GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

Cambridge

Prep_centre_logo_RGB_wynik

ZSO 6 Aktualności
Rok szkolny 2017/2018
Turniej piłki nożnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 14 grudnia 2017 14:17

1

Zakończyły się rozgrywki wewnątrzszkolnego turnieju halowej piłki nożnej o Puchar Dyrektora SP 11. W meczu o trzecie miejsce, po rzutach karnych, 2:1 zwyciężyła klasa 3c pokonując klasę 2e. W wielkim finale spotkały się klasy 3a i 2a. Po wyrównanej grze zwyciężyła 2:0 klasa 2a.

Skład drużyny zwycięskiej:

Patryk Pułajdowicz, Dominik Korona, Luiz Mołodecki, Szymon Luchowski, Krzysztof Pietruszek oraz Adam Szewczyk.

Specjalną nagrodę, ufundowaną przez Dyrektor SP 11 Panią Iwonę Ceret, otrzymał Patryk Pułajdowicz.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom rozgrywek oraz kibicom za wspaniały doping.

Organizatorami turnieju byli: Grzegorz Gaj, Piotr Jabłoński we współpracy z Agnieszką Radelczuk i Agnieszką Waluch-Marek.

Poprawiony: piątek, 22 grudnia 2017 11:59
Więcej…
 
Maraton Pisania Listów Amnesty International PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
środa, 13 grudnia 2017 08:52

Już po raz ósmy Szkolny Klub Europejski zaprosił uczniów naszej szkoły do udziału w globalnej akcji „Maraton Pisania Listów”. Jak zawsze, uczniowie wykazali się niezwykłą wrażliwością na niesprawiedliwość i łamanie praw człowieka, pisząc listy w obronie niesłusznie oskarżonych i prześladowanych za propagowanie idei wolności i sprawiedliwości.

W bieżącym roku pisaliśmy listy:

w obronie pracowników Amnesty International z Turcji ,którzy za swoją pracę na rzecz innych ludzi są prześladowani i oskarżani o członkostwo w organizacji terrorystycznej, a prezes tej organizacji w Turcji został aresztowany i nadal pozostaje w więzieniu,

oraz

w obronie Egipcjanki Hanan Badr el-Din ,która poszukując zaginionego męża zatrzymanego po pokojowych demonstracjach przez egipskie służby bezpieczeństwa, naraziła się na represje ze strony władz i została aresztowana na podstawie fałszywych zarzutów i grozi jej teraz kara 5 lat pozbawienia wolności.

W bieżącym roku napisaliśmy 682 listy (449 w sprawie Turcji i 233 w sprawie Egiptu)

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie w akcję, a nauczycielom za wsparcie i propagowanie pozytywnych postaw wśród uczniów naszej szkoły.

Szkolny Klub Europejski

Poprawiony: środa, 13 grudnia 2017 08:58
Więcej…
 
Kulinarna podróż do Bułgarii PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
środa, 13 grudnia 2017 08:45

30 listopada bieżącego roku Szkolny Klub Europejski zorganizował Kącik Kulinarny Kuchni Bułgarskiej. Tym razem uczniowie naszej szkolnej społeczności - szkoły podstawowej i gimnazjum mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w degustacji bułgarskich potraw.

Można było spróbować takich smakołyków jak Bakława, ciasto Caprise, ciasto Rewane, Tikwenik-bułgarskie ciasto z dyni, bułgarskie pączki, bułgarskie bułeczki, racuszki bułgarskie i bułgarskie obwarzanki Gewrek. Nie zabrakło także sałatek, takich jak pasterska, szopska czy sałatka do grilla i mięs oraz tradycyjnego bułgarskiego chlebka słoneczko.

Wydarzenie zorganizowali uczniowie z klas 2B, 2E, 2G i 3G pod opieką p. Małgorzaty Flis-Podkańskiej i p. Katarzyny Łusiak.

Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom za przygotowanie wspaniałych dań a gościom Kącika Kulinarnego za przybycie i degustację potraw.

W ostatni czwartek stycznia zapraszamy serdecznie w kolejną podróż kulinarną - tym razem w naszym menu zagoszczą dania kuchni tureckiej. Do kolejnego zobaczenia!

Szkolny Klub Europejski

Poprawiony: środa, 13 grudnia 2017 08:49
Więcej…
 
Finał Akcji „Szlachetna Paczka” PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
środa, 13 grudnia 2017 08:36

W imieniu obdarowanej rodziny, którą postanowiliśmy wesprzeć w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”, składamy Wam serdeczne podziękowania za okazaną pomoc i tak duże zaangażowanie w zbiórką żywności, chemii gospodarczej i innych podarunków dla potrzebującej pomocy rodziny z naszego regionu.

To dzięki pomocy Was wszystkich udało się zebrać 24 kartony darów.

W sobotę, 9 grudnia 2017 roku wszystkie zgromadzone dary zostały przekazane rodzinie, która dzięki Waszej hojności i wrażliwości na potrzeby innych ludzi, będzie mogła cieszyć się obfitymi i radosnymi świętami. Jesteśmy pewni, że dzięki Wam i Waszej ofiarności życie tej rodziny zmieniło się na lepsze.

Dziękujemy!

Szkolny Klub Europejski

Poprawiony: środa, 13 grudnia 2017 08:43
Więcej…
 
VI Powiatowy Konkurs Plastyczny „Piękno Rosji" dla szkół gimnazjalnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
środa, 13 grudnia 2017 08:32

Dnia 30.11.2017r. w Zespole Szkół Elektronicznych i Mundurowych w Chełmie zostały rozstrzygnięte dwa Konkursy: VIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Piękno Rosji" dla szkół ponadgimnazjalnych oraz VI Powiatowy Konkurs Plastyczny „Piękno Rosji" dla szkół gimnazjalnych, nad którymi patronat honorowy objęła Prezydent Miasta Chełm- Pani Agata Fisz.

Jury w składzie: p. dr Monika Sidor- pracownik naukowy KUL w Lublinie, p. Anna Nazar i p. Alicja Kozioł oceniło 44 prace plastyczne z 11 szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego (m.in.: z Krasnegostawu, Włodawy, Hrubieszowa, Zamościa) oraz 16 prac plastycznych z 5 gimnazjów powiatu chełmskiego. Prace przedstawiające Złoty Pierścień Rosji wykonane były różnymi technikami. W konkursie doceniono prace naszych uczniów, laureatami zostali:

II miejsce Tobiasz Wróblewski kl. 2g,

III miejsce Emilia Mazurczuk kl. 3d

Opiekunem uczniów była Pani Jolanta Burian. Serdecznie gratulujemy!

Poprawiony: środa, 13 grudnia 2017 08:35
Więcej…
 
Syberia więzienie bez krat- spotkanie z Panią Marią Sawką PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
środa, 13 grudnia 2017 08:11

29 września 2017 roku w ramach cyklu spotkań z „historią żywą” uczniowie klasy 3 a i 3 d Gimnazjum nr 6 mieli okazję wysłuchać wspomnień mieszkanki Chełma, Sybiraczki, Prezesa Koła Związku Sybiraków oddział w Chełmie - Pani Marii Sawki.

Ciekawie opowiedziana, smutna relacja z zesłania na „nieludzką ziemię”, spotkała się z dużym zainteresowaniem gimnazjalistów. Ze strony uczniów padło wiele pytań. Dzisiaj trudno zrozumieć przyczyny deportacji, pogodzić się z ofiarą krwi narodu polskiego.

Spotkanie było pouczająca lekcją historii, ciekawszą bo opowiedzianą przez uczestnika tych wydarzeń. Organizatorem spotkania była nauczycielka historii Beata Łukaszewska-Breś.

Więcej o losach chełmskich Sybiraków można przeczytać na stronie internetowej projektu edukacyjnego Zesłańcy Sybiru, realizowanego w 2012 r. przez uczniów Szóstki http://zeslancysybiru.pe.hu/index.php

Poprawiony: środa, 13 grudnia 2017 08:14
Więcej…
 
Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Chełm PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
niedziela, 03 grudnia 2017 21:31

W dniu 23 listopada 2017 r odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Chełm. Gimnazjaliści, którzy oddali swój głos zdecydowali, że radnymi V kadencji MRMCh zostali Mateusz Wójcik z klasy 3d oraz Katarzyna Tatys z klasy 2e.
Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

Poprawiony: niedziela, 03 grudnia 2017 21:32
 
Drodzy Rodzice i Uczniowie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
piątek, 01 grudnia 2017 19:10

Zapraszamy wszystkich do udziału w zbiórce trwałej żywności i chemii gospodarczej, którą organizujemy w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Zgromadzone dary przekażemy potrzebującej rodzinie z Chełma w dniu finału akcji 10 grudnia 2017.

Zbiórkę prowadzimy do piątku 8 grudnia 2017 roku. Dziękujemy za wsparcie.

Poprawiony: piątek, 01 grudnia 2017 19:12
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 20

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?

Pozytywnie wpłynie na rozwój uczniów - 32.1%
Zwiększy atrakcyjność Szkoły w środowisku lokalnym - 50.4%
Podoba mi się ale nie przełoży się to na rozwój uczniów - 3.9%
Jest mi to obojętne - 5.7%
Niepotrzebny wydatek - 8%

Total votes: 9015unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum