ZSO 6 Współpraca Współpraca Przywróćmy ich pamięci… 1 marca Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych
Przywróćmy ich pamięci… 1 marca Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl
poniedziałek, 11 marca 2013 12:12

Witamy,

Niniejsza strona internetowa jest podsumowaniem projektu edukacyjnego uczennic Gimnazjum nr 6 im. Sybiraków w Chełmie, dotyczącego Żołnierzy Wyklętych . Nasza działalność miała na celu upamiętnienie walki podziemia antykomunistycznego oraz przybliżenie jego historii naszym rówieśnikom.

Do działań, które podjęłyśmy zaliczają się:

1. Opracowanie tekstów na temat historii i działalności Żołnierzy Wyklętych.

2. Przygotowanie prezentacji multimedialnych dotyczących tematyki partyzantów polskich.

3. Przeprowadzenie wywiadu z panią mgr Dorotą Cieślik, dyrektorem Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. Kazimierza Janczykowskiego w Chełmie, dotyczącego sposobu upamiętnienia II konspiracji.

4. Zebranie linków do stron i materiałów poświęconych walce partyzantów z komunistami.

5. Stworzenie strony internetowej prezentującej wyniki naszej dotychczasowej pracy.

Chciałybyśmy szczególnie zachęcić do zapoznania się z podstroną Żołnierze Wyklęci w pytaniach i odpowiedziach  oraz bogatą dyskografią (zespół De press) i filmografią, dotyczącą bohaterów tego okresu. Godne uwagi są też materiały poświęcone oddziałom walczącym w okolicach Chełma.

Kamila Kordziukiewicz

Karolina Porch