ZSO 6 Projekt edukacyjny „Opowiedz mi swoją historię, a ocalę ją od zapomnienia 2012”- projekt współfinansowany przez Fundację Cemex „Budujemy przyszłość”
„Opowiedz mi swoją historię, a ocalę ją od zapomnienia 2012”- projekt współfinansowany przez Fundację Cemex „Budujemy przyszłość” PDF Drukuj Email

W roku szkolnym 2012/2013 będzie realizowany w naszej szkole projekt pod hasłem „Opowiedz mi swoją historię, a ocalę ją od zapomnienia”.
Celem projektu jest rozwijanie zainteresowań artystycznych: plastycznych, fotograficznych, muzyczno-wokalnych, teatralnych, reżyserskich oraz historyczno- regionalnych dzieci i młodzieży. W założeniu projekt ma również podnosić świadomość obywatelską, kształtować postawy odpowiedzialności za historię, tradycje i bogactwo regionalne. Projekt jest kontynuacją działań realizowanych w poprzednim roku szkolnym w ramach projektu „Ceramiczna rakieta do przyszłości”. Zajęcia kierowane są do wszystkich uczniów zainteresowanych tymi obszarami aktywności artystycznej i społecznej, a w szczególności do uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, gdyż zajęcia plastyczno-ceramiczne i teatralne wspierają ćwiczenie koncentracji, koordynacji wzrokowo-ruchowej, budowanie poczucia sprawczości, własnej wartości.

Projekt będzie realizowany w formie następujących zajęć pozalekcyjnych:

1. Zajęcia zespołu muzyczno-wokalnego – ćwiczenie emisji głosu i gry na instrumentach, przygotowanie i aranżacja oprawy muzycznej imprez szkolnych
  2. Zajęcia plastyczno-ceramiczne poszerzone o ofertę malarską i inne formy rękodzieła
  3. Zajęcia koła fotograficznego obejmujące warsztaty, plenery oraz zwiedzanie i organizację własnych wystaw fotograficznych
  4. Zajęcia teatralno-filmowe - przygotowanie szkolnych spektakli, rozwijanie umiejętności krytycznego odbioru sztuki, jak również recytacji i gry aktorskiej
  5. Zajęcia historyczno-regionalne obejmujące realizację mini projektów obywatelskich, ze szczególnym uwzględnieniem utrwalania przeszłości dzięki współpracy z żywymi świadkami historii – m.in. Kresowiankami i Sybirakami, których imię nosi