GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

Cambridge

Prep_centre_logo_RGB_wynik

ZSO 6 Archiwum 2010/2011
Rok szkolny 2010/2011
Na Sylwestra i Nowy 2011 Rok PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 31 grudnia 2010 01:00

Noc sylwestrowa, jak wszystkim wiadomo, jest obchodzona w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia, kiedy kończy się stary, a zaczyna nowy rok. Żegnamy radości i smutki mijającego roku, by z nadzieją przywitać to, co nowe, ale jeszcze nieznane. Choć zabrzmi to jak banał, Ziemia jest okrągła. W czasie, gdy my obchodzić będziemy Sylwestra, w innych częściach świata jest już po upojnej sylwestrowej zabawie, w zależności od tego, w której strefie czasowej tę noc spędzano. Nowy Rok to także postanowienia noworoczne. Mamy nadzieję, że w taką noc wszyscy będą bawić się równie dobrze jak my.

 
Pomyśl o ochronie swojego komputera PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 30 grudnia 2010 01:00

Zbliża się Nowy Rok, a z nim nowe nadzieje i wyzwania. Nowy rok przyniesie także nowe zagrożenia. Jeśli komputer stał się dla Ciebie ważnym narzędziem, umożliwiającym kontakt z daleką rodziną, realizację aspiracji lub dobrą rozrywkę, pomyśl o tym, aby go zabezpieczyć przed złośliwym działaniem wirusów, programów lub ludzi. Swój system komputerowy możesz chronić na wiele sposobów. Im więcej czasu spędzasz w sieci Internet, tym badziej trzeba pomyśleć o ochronie swojego komputera. Lepiej być mądrym przed szkodą, niż po niej. Więcej informacji znajdziesz u nauczycieli informatyki pracujących w naszej szkole.

 
Rockowe jasełka w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 21 grudnia 2010 01:00

Boże Narodzenie to niezwykłe święta. Pełne miłości, ciepła, dobroci i radości z narodzenia Zbawiciela. Aby tradycji stało się zadość, w dniu 21 grudnia uczniowie naszej szkoły przygotowali niezwykłe jasełka. Przedstawienie osadzone zostało w realiach różnych subkultur młodzieżowych, dialogi odzwierciedlały język młodych ludzi, kolędy miały nowatorskie aranżacje, a uczniowie włączali się prezentując taniec hip-hop i bitując podkłady. To niezwykłe przedstawienie nazwaliśmy rockowymi jasełkami. Czasem warto odświerzyć swoje pojmowanie tradycji, aby lepiej zrozumieć swoją codzienność. Występ został przygotowany przez p. Martę SkrośAlicję Sienicką i p. Jana Marka prowadzącego zespół muzyczny. Za dekorację odpowiedzialna była p. Monika Basaj. W tym miejscu warto jeszcze raz podkreślić, że głównymi pomysłodawcami dekoracji i autorami scenariusza byli nasi uczniowie. Najwięcej pracy i inwencji twórczej w inscenizację włożyły Karolina Kołtun z kl. 3b, Natalia Wojtaszuk z kl. 2b oraz Eliza Gawrjołek z kl. 3e.

 
Miejski Konkurs Piosenki Angielskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 20 grudnia 2010 01:00

20 grudnia 2010 w naszej szkole odbył się Miejski Konkurs Piosenki o tematyce świątecznej w języku Angielskim. Imprezę przygotowywali nauczyciele: p. Irena Szozdowska, p. Magdalena Staśkiewicz i p. Jan Marek. Jury oceniało zarówno muzyczną, jak i tekstową warstwę wykonywanych utworów. Nasz szkolny zespół wokalno-muzyczny wykazał się wysokim poziomem artystycznym, a wokaliści dobrą znajomością języka angielskiego zdobywając pierwsze miejsce w tym konkursie.

 
Do Kowla hej pasterze... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 12 grudnia 2010 01:00

12 grudnia 2010 roku 16-stu przedstawicieli naszej szkolnej społeczności (pod opieką p. dyrektor Doroty Cieślik, dyrektora Lecha Strawy oraz nauczycielek: Wiesławy Masłowskiej i Alicji Sienickiej) uczestniczyło w niezwykłym spotkaniu z Polakami mieszkającymi w Kowlu na Ukrainie. Kolejny już wyjazd naszej młodzieży na Wołyń to efekt współpracy ze Stowarzyszeniem „Kresy - Pamięć i Sprawiedliwość” z Chełma i Towarzystwem Kultury Polskiej w Kowlu.
Pojechaliśmy do rodaków z jasełkami, które zaprezentowaliśmy po Mszy Świętej w miejscowym kościele św. Anny. Następnie młodzież ze szkoły polskiej w Kowlu wystawiła specjalnie przygotowane na nasz przyjazd własne widowisko jasełkowe. 
Po połamaniu się opłatkiem i wspaniałym poczęstunku przygotowanym przez rodaków z Kowla mięliśmy okazję zwiedzić działającą od niedawna polską szkołę. Jej dyrektorowi przekazaliśmy przywiezione z Chełma książki i pomoce szkolne.

Poprawiony: czwartek, 29 września 2011 10:06
 
Maraton pisania listów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 10 grudnia 2010 01:00

Już po raz kolejny w naszej szkole w dniach od 6 do 10 grudnia 2010 roku odbywał sięMaraton Pisania Listów Amnesty International. W tym czasie uczniowie pisali odręcznie listy w obronie konkretnych osóbMao Hengfeng z Chin oraz Su Su Nway z Birmy, których prawa zostały złamane i zostali niesłusznie uwięzieni przez władze swoich krajów. W ten sposób uczestnicy akcji domagali się zwolnienia więzionych za przekonania i zaprzestania prześladowania obrońców praw człowieka. W tegorocznej akcji uczniowie napisali 379 listów! To niemalże dwukrotnie więcej w porównaniu do ubiegłego roku. Każdy z Waszych listów to głos w sprawie konkretnego człowieka, głos, który jak pokazują minione lata, i przykłady wielu uwolnionych, rzeczywiście może być usłyszany. Dziękujemy Wam serdecznie za udział w Maratonie.

Poprawiony: czwartek, 29 września 2011 10:03
 
Szlachetna paczka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 10 grudnia 2010 01:00

10 grudnia 2010 roku uczniowie ze Szkolnego Klubu Europejskiego stworzyli paczkę rzeczową dla jednej z bardzo potrzebujących pomocy rodzin z Chełma w ramach akcji Szlachetna Paczka. Została ona przekazana do siedziby Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych a następnie do wybranej z bazy chełmskiej rodziny. 
Serdecznie dziękujemy uczniom za wsparcie.

 
Magiczne chwile PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 06 grudnia 2010 01:00

Jest taki dzień, w którym spełniają się marzenia dzieci, nawet jeśli mają one więcej niż piętnaście lat. To dzień Świętego Mikołaja. Cała armia brodatych posłańców, ubranych w charakterystyczne czerwone kubraki niesie worki z wymarzonymi prezentami. Mogą to być drobne upominki, słodycze, małe zabawki lub bardziej wyrafinowane i zwykle dużo droższe przedmioty dziecięcych marzeń. W krajach Europy Zachodniej na Mikołaja mówi się: Santa ClausFather Christmas,Papa Noel. Wystarczy w przeglądarce internetowej wklepać odpowiednią nazwę, aby zdać sobie sprawę z bogactwa tej wspaniałej tradycji. Nie inaczej jest u naszych wschodnich sąsiadów. Tam na Mikołaja mówi się Dziadek Mróz. Niezależnie od nazwy, jest to zawsze wspaniały przyjaciel mniejszych i tych nieco większych dzieci. I choć wiele z nich dawno już wyrosło z dziecięcych wyobrażeń, nadal czeka na tę magiczną i niepowtarzalną chwilę. Wszystkim naszym uczniom życzymy, aby w tym pięknym dniu spełniły się ich marzenia.

 
Ruszyła akcja "Góra Grosza" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 24 listopada 2010 09:52

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza może być bezcenna, zwłaszcza jeśli służy tak szlachetnemu celowi. Zebrane pieniądze są przeznaczane na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci - dla mieszkańców domów dziecka. W tym roku akcja organizowana jest już po raz jedenasty. To wspaniała okazja, abyś przyłączył się do tej akcji. Nasza szkoła uczestniczy w tej akcji już po raz kolejny. Tak niewiele potrzeba, by pomóc potrzebującym... . Dla szkoły, która zbierze największą ilość pieniążków w swoim województwie, czeka wspaniała nagroda.
Akcja organizowana jest przez stowarzyszenie NASZ DOM pod patronatem Ministerstwa Edukcji Narodowej.

 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?

Pozytywnie wpłynie na rozwój uczniów - 32.1%
Zwiększy atrakcyjność Szkoły w środowisku lokalnym - 50.4%
Podoba mi się ale nie przełoży się to na rozwój uczniów - 3.9%
Jest mi to obojętne - 5.7%
Niepotrzebny wydatek - 8%

Total votes: 9015unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum