ZSO 6 Nasza szkoła

P1090880

Zespół powstał w 2006 roku na bazie działającej od 1961 roku Szkoły Podstawowej nr 6 im. Kazimierza Janczykowskiego i utworzonego w 1997 roku Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego. Obecnie w skład placówki wchodzi Gimnazjum nr 6 oraz Liceum Ogólnokształcące nr VI. W roku szkolnym 2001/2002 Zespół otrzymał patrona, którym pozostał Kazimierz Janczykowski, wybitny chełmski nauczyciel i regionalista oraz zasłużony działacz PTK i PTTK.

Funkcjonująca od ponad 40 lat szkoła należy do największych i szczególnie mocno osadzonych w codzienności Chełma placówek oświatowych. Pierwszą siedzibą SP nr 6 były pomieszczenia wzniesionego przed II wojną światową gmachu dawnej Dyrekcji PKP w Chełmie. Szkołę umieszczono na trzecim piętrze budynku, zajmowanego przez szereg urzędów powiatowych i miejskich.W roku 1975 na nowym osiedlu Chełma, powstałym w pobliżu Chełmskich Zakładów Obuwia, wzniesiono nowy budynek szkoły, stanowiący siedzibę SP nr 6, ZSO Nr 1 i obecnie ZSO Nr 6. Radykalna zmiana warunków lokalowych wpłynęła na rozwój szkoły, która w latach 80-tych należała do największych placówek oświatowych na terenie Chełma. Warunki do pracy dydaktycznej poprawiły również dwie nowoczesne sale gimnastyczne, które wkrótce powstały obok głównego budynku szkolnego. W 1986 roku szkoła otrzymała imię wspomnianego już Kazimierza Janczykowskiego i po przekształceniach związanych z reformą systemu oświaty funkcjonuje obecnie jako Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6.

Nasza szkoła posiada dobrze wyposażone zaplecze techniczne i dydaktyczne. Dwie duże sale gimnastyczne umożliwiają nam organizację zawodów międzyszkolnych i innych imprez. Dwie nowoczesne pracownie komputerowe (najnowszą otrzymaliśmy w końcu 2005 roku) i centrum multimedialne pozwalają uczniom na swobodne korzystanie z Internetu i najnowszych technologii informacyjnych.

Poniższe flagi przedstawiają język na jaki został przetłumaczony powyższy tekst.

angielski_ hiszpania wochy

rosja niemiecki francja