GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

Cambridge

Prep_centre_logo_RGB_wynik

ZSO 6 Aktualności
Rok szkolny 2017/2018
X Rejonowy Konkurs Ortograficzny Języka Rosyjskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 14 czerwca 2018 20:15

W dniu 07.06.2016 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych i Mundurowych sukcesów Chełmie odbył się X Rejonowy Konkurs Ortograficzny Języka Rosyjskiego dla szkół gimnazjalnych i podstawowych. Udział w nim wzięło 21 uczniów, którzy pisząc dyktando i rozwiązując test zmagali się z zawiłościami ortografii rosyjskiej. Pierwsze miejsce w konkursie zajął Filip Langiewicz – kl. 2E, dwa wyróżnienia otrzymali Sandra Olchowska kl. 3D oraz Tomasz Płonkowski kl. 2G. Do konkursu przygotowała uczniów p. Jolanta Burian.

Poprawiony: czwartek, 14 czerwca 2018 20:22
Więcej…
 
„Nasza Polska Niepodległa” PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 14 czerwca 2018 13:51

Krzysztof Szewczyk z klasy 2 gimnazjum zdobył I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie: Stefan Kardynał Wyszyński -Prymas Tysiąclecia. Odbył się on pod patronatem wielu znamienitych osób i instytucji. Hasło XVIII edycji: „ Nasza Polska Niepodległa”. Opiekunem ucznia była pani Alicja Sienicka.

Gratulujemy sukcesu!!!

3

 
Adopcja Serca dzieci z Afryki PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 14 czerwca 2018 13:44

Szkolne Koło Caritas przeprowadziło kiermasz ciast, z którego zysk został przeznaczony na Adopcję Serca dzieci z Afryki. Jest to kwota, która pozwoli utrzymać 1 sierotę przez prawie cały rok. Idea Adopcji Serca jest bardzo korzystna w naszych warunkach, gdyż za kwotę około 80 złoty placówka misyjna jest w stanie zapewnić dziecku opiekę przez miesiąc włącznie z opieką lekarską, wyżywieniem, nauką, ubraniem i innymi niezbędnymi rzeczami. Biorąc pod uwagę tragiczną sytuację ludności w ubogich krajach, możemy małym nakładem dokonać wielkich rzeczy. Dzięki misjonarzom możemy utrzymywać kontakt listowny z dzieckiem, które otoczymy opieką.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tego kiermaszu.

AD1AD2AD3 

AD4AD5

Poprawiony: czwartek, 14 czerwca 2018 13:51
 
Kiermasz Ciast PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
środa, 23 maja 2018 11:52

W dniu 17 kwietnia 2018 r. odbył się w naszej szkole Kiermasz Ciast. Dochód przeznaczony został na wsparcie Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie - zakup specjalistycznego łóżka dla chorych. Pomysłodawcą akcji była Młodzieżowa Rada Miasta Chełm.

Poprawiony: środa, 23 maja 2018 12:00
Więcej…
 
Parki Narodowe Polski PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
środa, 23 maja 2018 11:45

W kwietniu Szkolny Klub Europejski ogłosił konkurs plastyczny o tematyce geograficznej promujący walory przyrodnicze i kulturowe Polski pod hasłem „Parki Narodowe Polski”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem-w rywalizacji wzięło udział 71 uczniów z klas gimnazjalnych. Komisja konkursowa złożona z nauczycieli i uczniów wyłoniła zwycięzców. Autorzy najlepszych prac zostali nagrodzeni upominkami pozyskanymi od przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Nagrody otrzymali:

I miejsce - Iwona Chomiak klasa 3 b

II miejsce - Nikodem Prus klasa 3 c

III miejsce - Martyna Michalczuk klasa 3 g

Wyróżnienia:

Julia Skibińska klasa 3 b

Iga Artamonow klasa 3 b

Michał Zgórski klasa 3 g

park1

park2

Gratulujemy!!!

 
ITALIADA 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
środa, 23 maja 2018 11:37

W dniu 19 marca 2018 roku w ZSO nr 4 w Lublinie odbyła się szósta edycja ITALIADY - Konkursu Wiedzy o Włoszech dla klas siódmych szkół podstawowych oraz uczniów gimnazjum. W tegorocznej ITALIADZIE uczestniczyło 40 uczniów reprezentujących 12 szkół z województwa lubelskiego. Zadaniem uczestników ITALIADY było rozwiązanie testu w języku polskim sprawdzającego wiedzę na temat Włoch. Różnorodne pytania dotyczyły geografii, historii, kultury i sztuki oraz dnia codziennego tego kraju. Reprezentantka naszej szkoły, wzorem lat ubiegłych uplasowała się wśród zwycięzców:

III miejsce – Julia Żółkiewska klasa 3 d.

italiada

Gratulujemy wiedzy i życzymy dalszych sukcesów w szkole średniej!

Poprawiony: środa, 23 maja 2018 11:42
 
Kamień Pamięci PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
wtorek, 22 maja 2018 17:52

11

Aleksandra Breś, Aleksandra Majówka, Aleksandra Sapiaszko i Oliwia Nadolska to uczennice, które na nowo odkryły postać majora Józefa Kasperskiego. W ramach projektu Instytutu Pamięci Narodowej stworzyły wirtualny Kamień Pamięci, aby ocalić od zapomnienia jednego z bohaterów naszego regionu. Już 23 maja, pod opieką Beaty Łukaszewskiej –Breś, wyjeżdżają do Krakowa, aby na ogólnopolskim forum przedstawić postać nieznanego bohatera.

Major Kasperski to żołnierz, który wydatnie przyczynił się do wyzwolenia Chełma z rąk Austriaków w listopadzie 1918 r. Wierny przysiędze walczył w wojnie polsko-bolszewickiej, brał udział w kampanii wrześniowej, jako obrońca Lwowa trafił do sowieckiej niewoli. Zginął w Charkowie, jest jedną z ofiar zbrodni katyńskiej.

Więcej o działaniach upamiętniających J. Kasperskiego i samej postaci można przeczytać na stronie bloga projektu

https://jkasperskikamieniepamieci.blogspot.com/2018/01/

12

Poprawiony: wtorek, 22 maja 2018 17:58
 
Konkurs Finansoaktywni - Misja: Budżet PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 10 maja 2018 13:23

1

Uczennice klasy 2D biorą udział w konkursie Finansoaktywni. Misja: Budżet. Ogarniamy wydatki!”, którego głównym celem jest uświadomienie młodzieży, jak duże znaczenie ma budżet – od osobistego i rodzinnego, aż po budżet państwa oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach w naszym miejscu zamieszkania. W związku z tym, uczennice naszego gimnazjum opracowały pomysł na inwestycją lokalną z funduszy budżetu partycypacyjnego w naszym mieście. Ideą jest utworzenie w każdej dzielnicy naszego miasta Miejskiego Klubu Młodzieżowego. Byłoby to miejsce przeznaczone dla dzieci, a także nastolatków. Młodzi ludzie przychodziliby tam kilka razy w tygodniu, aby miło i kreatywnie spędzić czas ze swoimi znajomymi z dzielnicy, pobawić się, pograć, rozwinąć swoje zainteresowania i pasje, uzyskać pomoc w postaci darmowych korepetycji, pomocy profilaktycznej, podejmować inicjatywy młodzieżowe dla własnej dzielnicy. W każdym klubie zatrudniony byłby kierownik i główny wychowawca. Opiekunami i korepetytorami zostaliby wolontariusze składający się ze studentów lokalnej uczelni i emerytowani i bezrobotni mieszkańcy, pragnący podzielić się swoimi pasjami z młodzieżą. Placówka organizowałaby też wyjazdy na ferie i wakacje, półkolonie, pikniki rodzinne, zapewniałaby drobne posiłki przy współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami np. piekarnią, mleczarnią itp. Pieniądze z budżetu partycypacyjnego zostałyby wykorzystane na wyposażenie ośrodków w sprzęt dydaktyczny.

Uczennice klasy 2D przeprowadziły ankietę wśród uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Zapytały, czy zdaniem ankietowanych stworzenie ośrodków tego typu jest potrzebne. Większość ankietowanych odpowiedziała, iż jest to dobry pomysł. Ponadto, by poznać opinię społeczności lokalnej na Facebook’u została utworzona grupa „Lokalna inwestycja Chełm”, gdzie jest zamieszczona sonda. W szkole pojawiły się plakaty informujące o propozycji przeznaczenia funduszy z budżetu partycypacyjnego w naszym mieście.

Prosimy o wyrażenie swojej opinii poprzez udział w ankiecie zamieszczonej na stronie: https://www.facebook.com/groups/192544224704897/

Poprawiony: czwartek, 10 maja 2018 13:30
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 20

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?

Pozytywnie wpłynie na rozwój uczniów - 32.1%
Zwiększy atrakcyjność Szkoły w środowisku lokalnym - 50.4%
Podoba mi się ale nie przełoży się to na rozwój uczniów - 3.9%
Jest mi to obojętne - 5.7%
Niepotrzebny wydatek - 8%

Total votes: 9015unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum