GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

Cambridge

Prep_centre_logo_RGB_wynik

ZSO 6 Projekt edukacyjny Międzynarodowy projekt artystyczny "Grenz Fälle – Play beyond borders – przełamywanie barier, granic" - Sindelfingen / Niemcy 2010
Międzynarodowy projekt artystyczny "Grenz Fälle – Play beyond borders – przełamywanie barier, granic" - Sindelfingen / Niemcy 2010 PDF Drukuj Email

to motto międzynarodowych warsztatów teatralnych i główna idea przyświecająca spotkaniu młodzieży w Niemczech, a dokładnie w miejscowości Sindelfingen – partnerskim mieście Chełma. Odbyło się ono w dniach 15. – 23. lipca 2010 a w zajęciach tych wzięło udział łącznie 26 młodych ludzi z Corbeil-Essonnes (Francja), Dornfield (Wielka Brytania), gospodarze czyli uczniowie z Sindelfingen (Niemcy) oraz grupa młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Chełmie (Polska), mianowicie: Agata Kmieć, Agata Kociuba, Anna Pradun, Bartosz Mazurek, Maciej Pomiankiewicz i Kacper Wilk pod opieką pani Magdaleny Wierak.
Podczas pobytu międzynarodowe grono młodych ludzi interesujących się sztuką teatralną zdobywało i poszerzało swoją wiedzę oraz rozwijało swój kunszt aktorski pod kierunkiem pani Anke Marx i pani Annette von der Mülbe – młodych, ale doświadczonych pedagogów teatralnych. Różnorodne metody stosowane podczas warsztatów wspomagały kreatywność młodzieży bawiąc i dając jednocześnie poczucie wspólnego tworzenia performance, będącego ukoronowaniem kilkudniowych zmagań ze współczesną dramą.
Performance, czyli sytuacja artystyczna, której przedmiotem i podmiotem jest ciało performera/ów w określonym kontekście czasu, przestrzeni i własnych ograniczeń, przenosi nas w rok 2030 z naszymi nadziejami, ale i wątpliwościami.  Młodzież pięknie przedstawiła swoje odczucia skonfrontowane z wizją przyszłości, wykorzystując wcześniej zdobyte umiejętności. Miejsce akcji to „Europejski urząd pracy”, a odtwórcy głównych ról to zwykli, młodzi ludzie z nadziejami i marzeniami, którzy szukają swojego miejsca na ziemi. Premiera tego wielkiego wydarzenia artystycznego pod hasłem „GrenzFälle” miało miejsce 22 lipca w popularnym teatrze Theaterkeller w Sindelfingen.
Mimo różnorodności językowej młodzież doskonale porodziła sobie przełamując nie tylko bariery językowe, ale i często powielane stereotypy. Nawiązały się przyjaźnie i sympatie wśród młodych ludzi, obecnie wspomagane najnowszą techniką, tj. łączami internetowymi, istnieje grupa na facebook pod hasłem „Sindelfingen-Jugend in Aktion”. 
Oprócz intensywnych zajęć teatralnych młodzież miała również okazję zwiedzenia uroczych zakątków miasta Sindelfingen włącznie z fabryką Mercedes-Benz i zapoznaniem się technologią produkcji, podziwiała stolicę Badenii Wirtembegrii - Stuttgart z wieżą telewizyjną oraz urokliwe miasteczko Nördlingen - pobudowane w kraterze powstałym po uderzeniu meteorytu w ziemię.
Czynny wypoczynek młodzieży również wpisany był w plan „przełamywania granic” i integracji międzynarodowej. Do największych atrakcji należał kompleks basenowy, zajęcia sportowe oraz dyskoteka pożegnalna. Bardzo interesującym wydarzeniem były również tzw. „Ess-Kultur”, czyli prezentacje typowych potraw dla danego narodu i oczywiście konsumpcja. Z niekłamaną dumą przyznajemy palmę pierwszeństwa „pierogom ruskim”, z nazwą może mniej patriotyczną, ale silnie związanych z tradycją i kulturą polską.
Projektodawcą oraz osobą czuwającą nad prawidłowym przebiegiem całego projektu był pan Ulrich von der Mülbe, wieloletni wykładowca i pedagog w Goldberg-Gymnasium, oddany działaniom mających na celu przybliżeniu sztuki teatralnej młodemu pokoleniu.
Warsztaty dramy „GrenzFälle – Play Beyond Borders” współfinansowane były zarówno przez urząd miasta Sindelfingen, Stowarzyszenie ISPAS jak i Unię Europejską w ramach projektu „Młodzież w działaniu”.
Wszystkim sympatykom czynnego spędzania wakacji życzymy tak udanego wypadu jakim okazał się wyjazd do Sindelfingen na warsztaty teatralne „Grenz Fälle – Play beyond borders– przełamywanie barier, granic”.

 


 

 

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?

Pozytywnie wpłynie na rozwój uczniów - 32.1%
Zwiększy atrakcyjność Szkoły w środowisku lokalnym - 50.4%
Podoba mi się ale nie przełoży się to na rozwój uczniów - 3.9%
Jest mi to obojętne - 5.7%
Niepotrzebny wydatek - 8%

Total votes: 9015unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum