ZSO 6 Podsumowanie współzawodnictwa sportowego w roku szkolnym 2016/2017
Podsumowanie współzawodnictwa sportowego w roku szkolnym 2016/2017

23 marca w naszej szkole dokonano sportowego podsumowania szkół Chełma, które w roku szkolnym 2016/2017 brały udział w imprezach zorganizowanych przez Miejski Szkolny Związek Sportowy. Bardzo dobrze spisali się nasi gimnazjaliści, którzy wywalczyli pierwsze miejsce.

W roku szkolnym 2016/2017 dla dzieci i młodzieży zorganizowaliśmy 130 różnego rodzaju zawodów sportowych, w których rywalizowało 14200 uczniów. Chełm sklasyfikowany został na pierwszym miejscu w województwie, przed takimi miastami jak Zamość czy Biała Podlaska – podsumował uroczystość Marian Sikorski, prezes Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Chełmie.

W klasyfikacji szkół podstawowych Jedenastka zajęła szóste miejsce, a Gimnazjum nr 6 w pięknym stylu wywalczyło pierwsze miejsce na podium. Nagrodzonym nauczycielem z podstawówki został Tomasz Sobański, a z gimnazjum wyróżnienia otrzymali Agnieszka Radelczuk, Agnieszka Waluch-Marek, Joanna Wojtaszek, Grzegorz Gaj, Piotr Jabłoński, Andrzej Janiak.

Całą galę prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego Jolanta Lewczuk i Adam Ogrodnik. W części artystycznej można było zobaczyć uczennice z klasy II B gimnazjum Patrycję Krukowską i Sylwię Platę, które zaśpiewały "Jesteś Bohaterem" Michała Szpaka oraz "Set Fire To The Rain" Adele oraz taniec przedstawicielek klas trzecich Gabrysi Niemczuk (Gim. III A) i Oli Gumiennej (Gim. III E) do utworu "Little Do You Know" Nightora. Zaprezentowały się także uczennice z klasy I A i I D szkoły podstawowej przygotowane przez Dorotę Kuchtę, Agnieszkę Waluch i Joannę Wojtaszek oraz uczennice z klasy IV C – Lena Walczuk, Julia Pilipczuk, V A – Paulina Misiewicz, Zuzanna Komczyńska i VI C –Oliwia Świtaj, Julia Gałczyńska, Martyna Majówka przygotowane przez Małgorzatę Jurgilewicz.

Podczas uroczystości przygrywał szkolny zespół Incognito w składzie: Paweł Dadas, Gabriela Dadas, Izabela Skierewska (obie VII C) oraz Rostyslav Popek (Gim. II C). Nad akustyką i nagłośnieniem czuwał Maciej Jurgielewicz :) za co serdecznie mu dziękujemy.

Całą uroczystość zakończono bankietem z poczęstunkiem przygotowanym przez uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie.

Pozytywnie wpłynie na rozwój uczniów - 32.1%
Zwiększy atrakcyjność Szkoły w środowisku lokalnym - 50.4%