciele wszystkich klas drugich. Dwóch uczniów każdej z tych klas rozwiązywało 3 zadania o podwyższonym stopniu trudności. Czterech uczniów poszczególnych klas brało udział w konkurencjach sportowych, podczas których rozwiązywali proste zadania matematyczne. I miejsce zdobyła klasa II f, II miejsce – klasa II a, natomiast III miejsce – klasa II g. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe.

Poprawiony: czwartek, 16 czerwca 2016 06:35
Więcej…
 
Międzynarodowy Festiwal Języka Rosyjskiego „Глагол” w Pietrozawodsku PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
niedziela, 12 czerwca 2016 06:33

W dniach 01.06. – 10.06.2016 r. Laura Dudkiewicz, uczennica klasy 2 a, uczestniczyła w warsztatach teatralnych w Rosji. Wyjazd był nagrodą za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „Почему надо учить русский язык?”, do którego uczennicę przygotowała p. Jolanta Burian. Wycieczka dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń, a także dała możliwość poznania przepięknych miejsc Rosji. Wielką atrakcją był Bal Puszkinowski, który rozpoczął Festiwal. Tańce z epoki romantyzmu, czasów wielkiego poety Aleksandra Puszkina, zrobiły na uczestnikach warsztatów ogromne wrażenie. Uczniowie z różnych stron świata: Brazylii, Czadu, Korei Południowej, Hiszpanii, Chin, Serbii oraz grupa z Polski przedstawili spektakl „Bajka o carze Sałtanie”.

Poprawiony: czwartek, 16 czerwca 2016 06:39
Więcej…
 
Bezpieczne Wakacje 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
sobota, 11 czerwca 2016 12:56

,,6" bierze udział w ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje 2016, której celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież oraz dorosłych. W ramach działań akcji w naszej szkole na zajęciach z Edukacji dla bezpieczeństwa, Wychowania do życia w rodzinie i Wychowania fizycznego będą poruszane tematy oraz problemy dotyczące Pierwszej Pomocy oraz bezpieczeństwa w podróży, w górach, nad wodą oraz zagrożeń, które niosą ze sobą substancje psychoaktywne, tj. dopalacze czy alkohol.

bezpieczne_wakacje_360_300

Uczniowie klas III dbając o zdrowie i życie młodszych kolegów, przygotowali szereg plakatów dotyczący bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Natomiast Ratownictwo Wodne będzie głównym tematem zajęć otwartych na pływalni, które przeprowadzone zostaną przez Panią Agnieszkę Radelczuk i Panią Anetę Wdowiak. Dzieci będą również mogły wziąć udział w konkursie plastycznym ,,Bezpieczne Wakacje 2016", którego koordynatorką jest Pani Marzena Jeleń. Opiekunami akcji są panie: Marta Wawryniuk oraz Jolanta Burian.

 
Sukces młodych fizyków PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
piątek, 10 czerwca 2016 06:17

10 czerwca 2016 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w finale konkursu „Doświadcz fizyki”, który odbył się w Rudniku. Konkurs jest organizowany we współpracy z Pracownią Dydaktyki Fizyki Instytutu Fizyki UMCS w Lublinie. Jest on przeznaczony dla uczniów wszystkich klas gimnazjum z południowo – wschodniej części regionu lubelskiego, obejmującej powiaty: krasnostawski, zamojski, biłgorajski, chełmski, tomaszowski, hrubieszowski. W pierwszym etapie konkursu trzeba było przygotować i przedstawić doświadczenie. Na podstawie przesłanej dokumentacji komisja konkursowa zdecydowała, kto znalazł się w finale. Do I etapu zgłoszono ponad 180 doświadczeń. Do finału dostały się 21 doświadczenia w tym 3 z naszego gimnazjum. Miło nam poinformować, że w konkursie „Doświadcz fizyki”:

1. miejsce zajął uczeń klasy 2 f - Kacper Kidała z doświadczeniem: ”Wysokie napięcie z recyklingu - generator van de Graaffa”

2. miejsce zajął uczeń klasy 3 g - Tomasz Lis z doświadczeniem: „Łączenie szeregowe i równoległe”

3. miejsce zajął uczeń klasy 2a - Marcel Szubartowski z doświadczeniem: „Działanie turbiny wiatrowej”

Opiekunem młodych fizyków była pani Ewa Osińska. Zwycięzcom gratulujemy i już myślimy nad projektami na przyszły rok! Więcej informacji o konkursie można przeczytać TUTAJ

Poprawiony: wtorek, 14 czerwca 2016 07:21
Więcej…
 
Wszystko o Unii PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 09 czerwca 2016 06:16

Wszystko lub prawie wszystko o Unii Europejskiej i jej państwach członkowskich wiedzieli uczestnicy piątej edycji konkursu wiedzy przeprowadzonego przez Szkolny Klub Europejski. W zmaganiach konkursowych wzięło udział ponad czterdziestu uczestników z klas I, II i III, którzy zmierzyli się z kilkudziesięcioma pytaniami o instytucje, symbole, święta i prawodawstwo Unii Europejskiej. Nie zabrakło też pytań dotyczących państw tworzących wspólnotę i współczesnych problemów Unii Europejskiej.

Najlepiej z pytaniami konkursowymi poradzili sobie:

- w kategorii klas I - BŁAŻEJ CUKROWSKI - 1 D,

- w kategorii klas II - ADAM ŻABIŃSKI - 2 D,

- w kategorii klas III - KAMILA ZIEMIANEK - 3 C,

Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody ufundowane przez przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Gratulacje!

Poprawiony: środa, 15 czerwca 2016 06:18
Więcej…
 
Dzień Hiszpański PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
wtorek, 07 czerwca 2016 11:14

Dnia 7-go czerwca 2016 roku po raz kolejny uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w Dniu Hiszpańskim, przygotowanym przez grupy uczące się tego języka we współpracy z Samorządem Uczniowskim. Tradycyjnie podczas przerw mieliśmy okazję posłuchać przebojów muzyki hiszpańskiej, a cała szkoła przybrała czerwone i żółte barwy. Osoby chętne mogły również powalczyć o nagrody, odpowiadając na pytania związane z wcześniej oglądaną prezentacją lub zostać ozdobione typowymi symbolami hiszpańskimi. Kolejnymi atrakcjami była degustacja dań hiszpańskich przygotowanych przez uczniów, min.: churros i tortilli oraz wspólne śpiewanie.

Poprawiony: czwartek, 16 czerwca 2016 06:33
Więcej…
 
Zielona szkoła nad Bałtykiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
piątek, 03 czerwca 2016 12:23

W dniach 30.05. – 03.06.2016 r. klasy III h i II a wraz z wychowawczyniami p. Anną Jonak i p. Anną Podściańską oraz p. Ewą Krzyżanowską wybrały się na zieloną szkołę nad Bałtyk. W trakcie jej trwania uczniowie mogli zweryfikować swoją wiedzę z kilku przedmiotów, m.in.: z biologii, geografii, historii i sprawność fizyczną. W drodze nad Bałtyk zajechaliśmy do Torunia, gdzie nie tylko degustowaliśmy toruńskie pierniczki, ale również zwiedziliśmy najbardziej znane i urokliwe miejsca tego miasta: średniowieczny zespół miejski – rynek Starego Miasta, zabytkowe kamienice, Krzywą Wieżę, Katedrę Św. Janów, mury obronne oraz ruiny zamku krzyżackiego.

Poprawiony: środa, 08 czerwca 2016 12:26
Więcej…
 
VI Ogólnopolski Zjazd Dyrektorów Szkół i Placówek oraz Prezesów Stowarzyszeń Noszących Imiona Upamiętniające Zesłańców Sybiru PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
piątek, 03 czerwca 2016 11:20

zjazd

VI Ogólnopolski Zjazd Dyrektorów Szkół i Placówek oraz Prezesów Stowarzyszeń Noszących Imiona Upamiętniające Zesłańców Sybiru to gest pamięci dla tych, którym Zabrano (…) Ojczyznę i dom rodzinny. Zapędzono w świat męki, taki obcy, inny. Przybyli na uroczystość goście nie kryli wzruszenia wywołanego postawą uczniów, którzy oddali hołd Sybirakom przygotowanym wydarzeniem scenicznym.

Poprawiony: wtorek, 07 czerwca 2016 12:18
Więcej…
 
Zawody sporotwe PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
piątek, 03 czerwca 2016 11:19

W dniu 3.06.2016 r. odbyły się zawody w dwuboju nowoczesnym. Nasze gimnazjum zajęło 3 miejsce i tym samym awansowało do finałów wojewódzkich. Skład drużyny:

Kinga Cukrowska – kl. IId,
Wiktoria Olbryk – kl. IIId,
Mateusz Siejo – kl. IIIg,
Mateusz Blinowski – kl. Ia.

Opiekunem był p. Piotr Jabłoński. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
GIMNAZJALNA OLIMPIADA WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 02 czerwca 2016 06:24

2 czerwca 2016 r. dwójka uczniów Gimnazjum nr 6 im. Sybiraków – Adrianna Rogucka oraz Wojciech Ostrowski reprezentowali nasze miasto podczas finałowych zmagań I edycji Gimnazjalnej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie. Etap centralny odbywał się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Głównym organizatorem Olimpiady, nad którą patronat honorowy objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych. Głównym celem Olimpiady jest zainteresowanie młodzieży zagadnieniami z zakresu przedmiotu „Wiedza o Społeczeństwie” oraz kształtowanie w nich postaw umożliwiających korzystanie z szans, jakie stwarza współczesny świat. Poziom trudności zadań zwiększa się w eliminacjach kolejnych szczebli, co umożliwia stopniowe pogłębianie wiedzy i rozwijanie umiejętności.

Poprawiony: piątek, 10 czerwca 2016 06:35
Więcej…
 
XXII SESJA SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
środa, 01 czerwca 2016 06:24

1 czerwca 2016 r. uczniowie Gimnazjum Nr 6 im. Sybiraków w Chełmie zasiadali w poselskich ławach w ramach XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Katarzyna Dobrowolska, Karolina Gajewska, Kornelia Goszczyńska oraz Julia Górska były jedynymi reprezentantkami chełmskiej młodzieży spośród szkół gimnazjalnych. Po raz pierwszy w historii SDiM głównym organizatorem projektu był Instytut Pamięci Narodowej, co wpłynęło na tematykę zadania rekrutacyjnego. Posłanki z „szóstki” musiały zmierzyć się z miejscami pamięci, jako materialnymi świadectwami wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości. Oprócz debatowania nad treścią uchwały okolicznościowej dwa zwycięskie zespoły miały możliwość zwiedzenia gmachu parlamentu, a także porozmawiania z pracownikami Kancelarii Sejmu i Senatu, czy też spotkania się z posłami i senatorami wszystkich ugrupowań. Prace powstawały pod opieką Pani Kingi Treli – nauczycielki wosu.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 36

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

We wtorki w godz.: 19:00 - 20:00 szkoła udostępnia małą salę gimnastyczną dla rodziców.

Serdecznie zapraszamy!!!

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?
unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum