ZSO 6 GÓRA GROSZA 2017 – podsumowana!!!
GÓRA GROSZA 2017 – podsumowana!!!

„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”.

Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny brali udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. W tym roku szkolnym uczniowie mieli za zadanie przeprowadzić zbiórkę monet w swojej klasie, a następnie spośród wszystkich oddziałów komisja wyłoniła zwycięzcę, czyli oddział, który zebrał najwyższą kwotę.

155.10 zł zebrała klasa 3b SP

Gratulujemy J

Po zakończeniu akcji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami akcji panią Martą Wawryniuk oraz panią Mariolą Kamińską dokonali podsumowania i przeliczenia wszystkich zebranych pieniędzy.

Zebrano 421,84zł.

Pieniądze zostały przekazane organizatorowi Towarzystwu „Nasz Dom”.

Za każdy grosz serdecznie dziękujemyJ

Pozytywnie wpłynie na rozwój uczniów - 32.1%
Zwiększy atrakcyjność Szkoły w środowisku lokalnym - 50.4%