GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

ZSO 6 Aktualności
Rok szkolny 2016/2017
„Co wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean” Isaac Newton PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
środa, 21 września 2016 08:28

Od roku 1953, obecnie corocznie we wrześniu, Instytut Fizyki UMCS oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego organizują Pokazy z fizyki. Jest to impreza o najdłuższej tradycji w kraju wśród sobie podobnych. Jej inicjatorem był profesor Wacław Staszewski. Pokazy są przeznaczone głównie dla uczniów, nauczycieli, a także dla wszystkich innych osób zainteresowanych fizyką. Ideą tych pokazów jest popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, interesujących, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. Pokazywane są zarówno eksperymenty trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak również takie, które przy pomocy najprostszych środków można powtórzyć w domu.

Poprawiony: poniedziałek, 03 października 2016 08:30
Więcej…
 
Obchody Dnia Sybiraka PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
poniedziałek, 19 września 2016 06:39

W 77. rocznicę napaści Rosji sowieckiej na Polskę, 17 września w całym kraju wspominane były losy zesłanych na Syberię. Ta szczególna data jest symbolem tragedii i tułaczego losu tysięcy Polaków na nieludzkiej ziemi. W naszym mieście uroczystości rocznicowe miały miejsce 19 września i rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele pod wezwaniem Rozesłania Świętych Apostołów. którą poprzedził krótki montaż poetycki, przygotowany przez uczniów Gimnazjum nr 6 im. Sybiraków. Ze świątyni ulicami miasta wyruszył Marsz Pamięci Sybiraków. Uczestnikami marszu byli przedstawiciele władz miasta, kombatanci, przedstawiciele Związku Sybiraków, służby mundurowe, mieszkańcy Chełma, młodzież szkolna.

Więcej…
 
Pół żartem, pół serio… o integracji pierwszoklasistów. PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
środa, 14 września 2016 07:14

Czternasty września okazał się wymarzonym, słonecznym dniem na przełamywanie pierwszych lodów podczas integracyjnej wyprawy klasy 1D. Pomysł przepłynięcia kajakami odcinka malowniczo wijącej się rzeki, był ciekawym i jednocześnie przyjemnym wyzwaniem. Dzięki interesującym meandrom, młodzież „narażona” była tylko i wyłącznie na pełne naturalnego piękna krajobrazy, roztaczające się z poziomu wody. Gimnazjalni pierwszoklasiści mieli okazję na żywo podziwiać florę i faunę Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Więcej…
 
Delegacja „Szóstki” na uroczystościach XVI Międzynarodowego Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru w Białymstoku PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
piątek, 09 września 2016 16:20

9 września 2016 r. ulicami Białegostoku już po raz szesnasty przeszedł Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru. To patriotyczno–religijna uroczystość upamiętniająca obywateli naszego kraju wywiezionych na Wschód, zwłaszcza tych, którzy z zesłania nie wrócili. Co roku do Białegostoku przyjeżdżają Sybiracy z kraju i zza granicy, ich rodziny, kombatanci oraz młodzież, w tym uczniowie szkół noszących imię Związku Sybiraków, harcerze, władze państwowe I samorządowe. W tegorocznym marszu wzięło udział ponad 13 tys. osób i 278 sztandarów. Już kolejny raz delegacja naszych uczniów uczestniczyła w tych uroczystościach.

Poprawiony: poniedziałek, 19 września 2016 12:21
Więcej…
 
Rok Sienkiewiczowski w "6" PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
piątek, 09 września 2016 10:35

W dniu 9 września w obecności Pana Dyrektora oraz Wychowawców odbyło się uroczyste losowanie fragmentów utworu „Qvo vadis" Henryka Sienkiewicza przez przedstawicieli klas Pierwszych. Wyniki losowania:

I a - Rozmowa Nerona z Petroniuszem i Winicjuszem (r. XLI),

I b - Winicjusz prosi o rękę Ligii w domu Miriam (r. XXXIII),

I c - Próba porwania Ligii przez Winicjusza (r. XXII),

I d - Uczta u Nerona (r.VII),

I e - Rozmowa Chilona z Neronem (r. L),

I f - Chiton poszukuje odważnych chrześcijan (r. XVII),

I g - Wierni nalegają, by Apostoł opuścił miasto (r. LXIX).

Prezentacje klas Pierwszych inspirowane fragmentami powieści historycznej odbędą się podczas uroczystości ślubowania.

Poprawiony: poniedziałek, 12 września 2016 10:36
Więcej…
 
Narodowe Czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza w Niedźwiedzim Grodzie PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
sobota, 03 września 2016 14:50

Motto: „Mieszkanie bez książki ciemniejsze jest niż bez lampy”
H. Sienkiewicz

Włączając się w promowanie czytelnictwa, w sobotę 3 września 2016 r. dwudziestoosobowa delegacja uczniów pod opieką polonistek wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie Quo vadis H. Sienkiewicza”. W inauguracyjnej części honorowymi gośćmi, którzy prezentowali fragmenty powieści, byli: poseł na sejm RP Pani Beata Mazurek, Kurator Oświaty w Lublinie Pani Teresa Misiuk, proboszcz parafii mariackiej ks. kanonik Andrzej Stermik, senator RP Pan Józef Zając, wiceprezydent Miasta Chełm Pan Stanisław Mościcki. Wśród czytających Quo vadisnie zabrakło również przedstawiciela Młodzieżowej Rady Miasta, którą reprezentował Adrian Kudrzycki. Dzięki akcji, nad którą patronat objęła Para Prezydencka, w sobotnie przedpołudnie na Placu Łuczkowskiego chełmianie mieli możliwość obcowania z literaturą wielkiego formatu.

Poprawiony: środa, 07 września 2016 09:57
Więcej…
 
Msza Święta inaugurująca rok szkolny 2016/2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
sobota, 03 września 2016 13:06

Zgodnie z panującą od wielu lat tradycją, w piątek 2 września 2016 roku, w kościele pod wezwaniem Chrystusa Odkupiciela w Chełmie została odprawiona Msza święta na inaugurację roku szkolnego 2016/2017. Modlono się w intencji obecnych i byłych nauczycieli, pracowników, uczniów Gimnazjum nr 6 oraz ich rodziców. O oprawę liturgii zadbali uczniowie, nauczyciele katecheci:- p. Alicja Sienicka, p. Danuta Chodorowska- Szczepaniak, p. Krzysztof Olejniczak oraz zespół muzyczny pod kierunkiem p. Beaty Szarugi i p. Edwarda Ruszały.

Poprawiony: wtorek, 27 września 2016 07:05
Więcej…
 
Młodzi matematycy na start PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
piątek, 02 września 2016 13:06

W dniu 2 września 2016 roku uczniowie klas pierwszych matematyczno–fizyczno-informatycznych wraz z wychowawcami uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali wykładu z matematyki pt. „Pożyteczne symetrie”, wygłoszonego przez pana Marka Stojeckiego. Uczniowie mieli również możliwość zwiedzenia pracowni, w których będą odbywały się ich dodatkowe zajęcia. Atrakcją, która wzbudziła duże zainteresowanie była prezentacja samolotów znajdujących się na terenie uczelni. Nasi uczniowie mogli nawet zasiąść za ich sterami.

Poprawiony: poniedziałek, 05 września 2016 13:09
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia111213następnaostatnia »

Strona 12 z 13

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

We wtorki w godz.: 19:00 - 20:00 szkoła udostępnia małą salę gimnastyczną dla rodziców.

Serdecznie zapraszamy!!!

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?
unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum