ZSO 6 Projekt inwestycyjny Projekt "Karta Szkolna" Bank Zachodni WBK
Projekt "Karta Szkolna" Bank Zachodni WBK
czwartek, 11 kwietnia 2013 13:03

bzwbk

Karta szkolna ma dwie funkcje – karty umożliwiającej wejście do budynku szkoły oraz karty z funkcją płatniczą umożliwiającą dokonywanie m.in. transakcji bezgotówkowych. System Kontroli Dostępu obsługiwany za pomocą kart szkolnych podnosi poziom bezpieczeństwa ograniczając przebywanie na terenie szkoły osób nieuprawnionych.

W ramach projektu „Karta szkolna”:

• możliwe jest wsparcie finansowe dla nowych lokalizacji terminali płatniczych – do wykorzystania w sklepikach szkolnych, punktach ksero, itp.
  • system kart szkolnych może być zintegrowany z innymi systemami – np. dziennikiem elektronicznym, kartą miejską, systemami basenowymi, itp.

Karty Szkolne dzięki nowoczesnej technologii opartej na chipach EMV umożliwiają korzystanie z wielu dodatkowych funkcji:

• dzięki integracji kart z systemem dostępowym podnoszą poziom bezpieczeństwa w szkole.
  • mogą zostać zintegrowane jako identyfikator w szkolnej bibliotece.
  • dane z systemu dostępowego mogą być wykorzystywane do weryfikacji w dzienniku elektronicznym obecności uczniów w szkole – w przypadku rozszerzenia systemu mógłby on wysyłać do rodziców sms o przyjściu ucznia do szkoły.
  • Karty Szkolne mogą być zintegrowane z systemem zarządzającym dostępem do infrastruktury szkolnej – sal komputerowych, ksero, sal sportowych czy innych pomieszczeń.

Funkcje karty prepaid:

• bezpieczne i nowoczesne narzędzie płatnicze. Karta jest instrumentem pieniądza elektronicznego – transakcje mogą być realizowane tylko do wysokości środków zgromadzonych na rachunku karty.
  • nowoczesne narzędzie do zarządzania uczniowskim kieszonkowym – dzięki płatnościom elektronicznym umożliwia wyeliminowanie gotówki w szkole.
  • bank wydaje kartę jako kartę na okaziciela – nie jest wymagane podpisywanie umowy.
  • zgodnie z prawem karta prepaid może być używana przez osoby powyżej 13 roku życia (osoby pomiędzy 13 a 18 rokiem życia mogą posługiwać się kartą na odpowiedzialność rodzica / przedstawiciela ustawowego).
  • karty zbliżeniowe Visa Paywave oraz Mastercard PayPass pozwalają na szybkie i bezpieczne płatności bezstykowe (do 50 zł bez użycia PIN).
  • karty działają w systemie VISA / Mastercard – mogą być wykorzystywane w sieci terminali z logo tych organizacji do płatności internetowych oraz w bankach – posiadają chip oraz zabezpieczenie PIN.

Karty mają przypisany rachunek techniczny IBAN – mogą być doładowane przelewem bankowym, wpłatą gotówkową w oddziale oraz poprzez specjalny dedykowany serwis internetowy prepaid.bzwbk.pl .

Płatności w internecie:

• Kartą Szkolną możesz dokonywać płatności w internecie.
  • do przeprowadzenia transakcji będzie potrzebny numer karty, data ważności karty oraz kod CW – wszystkie te informacje są zapisane na karcie.

Wypłaty w bankomacie:

• z Twojej Karty Szkolnej możesz wypłacić pieniądze w dowolnym bankomacie w Polsce i za granicą. Zwróć uwagę, że takie wpłaty są obciążone prowizją.

Pamiętaj – Karta Szkolna jest kartą prepaid – oznacz to, że możesz nią płacić tylko do wysokości pieniędzy zgromadzonych na rachunku Karty.