ZSO 6 Projekt edukacyjny Międzynarodowy projekt artystyczny "Uczniowie z „6” na jedynkę ? " - Sindelfingen / Niemcy 2011
Międzynarodowy projekt artystyczny "Uczniowie z „6” na jedynkę ? " - Sindelfingen / Niemcy 2011 PDF Drukuj Email

Uczniowie z „6” jedynymi reprezentantami Polski na międzynarodowych warsztatach artystyczno - teatralnych pod hasłem „Blickwinkel auf Europa” w Sindelfingen/Niemcy spisali się na „1”, czyli „celująco” w skali niemieckiego systemu edukacyjnego.
Uczestnikami tego prestiżowego spotkania z kulturą w wymiarze artystycznego spojrzenia na Europę, mieli okazję być następujący gimnazjaliści: Aleksandra Gil IIb, Beata Krupa IIb, Kornelia Staszewska IId, Paweł Szaruga IId oraz Grzegorz Zagraba IIa.
W projekcie tym wspieranym przez m.in. organizację „Młodzież w działaniu” brali udział Anglicy z Dornfield, Francuzi z Corbeil-Essonnes, Węgrzy z Györ, my i oczywiście Sindelfingerczycy jako gospodarze pod kierunkiem pana Ulricha von der Mülbe, wieloletniego pedagoga w Goldberg-Gymnasium, oddanego krzewiciela kultury i sztuki artystyczno - teatralnej wśród młodzieży.
Przygotowania i sam performance „Freedom Now?”, będący punktem kulminacyjnym tych warsztatów, nie przeszedł bez echa w gazetach niemieckich. „Schwarzwälder Bote”, „Sindelfinder Zeitung”, „Böblinger Zeitung” i „Stuttgarter Zeitung”na bieżąco donosiły o przygotowaniach a następnie spektakularnej premierze sztuki „Freudom Now?” młodych adeptów sztuki Polihymnii, Melpomeny i Talii w teatrze „Theaterkeller”.
W dobrych humorach i z bateriami, naładowanymi dobrą, pozytywną energią, powróciliśmy do domu pokonując 1500 km.