GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

Cambridge

Prep_centre_logo_RGB_wynik

ZSO 6 Aktualności
Rok szkolny 2017/2018
Szachowe Mistrzostwa Polski PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 23 listopada 2017 09:37

W dniach 10.11.2017 - 17.11.2017r. w Jastrzębiej Górze odbył się półfinał Mistrzostw Polski Juniorów do lat 15 w szachach klasycznych, w których Krzysztof Iwańczuk wywalczył awans do finałów Mistrzostw Polski. W rywalizacji z 52 zawodnikami uplasował się na 1 miejscu z dorobkiem 7 pkt. na dziewięć rozegranych partii (nie ponosząc żadnej porażki).

Gratulujemy i życzymy sukcesów w finale.

Poprawiony: poniedziałek, 27 listopada 2017 13:01
Więcej…
 
Nasi szachiści PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
poniedziałek, 20 listopada 2017 12:54

W dniu 17 listopada 2017r. odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. Zwycięska reprezentacja naszej szkoły w składzie: Aleksandra Majówka, Maciej Gajo, Krzysztof Szewczyk oraz Dawid Kasprzak - obroniła tytuł najlepszej drużyny w mieście awansując do zawodów wojewódzkich. Opiekunem szachistów jest pan Grzegorz Gołębski.

 
Turniej piłki nożnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
poniedziałek, 20 listopada 2017 12:51

Ruszyły rozgrywki wewnątrzszkolne w halowej piłce nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły.

1

Poprawiony: poniedziałek, 20 listopada 2017 12:53
 
”Pociąg do Niepodległej” PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 16 listopada 2017 14:25

10 listopada 2017 r. w szkole odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Złożyły się na nie działania edukacyjne podejmowane w ramach projektu ”Pociąg do Niepodległej”. Zrezygnowaliśmy z typowej akademii, a w jej miejsce pojawiły się następujące imprezy:

  • W każdej klasie został przeprowadzony, według specjalnie przygotowanego scenariusza, turniej „Kocham Cię, Polsko!”
  • Szkolny radiowęzeł grał Na patriotyczną nutę, a kuchnia serwowała Dobre, bo polskie dania.
  • Na szkolnych korytarzach stanęła wystawka Oni dali nam wolnośćprezentująca plakaty, poświęcone bohaterom walk o niepodległą Polskę, wykonane przez uczniów gimnazjum.
  • W czasie długich przerw, na szkolnych korytarzach, odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
  • Podsumowana została akcja „List do Polski”, w ramach której uczniowie szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych pisali listy do Ojczyzny, a następnie nauczyciele poloniści dokonali wyboru najlepszej pracy w danej klasie. Listy zostały zamieszczone na specjalnie utworzonej stronie Facebooka i podzielone na kategorie wiekowe.
Poprawiony: poniedziałek, 20 listopada 2017 09:53
Więcej…
 
Syberia więzienie bez krat - spotkanie z Panią Marią Sawką PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 16 listopada 2017 14:20

29 września 2017 roku w ramach cyklu spotkań z „historią żywą” uczniowie klasy 3a i 3d Gimnazjum nr 6 mieli okazję wysłuchać wspomnień mieszkanki Chełma, Sybiraczki, Prezesa Koła Związku Sybiraków oddział w Chełmie - Pani Marii Sawki.

Ciekawie opowiedziana, smutna relacja z zesłania na „nieludzką ziemię”, spotkała się z dużym zainteresowaniem gimnazjalistów. Ze strony uczniów padło wiele pytań. Dzisiaj trudno zrozumieć przyczyny deportacji, pogodzić się z ofiarą krwi narodu polskiego.

Spotkanie było pouczająca lekcją historii, ciekawszą, bo opowiedzianą przez uczestnika tych wydarzeń. Organizatorem spotkania była nauczycielka historii Beata Łukaszewska-Breś.

Więcej o losach chełmskich Sybiraków można przeczytać na stronie internetowej projektu edukacyjnego Zesłańcy Sybiru, realizowanego w 2012 r. przez uczniów Szóstki

http://zeslancysybiru.pe.hu/index.php

Poprawiony: czwartek, 16 listopada 2017 14:24
Więcej…
 
Uczniowie Gimnazjum nr 6 w gronie zwycięzców PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 16 listopada 2017 13:49

Warszawski teatr Baj przyznał nagrody dla uczestników konkursu Historia Dzieci z Santa Rosa. Jury postanowiło wręczyć dwie nagrody i dwa równorzędne wyróżnienia. Wśród nagrodzonych zaleźli się uczniowie naszego gimnazjum. Film Jeśli… przygotowany przez Katarzynę Tatys, Jakuba Karpińskiego, Weronikę Pyrtak, Kacpra Korzeniewskiego i Filipa Langiewicza, uczniów klasy II e otrzymał II nagrodę. Dla filmu Przywołać wspomnienia przygotowanego przez Krystiana Marciniaka, Amelię Skolasińską, Zuzannę Betiuk, Maję Duszak i Michała Chaciuka, uczniów klasy II b i II g, przyznano wyróżnienie. Obie prace powstały pod opieką pani Beaty Łukaszewskiej -Breś.

Nagrody mają tym większe znaczenie, że I miejsce przyznano filmowi licealistów z XXVII LO w Lublinie. Nasi reprezentanci rywalizowali z uczniami szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych z Lublina, Zamościa i Chełma. Konkurs polegał na przygotowaniu filmu, 5-minutowego trailera, nawiązującego do spektaklu „Historia Dzieci z Santa Rosa” oraz podejmującego tematykę deportacji ludności polskiej na Syberię.

Gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni!

Poprawiony: poniedziałek, 20 listopada 2017 09:54
 
Wojewódzkie rozgrywki z badmintona!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 16 listopada 2017 13:42

W dniu 15 listopada w Ludwinie odbyły się Wojewódzkie Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Badmintonie Drużynowo.

Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klasy II e gimnazjum w składzie:

Kacper Korzeniewski

Adrian Dziewa

Michał Janiszewski

Badmintoniści zajęli II bardzo wysokie miejsce w rozgrywkach ustępując jedynie rywalom z Zamościa, po bardzo wyrównanych meczach.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy uzyskanego wyniku.

Opiekun: p. Agnieszka Waluch-Marek

Poprawiony: czwartek, 16 listopada 2017 13:43
 
Kulinarna podróż do Włoch PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
środa, 08 listopada 2017 10:35

26 października bieżącego roku Szkolny Klub Europejski zorganizował Kącik kulinarny kuchni włoskiej. Uczniowie naszej szkolnej społeczności- zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum mieli w tym dniu niepowtarzalną okazję uczestniczenia w degustacji włoskich potraw przygotowanych przez Klubowiczów. Można było spróbować tak różnorodnych smakołyków jak cantucci z żurawinami i skórką pomarańczową, ciasta włoskiego, muffinkowych torta ricotta, poduszeczek z musem i cynamonem, tiramisu, różnych sałatek (włoskiej, panzanella, warzywnej z mozzarellą), lasagne z mięsem mielonym czy włoskich gniazd z mozzarellą i pomidorem. Nie zabrakło też oczywiście tradycyjnych potraw, takich jak focaccia czy pizza podwójnie serowa z cheddarem i cebulą.

Kącik kuchni włoskiej cieszył się ogromnym powodzeniem i po jednej przerwie z jedzenia nie pozostało już dosłownie nic. Chętni uczniowie mieli także możliwość ozdobienia twarzy włoską flagą namalowaną przez dziewczęta z Klubu Europejskiego. Bardzo serdecznie dziękujemy za nieocenioną pomoc w przygotowaniu potraw i atrakcji oraz tak liczne przybycie na degustację włoskich dań.

W ostatni czwartek listopada zapraszamy serdecznie w kolejną podróż kulinarną - tym razem w naszym menu zagoszczą dania kuchni bułgarskiej. To już za miesiąc!

Szkolny Klub Europejski

Poprawiony: środa, 08 listopada 2017 10:39
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 20

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?

Pozytywnie wpłynie na rozwój uczniów - 32.1%
Zwiększy atrakcyjność Szkoły w środowisku lokalnym - 50.4%
Podoba mi się ale nie przełoży się to na rozwój uczniów - 3.9%
Jest mi to obojętne - 5.7%
Niepotrzebny wydatek - 8%

Total votes: 9015unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum