ZSO 6 Kulinarna podróż do Bułgarii
Kulinarna podróż do Bułgarii

30 listopada bieżącego roku Szkolny Klub Europejski zorganizował Kącik Kulinarny Kuchni Bułgarskiej. Tym razem uczniowie naszej szkolnej społeczności - szkoły podstawowej i gimnazjum mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w degustacji bułgarskich potraw.

Można było spróbować takich smakołyków jak Bakława, ciasto Caprise, ciasto Rewane, Tikwenik-bułgarskie ciasto z dyni, bułgarskie pączki, bułgarskie bułeczki, racuszki bułgarskie i bułgarskie obwarzanki Gewrek. Nie zabrakło także sałatek, takich jak pasterska, szopska czy sałatka do grilla i mięs oraz tradycyjnego bułgarskiego chlebka słoneczko.

Wydarzenie zorganizowali uczniowie z klas 2B, 2E, 2G i 3G pod opieką p. Małgorzaty Flis-Podkańskiej i p. Katarzyny Łusiak.

Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom za przygotowanie wspaniałych dań a gościom Kącika Kulinarnego za przybycie i degustację potraw.

W ostatni czwartek stycznia zapraszamy serdecznie w kolejną podróż kulinarną - tym razem w naszym menu zagoszczą dania kuchni tureckiej. Do kolejnego zobaczenia!

Szkolny Klub Europejski