GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

Cambridge

Prep_centre_logo_RGB_wynik

ZSO 6 Podróże
Nasze podróże
„Co wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean” Isaac Newton PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
środa, 21 września 2016 08:28

Od roku 1953, obecnie corocznie we wrześniu, Instytut Fizyki UMCS oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego organizują Pokazy z fizyki. Jest to impreza o najdłuższej tradycji w kraju wśród sobie podobnych. Jej inicjatorem był profesor Wacław Staszewski. Pokazy są przeznaczone głównie dla uczniów, nauczycieli, a także dla wszystkich innych osób zainteresowanych fizyką. Ideą tych pokazów jest popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, interesujących, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. Pokazywane są zarówno eksperymenty trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak również takie, które przy pomocy najprostszych środków można powtórzyć w domu.

Więcej…
 
Zielona szkoła nad Bałtykiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
piątek, 03 czerwca 2016 12:23

W dniach 30.05. – 03.06.2016 r. klasy III h i II a wraz z wychowawczyniami p. Anną Jonak i p. Anną Podściańską oraz p. Ewą Krzyżanowską wybrały się na zieloną szkołę nad Bałtyk. W trakcie jej trwania uczniowie mogli zweryfikować swoją wiedzę z kilku przedmiotów, m.in.: z biologii, geografii, historii i sprawność fizyczną. W drodze nad Bałtyk zajechaliśmy do Torunia, gdzie nie tylko degustowaliśmy toruńskie pierniczki, ale również zwiedziliśmy najbardziej znane i urokliwe miejsca tego miasta: średniowieczny zespół miejski – rynek Starego Miasta, zabytkowe kamienice, Krzywą Wieżę, Katedrę Św. Janów, mury obronne oraz ruiny zamku krzyżackiego.

Więcej…
 
Rozpoczęliśmy sezon wycieczkowy! PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
piątek, 08 kwietnia 2016 11:13

8 kwietnia 2016 r. klasy I b, I e i I g wraz z wychowawczyniami wybrały się do Warszawy. Zwiedziliśmy najbardziej znane i urokliwe miejsca Starego Miasta: plac Zamkowy z Zamkiem Królewskim i Kolumną Zygmunta, Katedrę św. Jana, Barbakan, Krakowskie Przedmieście. W jednej z bocznych uliczek znaleźliśmy manufakturę słodyczy "Cukrowa Sowa", gdzie mogliśmy uczestniczyć w procesie tworzenia słodkości, opartym na recepturach pochodzących z XVII wieku. Ciekawym doświadczeniem była też wizyta na planie filmu "Karbala" w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Była to niepowtarzalna okazja by zetknąć się z fascynującym światem filmu i przenieść się o tysiące kilometrów w miejscu i w czasie do Karbali, w której rozgrywa się akcja filmu. Mogliśmy obejrzeć kostiumy i rekwizyty filmowe, zobaczyć kolejne etapy powstawania scenografii i m.in. dowiedzieć się: jacy twórcy i specjaliści pracują na planie filmowym i na czym polega ich praca. Za sprawą zawodowego charakteryzatora chętni mogli nawet odmienić swój wizerunek! Ostatnią atrakcją wycieczki był musical "Romeo i Julia" w teatrze Buffo. Spektakl, wyreżyserowany przez Janusza Józefowicza, jest współczesną wersją słynnej tragedii Williama Szekspira. Nam szczególnie podobała się muzyka Janusza Stokłosy oraz układy choreograficzne.

Poprawiony: środa, 13 kwietnia 2016 06:52
Więcej…
 
Der große Blackout w Sindelfingen! PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
poniedziałek, 09 listopada 2015 12:30

Co by było, gdyby … nagle okazało się, że nie ma prądu, nie działa Internet, zablokowana jest komunikacja. Najnowsze osiągnięcia współczesnej cywilizacji przestały istnieć ?! Taki oto scenariusz performance przygotowali dla nas, czyli młodzieży z Polski, Francji, Wielkiej Brytanii, Węgier, Łotwy oraz gospodarzy, grupy z Niemiec (pochodzącej z Syrii, Albanii, Kosowa, Rosji i Sri Lanki) Ulrich von der Mülbe i Dorothea Bühler,, twórcy międzynarodowego projektu „Der große BLACKOUT ! Was ist, wenn alles anders wird?”

Więcej…
 
Wieści z Sindelfingen PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
piątek, 06 listopada 2015 13:09

Oto kilka chwil uwiecznionych podczas wycieczki do fabryki mercedesa i naszych zmagań nie tylko kulinarnych. W trakcie przygotowania posiłku oraz prezentacji młodzież zachowała się niesamowicie! Później były tylko słowa uznania ze strony kolegów, koleżanek, opiekunów, zaproszonych rodzin, które przyjmowane były ze skromnością. Młodzież wspaniale reprezentują Polskę. Zainteresowała się nami również prasa niemiecka. Dwójka dziennikarzy przyjechała specjalnie dla nas ze Stuttgartu. W "Stuttgarter Zeitung" pojawi się artykuł właśnie o grupie z Polski.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?

Pozytywnie wpłynie na rozwój uczniów - 32.1%
Zwiększy atrakcyjność Szkoły w środowisku lokalnym - 50.4%
Podoba mi się ale nie przełoży się to na rozwój uczniów - 3.9%
Jest mi to obojętne - 5.7%
Niepotrzebny wydatek - 8%

Total votes: 9015unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum