Cambridge

Prep_centre_logo_RGB_wynik

ZSO 6 Kulinarna podróż do Turcji
Kulinarna podróż do Turcji

25 stycznia bieżącego roku Szkolny Klub Europejski zorganizował Kącik Kulinarny Kuchni Tureckiej. Jak w każdy ostatni czwartek miesiąca uczniowie naszej szkolnej społeczności - szkoły podstawowej i gimnazjum mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w degustacji potraw - tym razem kuchni tureckiej. Do wyboru uczniowie mieli takie smakołyki jak szaszłyki z mięsem, bajgle tureckie, tureckie bułeczki , pieczone bułeczki z serem, chałwa z kaszy mannej, tureckie maślane ciasteczka, ciasteczka z kokosem, chałwowe ciasteczka z sezamem, ciastka tureckie, chleb turecki z rodzynkami i miodem, sałatka pasterska, kuskus z warzywami oraz sałatka z kurczakiem i rukolą. Wydarzenie zorganizowali uczniowie z klas 2B, 2E i 2G pod opieką p. Małgorzaty Flis-Podkańskiej i p. Katarzyny Łusiak. Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom za przygotowanie wspaniałych dań a gościom Kącika Kulinarnego za przybycie i degustację potraw. Potrawy kuchni tureckiej cieszyły się ogromnym powodzeniem, uczniowie wielokrotnie byli pytani o przepisy na nie.

W ostatni czwartek lutego zapraszamy serdecznie w kolejną podróż kulinarną - tym razem w naszym menu zagoszczą dania kuchni litewskiej. Do kolejnego zobaczenia!

Szkolny Klub Europejski

Pozytywnie wpłynie na rozwój uczniów - 32.1%