GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

Cambridge

Prep_centre_logo_RGB_wynik

ZSO 6 Projekt edukacyjny Międzynarodowy projekt artystyczny "Ulicami naszego miasta..." - Sindelfingen / Niemcy 2012
Międzynarodowy projekt artystyczny "Ulicami naszego miasta..." - Sindelfingen / Niemcy 2012 PDF Drukuj Email

Udział młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Chełmie w projekcie „In den Straβen meiner Stadt – Streets of Europe” okazał się wspaniałym wstępem do pasjonującej, wakacyjnej przygody w doborowym, międzynarodowym towarzystwie. Kolejny już raz, nie przez przypadek, uczniowie ZSO nr 6 otrzymali zaproszenie do udziału w międzynarodowym projekcie artystyczno-teatralnym odbywającym się w Sindelfingen / Niemcy pod kierownictwem lingwisty, znawcy teatru oraz doświadczonego pedagoga Ulricha von der Mülbe.
W tym roku oprócz gospodarzy przedsięwzięcia – Niemców, wzięli udział przedstawiciele młodzieży z Anglii, Francji, Węgier, Włoch oraz nasza szóstka (Anna Jasińska, Karolina Porch, Beata Krupa, Kamil Dudek, Aleksander Szypuła, Paweł Szaruga) z Szóstki, godnie reprezentując nasz kraj - Polskę.
W pierwszej fazie spotkania młodzi ludzie prezentowali różne zdjęcia rodzinnego miasta, ukazujące turystyczne ciekawostki i miejsca, gdzie chętnie spędzają swój wolny czas. Podczas prezentacji, krótkich opisów, odgrywanych scenek nastolatkowie lepiej się poznawali, zacieśniały się przyjaźnie, przełamywano zarówno bariery językowe jak i wcześniej utrwalone stereotypy.
Weekendowy pobyt w „Haus der Volkskunst” w Balingen, gdzie młodzież tworzyła pierwsze krótkie scenki teatralne, był milowym krokiem w budowaniu wspólnych relacji i płaszczyzn porozumienia ponad granicami geograficznymi, politycznymi i mentalnymi.
Nie tylko praca z fotografiami oraz ćwiczenia do wspólnego performance „City of love and broken dreams.” wypełniały czas młodym Europejczykom podczas 9 dniowego pobytu w partnerskim mieście Chełma.
Organizatorzy zadbali również o krótkie, ale bardzo interesujące wycieczki. Podczas pierwszej poznaliśmy uniwersyteckie miasteczko Tybinga, gdzie delektowaliśmy się przejażdżką  gondolami po Nekarze, prawostronnym dopływie Renu oraz zwiedzaliśmy uniwersytet. Jako ciekawostkę dodam, że w tym właśnie mieście wykładał papież Josef Razinger.
Następnie podziwialiśmy z wysokości wieży telewizyjnej stolicę landu Badenii Wirtembergii - Stuttgart. Tu była również chwila na zakupy i wspólne rozmowy w cieniu pięknego zamku.
Chwilą błogiego lenistwa delektowaliśmy się pod koniec pobytu na terenie kompleksu basenowego w Sindelfingen. Pogoda sprzyjała naszym zamiarom i chęciom, roztaczając swój słoneczny uśmiech. Wiele satysfakcji przyniósł nam również wieczór „Ess-Kultur”, na którym wspólnie z „bratankami” Węgrami serwowaliśmy własnoręcznie przygotowane specjały kuchni polskiej i węgierskiej. Podany na koniec staropolski sękacz podbił podniebienia wszystkich, licznie przybyłych gości.
Punktem kulminacyjnym tego ogromnego przedsięwzięcia był naturalnie wspólnie wystawiony performance „City of love and broken dreams.” przed publicznością całego miasta Sindelfingen. Podczas całego pobytu towarzyszyły nam media zarówno miejscowe np.:”Sindelfinger Zeitung” czy „Böblinger Zeitung” jak i o zasięgu krajowym tj.: „Stuttgarter Zeitung”.
Emocji było mnóstwo, radości i uczucia szczęścia całe „góry” oraz kilka łez rozstania po oficjalnym pożegnaniu. I tak pełni wspaniałych, niezapomnianych wrażeń z międzynarodowym certyfikatem i paszportem „Youthpass” w dłoni, młodzi ludzie dali następny, optymistyczny krok w przyszłość z odrobiną doświadczenia „ze świata dorosłych” oraz pierwszym poważnym dokumentem w swoim życiowym CV.

 

 

 

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?

Pozytywnie wpłynie na rozwój uczniów - 32.1%
Zwiększy atrakcyjność Szkoły w środowisku lokalnym - 50.4%
Podoba mi się ale nie przełoży się to na rozwój uczniów - 3.9%
Jest mi to obojętne - 5.7%
Niepotrzebny wydatek - 8%

Total votes: 9015unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum