GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

Szkolne kółko CARITAS
Obchody XVI Dnia Papieskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
sobota, 08 października 2016 11:05

8 października 2016 roku odbył się XVI Dzień Papieski, w którym czynny udział brało Szkolne Koło Caritas, organizując kiermasz kremówek papieskich przy kościele Chrystusa Odkupiciela w Chełmie. Dzień wcześniej ponad 40 uczniów brało udział w przygotowaniu tej akcji, która zakończyła się sukcesem. Dzięki temu zdobyliśmy fundusze na pomoc materialną najuboższym uczniom naszej szkoły. Jednocześnie w Chełmie miał miejsce kolejny Bieg Caritasu, w którym uczestniczyli nasi uczniowie, a nawet nauczyciele. Tym razem zbierano środki na pomoc ubogim z Archidiecezji Lubelskiej. Dziękujemy serdecznie wszystkim wolontariuszom i zamieszczamy zdjęcia z naszych akcji.

Więcej…
 
Kiermasz palm wielkanocnych, kartek świątecznych oraz różańców PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
niedziela, 13 marca 2016 13:37

W Parafii p.w. Chrystusa Odkupiciela w Chełmie w dniu 13 marca 2016r. młodzież Szkolnego Koła Caritas przeprowadziła „Kiermasz palm wielkanocnych, kartek świątecznych oraz różańców”. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdów na Światowe Dni Młodzieży. Opiekę nad młodzieżą sprawowały p. Mariola Kamińska i p. Alicja Sienicka.

Poprawiony: czwartek, 17 marca 2016 13:11
Więcej…
 
Wigilia dla pensjonariuszy Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Chełmie PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
piątek, 01 stycznia 2016 13:31

Już kolejny rok uczniowie naszej szkoły pomagają bezdomnym przeżyć z radością, przy pełnym stole, Święta Bożego Narodzenia. Podczas przygotowywania wigilii klasowych młodzież pamięta o podzieleniu się potrawami wigilijnymi. Dzięki temu do Ośrodka w Chełmie trafia załadowany żywnością po brzegi, duży samochód. Sami obdarowani przyznają, że te dary bardzo zmieniły ich wigilie i święta. W tym roku podzieliliśmy się także słodyczami, które posłużą im do przygotowywania paczek dla dzieci. Przesyłamy serdeczne podziękowania za wszystko, co otrzymaliśmy od Was.

Więcej…
 
Świąteczne paczki przygotowywane przez Szkolne Koło Caritas. PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
piątek, 01 stycznia 2016 13:29

„Dzieci, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą!”

Szczególnie w okresie świątecznym staramy się wypełniać te słowa przez różnorodne akcje. Pracujemy jednak na to cały rok. Nasze „czyny” właśnie pozwalają nam zdobyć fundusze, które przeznaczone są na pomoc najbardziej potrzebującym. Dzięki różnorodnym akcjom i kiermaszom udało się nam przygotować świąteczne paczki za około 200 złotych każda. Dzięki zaangażowaniu się większości uczniów pozyskaliśmy także słodycze. Bardzo dziękujemy za pomoc i wielkie serce.

Więcej…
 
Orszak Trzech Króli w Chełmie PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
wtorek, 06 stycznia 2015 15:03

We wtorek 6 stycznia 2015 roku ulicami naszego miasta przeszedł Orszak Trzech Króli. Młodzież naszej szkoły włączyła się w te niezwykłe obchody Uroczystości Objawienia Pańskiego. Rozpoczęliśmy uroczystą Msza świętą w Bazylice Mariackiej z powitaniem Trzech Króli, przy udziale dzieci i młodzieży z koronami na głowach, aniołów i pasterzy. Następnie wyruszył spod Bazyliki do szopki radosny Orszak przy radosnym śpiewie kolęd. Po drodze uczestnicy odwiedzili zaaranżowany w Urzędzie Stanu Cywilnego dwór króla Heroda oraz będą musieli stawić czoła diabłom kusicielom. Należy mieć nadzieję, że za sprawą aniołów dobro zwyciężyło. Marsz zakończył się hołdem dla Dzieciątka Jezus przy szopce na Placu E. Łuczkowskiego. Cieszymy się, że mogliśmy się włączyć w te uroczyste obchody Objawienia Jezusa, tak jak ponad milion ludzi w innych miastach Polski, a nawet za granicą.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 1 z 4

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

We wtorki w godz.: 19:00 - 20:00 szkoła udostępnia małą salę gimnastyczną dla rodziców.

Serdecznie zapraszamy!!!

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?
unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum