GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

Cambridge

Prep_centre_logo_RGB_wynik

ZSO 6 Archiwum 2016/2017
Rok szkolny 2016/2017
6 PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
piątek, 01 września 2017 13:28

Pytasz mnie, co właściwie Cię tu trzyma?
(…)
Może to przeznaczenie zapisane w gwiazdach,
(…)
Może melodia, która w sercu cicho brzmi…

6

Poprawiony: czwartek, 14 września 2017 13:32
 
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
wtorek, 27 czerwca 2017 08:24
Poprawiony: środa, 28 czerwca 2017 07:40
Więcej…
 
Gala Szóstki PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
poniedziałek, 26 czerwca 2017 08:39

Tradycją naszej szkoły stało się podsumowanie wszechstronnych osiągnięć uczniów i nauczycieli w roku szk. 2016/2017 podczas Gali „Szóstka prezentuje”, która odbyła się 13 czerwca 2017r. w Chełmskim Domu Kultury. W sali wypełnionej po brzegi zauważyliśmy rodziców, uczniów i sympatyków naszej placówki. Całość prowadziła Pani Dyrektor Dorota Cieślik, która wprowadzała widzów w arkana kolejnych prezentacji.

Poprawiony: środa, 28 czerwca 2017 07:32
Więcej…
 
Archipelag Skarbów PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
sobota, 24 czerwca 2017 09:34

Zakończony rok szkolny w „Szóstce” obfitował w wiele działań o charakterze profilaktycznym, kierowanych zarówno do uczniów jak i rodziców. Już po raz dziewiąty był realizowany dla uczniów klas pierwszych rekomendowany program Archipelag Skarbów. Przez dwa dni uczniowie uczestniczyli w zajęciach z trenerami i profilaktykami tego programu, gdzie mogli krok po kroku odkrywać i zmierzać się z wyzwaniami, przez które musi przejść „Młody Człowiek”, aby zdobyć skarb którym jest szczęśliwe, dojrzałe życie pełne miłości i wolne od uzależnień. Program prowadzony był w niezwykle dynamiczny i interesujący sposób i dał uczestnikom wiele do myślenia. Uczniowie brali udział w licznych scenkach, grach sytuacyjnych i głosowaniach, co zachęcało do aktywnego udziału. Dla odważnych były przewidziane nagrody. Uczniowie dzieląc się refleksjami na temat programu docenili zaangażowanie prowadzących oraz to, że potrafili prostym językiem mówić o ważnych sprawach dotyczących seksualności, radzenia sobie z emocjami i napięciami oraz odpowiedzialności za podejmowanie zachowań ryzykownych. Dopełnieniem programu było spotkanie dla rodziców i opiekunów uczniów, którzy mogli bezpośrednio spotkać się i porozmawiać o ważnych wychowawczo zadaniach rozwojowych, z którymi zmierzają się nastolatki i ich rodzice.

Program był realizowany ze środków Urzędu Miasta Chełm, pozyskanych przez szkołę w ramach finansowania zadań z zakresu polityki społecznej dla miejskich jednostek organizacyjnych w 2017 roku

Poprawiony: niedziela, 09 lipca 2017 09:24
Więcej…
 
SzkolnY Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
poniedziałek, 19 czerwca 2017 08:02

Po raz kolejny Klub Europejski zorganizował Szkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu dotyczącego instytucji, historii, geografii i symboli Unii Europejskiej oraz ciekawostek wybranych państw europejskich. W konkursie wzięło udział 21 uczniów z klas I, II i III. Uczestnicy wspaniale poradzili sobie z niełatwymi zadaniami.

Poprawiony: wtorek, 27 czerwca 2017 08:14
Więcej…
 
Sukces drużyny projektowej Elektrołowcy PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
poniedziałek, 19 czerwca 2017 07:48

9 czerwca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbył się IX finał Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Dobre rady na elektroodpady – oddaj mnie w dobre ręce 2017”

Drużyna Elektrołowców w skład której weszli uczniowie klasy 2d: Oliwia Łopąg , Adrianna Zienkiewicz, Aleksandra Dudek, Wiktoria Kozik oraz Aleksander Klepka pod opieką pani Ewy Osińskiej podjęli szereg działań wynikających z regulaminu konkursu. Pierwszym zadaniem zespołu była diagnoza stanu bieżącego, dlatego przeprowadzili wywiad z Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska UM Chełm -panią Ireną Żółkiewską by uzyskać informacje jak powstaje i co zawiera plan gospodarki odpadami oraz czym zajmuje się Wydział Ochrony Środowiska. Kolejnym zadaniem było przeprowadzenie ankiety dotyczącej wiedzy o elektrośmieciach wśród mieszkańców Chełma. Potem należało rozpowszechnić akcję, przeprowadzić promocję min. w lokalnym radio Bon Ton i lokalnej prasie – Super Tydzień Chełmski, portal e.chelm oraz plakaty i ulotki. 25 kwietnia przeprowadzona została zbiórka i odbiór elektrośmieci. Dzięki zaangażowaniu bardzo wielu osób udało nam się zebrać 3909 kg elektrośmieci i 320 kg baterii. To jeszcze nie był koniec. Drużyna musiała przestawić pisemny raport z dokonanych działań wraz z prezentacją multimedialną. Pół roku działań przyniosło fantastyczny efekt. Drużyna zajęła IV miejsce. W nagrodę szkoła otrzymała telewizor marki LG oraz każdy z uczestników pocketbook oraz gadżety. Po ogłoszeniu wyników uczestnicy mogli zwiedzać Centrum Nauki Kopernik.

Poprawiony: wtorek, 27 czerwca 2017 07:58
Więcej…
 
Dzień Hiszpański PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
poniedziałek, 12 czerwca 2017 07:20

2 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Hiszpański, zorganizowany przez grupy uczące się tego języka we współpracy z Samorządem Uczniowskim. Celem takiego przedsięwzięcia było zapoznanie uczniów z różnorodnymi aspektami kultury Hiszpanii. Uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę oglądając prezentacje multimedialne oraz biorąc udział w quizach dotyczących zwyczajów, sztuki, muzyki, filmu, sportu, historii i atrakcji turystycznych tego kraju. Podczas przerw mieliśmy również możliwość posłuchania największych przebojów artystów hiszpańskojęzycznych. Na długiej przerwie cała społeczność szkolna mogła spróbować smakołyków kuchni hiszpańskiej przygotowanych przez uczniów. Nie zabrakło tradycyjnego churros oraz paelli. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu atrakcji oraz aktywny udział.

Poprawiony: wtorek, 27 czerwca 2017 07:27
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 14

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?

Pozytywnie wpłynie na rozwój uczniów - 32.1%
Zwiększy atrakcyjność Szkoły w środowisku lokalnym - 50.4%
Podoba mi się ale nie przełoży się to na rozwój uczniów - 3.9%
Jest mi to obojętne - 5.7%
Niepotrzebny wydatek - 8%

Total votes: 9015unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum