GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

Cambridge

Prep_centre_logo_RGB_wynik

ZSO 6 Archiwum 2010/2011
Rok szkolny 2010/2011
Festyn języków obcych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 24 listopada 2010 01:00

4 listopada 2010 roku w naszej szkole odbył się Festyn Języków Obcych. Imprezę przygotowali nauczyciele języków obcych - p. I Szozdowska, p. M. Flis-Podkańska, p. M. Bicka, p. K. Łusiak, p. M. Wierak, p. B. Szaruga, p. E. Ruszała, p. D. Kulasek, p. J. Burian, p. E. Krzyżanowska oraz p. A. Podściańska. Uczniowie przygotowali liczne prezentacje multimedialne o wybranych krajach europejskich (głównie w języku angielskim) oraz prezentacje ciekawostek kulturowych związanych ze Stanami Zjednoczonymi, Francją i Rosją przygotowane przez młodzież gimnazjum i liceum. Ponadto uczniowie z kl. 1a, 1b, 1d i 2d mieli okazję wzięcia udziału w grach i konkursach z nagrodami w języku niemieckim w ramach wizyty p. Agnieszki Żółkowskiej wraz zDeutschWagen Tour. Uczniowie z klas 1b i 1d gimnazjum, należący do Szkolnego Klubu Europejskiego pod opieką p. Anny Podściańskiej i p.Małgorzaty Flis-Podkańskiej przygotowali wspaniałe potrawy regionalne charakterystyczne dla wybranych krajów europejskich. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mieli okazję spróbowania na przerwach smakowitych sałatek i ciast w kąciku kulinarnym Klubu Europejskiego. Impreza przybliżyła uczniom języki obce oraz pozwoliła doświadczyć niezwykłego bogactwa i różnorodności europejskich kultur.

 
Gala Finałowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 19 listopada 2010 09:51

Dnia 19 listopada delegacja uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem p. Karoliną Szczeblewską brała udział w uroczystej Gali Finałowej podsumowującej jesienną edycję projektu edukacyjnego Express Your Knowledge 2010. Gala odbyła się w auli Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Do udziału w Gali zaproszeni zostali przedstawiciele 34 szkół z województwa lubelskiego, które aktywnie uczestniczyły w tym projekcie. Podczas uroczystości uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentacje multimedialne 11 praktykantów z całego świata między innymi z Brazylii, Togo, Filipin, Urugwaju, Wietnamu, Peru, Mołdawii, Ukrainy, Chin czy Rosji. Obcokrajowcy dzielili się z uczniami również swoimi wrażeniami z pobytu w Polsce. W trakcie Gali zostały również wręczone podziękowania Dyrekcji, Nauczycielom oraz Uczniom za udział w Express Your Knowledge 2010. Kolejna edycja projektu Express Your Knowledge już w marcu 2011.

Poprawiony: czwartek, 29 września 2011 09:52
 
Święto Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 12 listopada 2010 01:00

W związku z 92 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę w dniu 12 listopada 2010 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia pod hasłem „Wolność to najsłodsze dobro”. Montaż słowno-muzyczny przygotowany przez młodzież pod kierunkiem nauczycieli (Katarzyny Zawadzkiej-UngertMariusza MazurkaEdwarda Ruszały), przypominając niezwykle doniosłe dla Polaków wydarzenie historyczne, miał na celu pogłębienie więzi narodowej z minionymi pokoleniami oraz pielęgnowanie pamięci po zmarłych przodkach, których bohaterskie czyny pozwoliły Polsce wybić się na niepodległość. Skupienie malujące się na twarzach odbiorów i cisza panująca podczas występu szkolnych artystów, wykonujących teksty patriotyczne, świadczyły o wzruszeniu i zadumie młodzieży.
Wysoki poziom akademii i jej oryginalność uczniowie potwierdzili, snując swobodne refleksje w ramach akcji zainicjowanej przez Panią DyrektorDorotę Cieślik, która zaproponowała widzom zredagowanie pisemnej informacji zwrotnej w dowolnej formie na temat szkolnego występu.

 
Śladami polskich legionistów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 11 listopada 2010 01:00

11 listopada 2010 roku - w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem „Kresy – Pamięć i Przyszłość” przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe patriotyczno – krajoznawczym na Wołyń pt. „Śladem walk Legionów Polskich”. 20 uczniów i 4 nauczycieli (w tym p. dyrektorDorota CieślikMonika Śniadkowska-KwietniewskaWiesława Masłowska iMariusz Mazurek), wraz z prezesem Stowarzyszenia Krzysztofem Krzywińskim, odwiedziło cmentarze poległych bohaterów w Jeziornie i Kostiuchnówce na Ukrainie. Byliśmy również na cmentarzach w Rymaczach i Kowlu. Uczniowie złożyli wieńce i zapalili znicze.
Uczestniczyliśmy też w akademii z okazji 11 listopada przygotowanej przez polską młodzież skupioną wokół Towarzystwa Kultury Polskiej w Kowlu. W sali kościoła Św. Anny ze wzruszeniem słuchaliśmy patriotycznych recytacji i legionowych pieśni w wykonaniu młodych Polaków z Kowla. Przy pożegnaniu obiecaliśmy rodakom w Kowlu, że odwiedzimy ich w miesiącu grudniu z jasełkami w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

 
Express Your Knowledge PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 05 listopada 2010 01:00

W dniach od 2 do 5 listopada 2010 roku naszą szkołę odwiedzili studenci Ekaterina Onufrienok z Rosji oraz Tong Wei z Chin. Wolontariusze poprowadzili cykl warsztatów kulturowych o swoich ojczystych krajach w ramach projektu Express Your Knowledgez ramienia międzynarodowej organizacji AIESC. Warsztaty były prowadzone w języku angielskim i miały na celu zapoznanie uczniów z kulturą Chin i Rosji.Uczniowie z naszej szkoły (codziennie inne grupy) po raz pierwszyna żywo mieli okazję rozmawiać z mieszkańcami Rosji i Chin, poznając przy tym historię, kulturę, geografię, muzykę, zwyczaje kulinarne oraz język naszych zagranicznych gości. W ramach spotkań odbyły się ciekawe pokazy prezentacji multimedialnych, projekcje filmowe oraz rozmowy ze studentami. Dla wszystkich było to wielkie przeżycie.
Nasi goście zachwycili się urokiem naszego miasta, (wspólnie z anglistkami odwiedzili między innymi Chełmską Górkę, cerkiew, podziemia z duchem Bieluchem, cmentarz wojskowy).

 
Tak szybko odchodzą... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 01 listopada 2010 01:00

Jest to jedno z tych polskich świąt, które zapada w naszej pamięci w szczególny sposób. Wybieramy się na groby najbliższych. Robimy porządki. Pochylamy się nad własnymi wspomnieniami. Jaka była moja mama? Wspominamy wieczorne rozmowy z dziadkiem, jego szorstkie, spracowane ręce… . Może w myślach tulimy dzieci, których z nami już nie ma. Lista jest tym dłuższa, im więcej lat spędziliśmy na ziemi. Tak szybko odchodzą… . Zastygamy zamyśleni w modlitwie. Mijają nas ludzkie tłumy. A kiedy nas już nie ma, pozostają pamięci światełka…

Poprawiony: czwartek, 29 września 2011 09:45
 
Sprzątanie cmentarza jeńców wojennych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 29 października 2010 09:40

Od kilku lat nasi uczniowie aktywnie włączają się do porządkowania cmentarza jeńców wojennych. Kiedy wszyscy pochłonięci są myślą o grobach swoich najbliższych, pochylamy się nad mogiłami tych, o których już nikt nie pamięta. Żyli i umierali w nieludzkich warunkach, katowani przez hitlerowskich oprawców, konali z głodu i wycieńczenia. Bohatersko bronili resztek swojego człowieczeństwa. Chcemy uczcić ich pamięć. Zaczęło się od udziału w projekcie „Ślady przeszłości – uczniowie adoptują zabytki” w ramach którego nasza szkoła objęła opieką cmentarz jeńców wojennych.
W tym roku jenieckimi grobami zajęła się klasa 1 B liceum. 29 października 2010 roku - tuż przed Świętem Zmarłych, uczniowie wspólnie z wychowawcą Mariuszem Mazurkiem i księdzem Tomaszem Milo gruntownie uporządkowali i oczyścili teren cmentarza. Uprzątnęli zeschłe liście z grobów i umyli płytę pomnika. Uporządkowali również teren całego cmentarza. Po zakończonych pracach zapalili lampki i znicze na jenieckich mogiłach.
Nie była to jedynie zwykła praca fizyczna. Znalazło się trochę czasu, aby posłuchać pogadanki o historii obozu jenieckiego Stalag 319 w Chełmie i losie spoczywających na cmentarzu jeńców. Było też coś dla duszy – wspólna modlitwa w intencji spoczywających tu żołnierzy różnych narodowości, którzy dostali się do hitlerowskiej niewoli. Modlitwę poprowadził ksiądz Tomasz Milo.

Poprawiony: czwartek, 29 września 2011 09:42
 
Chopin i jego przyjaciele PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 28 października 2010 01:00

28 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Rejowcu odbyły się eliminacje powiatowe do 14 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego zatytułowanego „Chopin i jego przyjaciele”. Organizatorami konkursu byli Centrum Kultury i Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.
Do etapu wojewódzkiego spośród 32 prezentacji zakwalifikowała się uczennica naszego gimnazjum – Karolina Kołtun, która jako jedyna będzie reprezentowała miasto Chełm w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim w Lublinie. Z naszej szkoły w eliminacjach powiatowych wzięły udział gimnazjalistki: Karolina Kołtun, Edyta Paszkowska i Sylwia Piech, należące do szkolnego koła recytatorskiego prowadzonego przez p. Marzenę Mazurek. Gratulujemy sukcesu.

 
X Dzień Papieski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 21 października 2010 01:00

W tym roku obchody Dnia Papieskiego odbywały się pod hasłem "ODWAGA ŚWIĘTOŚCI". Organizacją obchodów dnia papieskiego zajęło się nasze Szkolne Koło Caritas. Tego dnia trudno było nie zauważyć. Największym powodzeniem cieszył się kiermasz "papieskich kremówek", które zostały przekazane dla wszystkich pracowników szkoły. Punktem kulminacyjnym tego święta był montaż przybliżający nam niezwykłą postać Jana Pawła II, który przygotowała p. Danuta Chodorowska- Szczepaniak z nieocenionym udziałem szkolnego chóru pod batutą p. Edwarda Ruszały i Jana Marka. Obchody zakończyliśmy tradycyjnie wspólnym odśpiewaniem "Barki".

 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 2 z 3

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?

Pozytywnie wpłynie na rozwój uczniów - 32.1%
Zwiększy atrakcyjność Szkoły w środowisku lokalnym - 50.4%
Podoba mi się ale nie przełoży się to na rozwój uczniów - 3.9%
Jest mi to obojętne - 5.7%
Niepotrzebny wydatek - 8%

Total votes: 9015unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum