GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

Cambridge

Prep_centre_logo_RGB_wynik

ZSO 6 Archiwum 2005/2006 Rok Szkolny 2005/2006
Rok Szkolny 2005/2006 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 30 czerwca 2006 23:09

1 czerwca - z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy wiele imprez o charakterze edukacyjno - rozrywkowym i sportowym. Z naszego zaproszenia skorzystali zawodnicy i trenerzy klubu zapaśniczego "Cement - Gryf" Chełm dając wspaniały pokaz umiejętności walki zapaśniczej i akrobatyki. Nauczyciele języka niemieckiego, wraz z grupą uczniów, przygotowali "Dzień Austrii" a matematycy, we współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego, turniej "Matematyka na sportowo". Sportową część Dnia Dziecka uzupełniły turnieje piłki nożnej i siatkówki.

27 - 28 maja - udział drużyny harcerskiej w Chorągwianym Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej w Bełżycach. W imprezie wzięło udział 12 śpiewających harcerek z Gimnazjum nr 4. Występujące drużyny i solistów oceniano w kategoriach: zuchy, harcerze i harcerze starsi. Marta Mikulska (II b) "wyśpiewała" III miejsce w kategorii solistek, natomiast drużyna uzyskała wyróżnienie. Opiekę i akompaniament gitarowy zabezpieczał p. J. Marek. Uczestnicy, poza udziałem w festiwalu, mieli okazję zwiedzić miasteczko Bełżyce, wymienić doświadczenia i zawrzeć nowe harcerskie znajomości.

19 maja - otwarcie wystawy "Chrześcijańskie dziedzictwo Kosowa - wspólna odpowiedzialność". Prezentowany materiał zdjęciowy ukazał dramat konfliktu narodowościowego w zamieszkiwanym przez mniejszość serbską Kosowie oraz kataklizm jaki dotknął obiekty sakralne - cerkwie i inne świątynie. Wrażeniami z pielgrzymki do Kosowa podzielili się z nami: Konsul Generalny Austrii Pani Andrea Sandhacker, Dyrektor Generalny Wyższej Szkoły Dziennikarstwa w Warszawie Pan Mirosław Gierlik oraz twórca wystawy ksiądz diakon Marek Ławreszczuk. O godzinie 14.00 rozpoczęły się warsztaty przeprowadzone z gośćmi z Amnesty International i Akademii Obywatelskiej.

9 maja - uroczystość związana z obchodami majowych rocznic - Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Zwycięstwa.

4 maja - rozpoczęcie egzaminu maturalnego.

28 kwietnia - uroczyste zakończenie roku klas trzecich LO.

26 - 27 kwietnia - egzamin gimnazjalny.

17 kwietnia - spotkanie licealistów z posłanką Prawa i Sprawiedliwości Panią Beatą Mazurek.

30 marca - uczniowie naszej klasy policyjnej wzięli udział w zajęciach na strzelnicy. Umiejętność posługiwania się bronią jest jedną z postaw w pracy policjanta, dlatego tez nasi przyszli funkcjonariusze ćwiczą z zapałem ...

28 marca - występ szkolnego zespołu teatralnego na Przeglądzie Szkolnych Zespołów Teatralnych w CHDK. Zespół w skaldzie: Roman Bejer (I A), Greta Chojnacka (II d), Piotr Mucha (III c), Marcin Pastuszak (III c) zaprezentował formę kabaretową "Adam i Ewa".

21 marca - Pierwszy Dzień Wiosny. Odbyła się sesja popularnonaukowa poświęcona kulturze rycerskiej, finalizująca dwumiesięczną pracę nad projektem pod hasłem "Na tropie rycerza.., czyli człowiek średniowiecza w perspektywie i zbliżeniu". Kilkugodzinna impreza w związku ze świętem wiosny pomyślana została jako „dzień otwarty” szkoły przygotowana została przez grupę projektową, w skład której weszli uczniowie z klasy I c oraz I d gimnazjum. Nasze zaproszenie przyjęli także policjanci z Komendy Powiatowej prezentując pokaz technik pracy służb policyjnych.

20 marca - nasze zaproszenie przyjęła grupa teatralna prezentująca sztukę o tematyce profilaktycznej. Aktorzy w przejmujący sposób przedstawili mentalność człowieka uzależnionego od alkoholu. Przedstawienie w dramatyczny sposób ukazało kontakt człowieka uzależnionego z osobą niepełnosprawnego artysty - malarza.

10 marca obchodziliśmy Dzień Patrona. Na uroczystość zaprosiliśmy córkę K. Janczykowskiego Panią Teresę Kosowską z mężem i synem. Swoją obecnością zaszczycili nas także: Prezydent Miasta Chełma Pan Krzysztof Grabczuk, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Chełmie Pan Arkadiusz Kwieciński oraz wicedyrektor Chełmskiej Biblioteki publicznej Pan Jerzy Masłowski. Dużą atrakcją były pokazy brazylijskiej capoeiry.

23 lutego - dyskoteka dla uczniów szkół średnich z terenu miasta Chełma. Imprezę poprowadzili znani organizatorzy chełmskich dyskotek (DJs). Dochód z imprezy został przekazany na konto Emilki Ragan.

23 lutego - udział szkolnej drużyny harcerskiej w Konkursie piosenki Harcerskiej i Turystycznej. Imprezę przygotował Hufiec "Chełm" we współpracy z Zarządem Oddziału PTTK w Chełmie. Wśród zaproszonych gości był nauczyciel naszej szkoły i jednocześnie Prezes ZO PTTK w Chełmie Zbigniew Lubaszewski. Drużyna uzyskała wyróżnienie oraz awans do etapu chorągwianego imprezy.

14 lutego - Walentynki. Z okazji Święta Zakochanych grupa uczniów pod opieką p. Marzeny Jakuty przygotowała kabaret z Romkiem i Julką w rolach głównych. Oprawę muzyczną zapewniła szkolna kapela (!) wspomagana przez panów E. Ruszałę i J. Marka.

22 grudnia - Wigilia szkolna. W ramach uroczystości odbył się koncert kolęd i pastorałek przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Ja co roku, odbyła się także uroczysta Wigilia nauczycieli z udziałem księdza Grzegorza Szymańskiego.

6 grudnia - Mikołajki. Prezenty wręczał oczywiście Święty Mikołaj oraz ... Pani Dyrektor. Z tej samej okazji odbył się także IV Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej.

11 listopada - uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości.

17 października - Dzień Papieski. Uroczystość poświęcona rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Nasze obchody zaszczycił swoją obecnością proboszcz miejscowej parafii ks. Grzegorz Szymański. Uczniowie przygotowujący imprezę przedstawili życiorys naszego Wielkiego Rodaka, a w części artystycznej, Jego ulubione pieśni (m.in. "Barkę", "Czarną Madonnę"). Duże wrażenie robiła "publiczność zgromadzona przed Bazyliką św. Piotra w Rzymie"

14 października - Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystość zaprosiliśmy Pana Marka Sikorę z Urzędu Miasta, byłych nauczycieli naszej szkoły oraz rodziców. W części oficjalnej akademii Pani Dorota Cieślik wręczyła wyróżniającym się nauczycielom oraz pracownikom szkoły Nagrody Dyrektora. Nagrody wręczali także uczniowie, szczególnym zaś wyróżnieniem było ogłoszenie wyników konkursu na najsympatyczniejszego nauczyciela. Zaszczytny tytuł otrzymał p. Jan Szwiec. W części artystycznej wystąpili uczniowie naszej szkoły oraz zaproszone grupy artystyczno - taneczne: zespół FOTON z MDK oraz formacja tańca nowoczesnego ZOMAR

30 września - uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Zaproszeni goście, rodzice oraz uczniowie naszej szkoły mogli także obejrzeć prezentacje przygotowane przez poszczególne klasy. Każda była oryginalna i bardzo interesująca

16 - 18 września - udział reprezentacji gimnazjum w Festiwalu Biegowym organizowanym w ramach 27 Maratonu Warszawskiego. W imprezie wzięło udział 16 gimnazjów z całej Polski. Nasi biegacze zajęli 5 miejsce w sztafecie 8x1000 m. W konkursie na Mistrza Kibicowania w Maratonie Gimnazjum nr 4 otrzymało wyróżnienie oraz zaszczytny tytuł "Szkoły z Klasą na Sportowo". W maratonie wziął udział wielokrotny uczestnik tej imprezy, nauczyciel naszej szkoły p. J. Marek, pokonując dystans 42 195 m w czasie 3 godzin i 24 minut, poprawiając o 10 minut swój rekord życiowy

1 września - uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Dzień szczególnie ważny dla uczniów klas pierwszych. Naszym nowym kolegom i koleżankom składamy najlepsze życzenia zadowolenia i sukcesów w nowej szkole!

Poprawiony: środa, 21 października 2015 08:59
 

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?

Pozytywnie wpłynie na rozwój uczniów - 32.1%
Zwiększy atrakcyjność Szkoły w środowisku lokalnym - 50.4%
Podoba mi się ale nie przełoży się to na rozwój uczniów - 3.9%
Jest mi to obojętne - 5.7%
Niepotrzebny wydatek - 8%

Total votes: 9015unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum