GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

Cambridge

Prep_centre_logo_RGB_wynik

ZSO 6 Podróże
Nasze podróże
Warsztaty językowe w Londynie PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
środa, 03 czerwca 2015 17:57

29 maja w piątek uczniowie klas dwujęzycznych 1d i 2c oraz kilku uczniów klas 1a, 1b, 2b, 2g oraz 3g, wyruszyli do Londynu, aby zwiedzić wspaniałe zabytki stolicy Anglii oraz sprawdzić w praktyce swoje umiejętności językowe. Długa podróż autokarem okazała się być wspaniałą okazją do integracji, a rozmowy i śpiewane podczas podróży najnowsze hity z list przebojów oraz filmy edukacyjne sprawiły, iż prawie 30 godzin spędzonych w autokarze upłynęło wszystkim bardzo szybko. Aby dotrzeć do celu naszej podróży musieliśmy pokonać około 1700 kilometrów, przemierzając Niemcy, Belgię, Holandię, Francję, a następnie po odprawie celnej przedostać się promem do Anglii. Udało się i już w sobotę rano, gdy dotarliśmy na miejsce Londyn przywitał nas wspaniałą słoneczną pogodą.

Poprawiony: czwartek, 11 czerwca 2015 12:08
Więcej…
 
Klasy dwujęzyczne na UMCS-ie w Lublinie PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
piątek, 13 marca 2015 07:54

Piątek trzynastego, wbrew ponurej sławie trzynastki potwierdzonej piątkiem, okazał się dla klas dwujęzycznych z ZSO nr 6 dniem bardzo interesującym, spędzonym na różnorodnych warsztatach, wykładach oraz grach i zabawach edukacyjnych w salach wykładowych Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Młodzież zgłębiała swoją wiedzę w dziedzinie języków obcych oraz podejmowała próby zrozumienia zagadnień filozoficzno-socjologicznych.

Więcej…
 
Zielona szkoła w Grecji PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 12 czerwca 2014 13:08

W dniach 31maja-12 czerwca 13 dziewcząt z naszej szkoły uczestniczyło w zielonej szkole w Grecji. Miejscem pobytu była urocza miejscowość Pantaleimonas, w której „góry przeglądają się w morzu”. Z okien codziennie widać było pasmo Olimpu i niezwykłe zjawiska atmosferyczne- tak, że nie dziwiliśmy się, że starożytni wierzyli, iż mieszkali tam bogowie. Uczennice miały szansę zwiedzić również stolicę Grecji – Ateny, Termopile, wiszący klasztory- Meteory, a także wybrać się na rejs na wyspę Skiathos, gdzie kręcono niektóre sceny do filmu „Mamma Mia”, a także spróbować sałatki greckiej w prawdziwej tawernie. Był tez czas na pływanie, gry plażowe, a także test z wiedzy o starożytności. Piękne widoki i wspaniałe miejsce na długo pozostaną w naszej pamięci.

Więcej…
 
Podróż w nieznane, czyli wycieczka do „Krainy Tysiąca Jezior” PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
środa, 11 czerwca 2014 09:33

W dniach 2 – 6 czerwca 2014 r. w ramach „zielonej szkoły” uczniowie z klas: II a, II b, III a i III c Gimnazjum nr 6 przebywali w Ośrodku Wypoczynkowym „Kalwa” w Pasymiu niedaleko Olsztyna. Zgodnie z harmonogramem wycieczki młodzież czynnie wypoczywała na świeżym powietrzu, ciesząc oczy niezapomnianymi widokami, jakie zapewniła szczególna lokalizacja ośrodka, położonego w głębi lasu nad urokliwym jeziorem Kalwa. Uczniowie przez cały czas pobytu mieli możliwość korzystać z licznych sportowych atrakcji – boisk, kręgielni, pływalni, sauny czy kortów tenisowych. Ponadto każdego dnia pobytu uczestnicy wycieczki mieli możliwość poznać pobliski Olsztyn z innej strony.

Więcej…
 
Kolejny sukces uczniów naszej szkoły w międzynarodowym projekcie edukacyjnym ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
wtorek, 10 czerwca 2014 08:35

Podczas tegorocznych wakacji siedmioro wspaniałych z ZSO nr 6 odważyło się na realizację za granicą projektu edukacyjnego, obligatoryjnego na etapie gimnazjum. Śmiałkami okazali się Marta Bednaruk, Justyna Strycharczuk, Aleksandra Wnuk, Kamila Ziemianek, Radosław Mądral, Patryk Niemiec oraz Daniel Załoga. Grupą opiekowała się pani Magdalena Wierak. Hasłem przewodnim międzynarodowego spotkania młodzieży w Sindelfingen, partnerskim mieście Chełma w Niemczech, było „An einem Samstag im April – Pewnej soboty w kwietniu”. Natomiast głównym tematem zmagań młodych ludzi z Anglii, Francji, Włoch, Węgier, Polski oraz gospodarzy przedsięwzięcia Niemców było zaprezentowanie typowych zainteresowań rówieśników z danych krajów.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 2 z 3

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?

Pozytywnie wpłynie na rozwój uczniów - 32.1%
Zwiększy atrakcyjność Szkoły w środowisku lokalnym - 50.4%
Podoba mi się ale nie przełoży się to na rozwój uczniów - 3.9%
Jest mi to obojętne - 5.7%
Niepotrzebny wydatek - 8%

Total votes: 9015unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum