GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

Cambridge

Prep_centre_logo_RGB_wynik

ZSO 6 ”Pociąg do Niepodległej”
”Pociąg do Niepodległej”

10 listopada 2017 r. w szkole odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Złożyły się na nie działania edukacyjne podejmowane w ramach projektu ”Pociąg do Niepodległej”. Zrezygnowaliśmy z typowej akademii, a w jej miejsce pojawiły się następujące imprezy:

  • W każdej klasie został przeprowadzony, według specjalnie przygotowanego scenariusza, turniej „Kocham Cię, Polsko!”
  • Szkolny radiowęzeł grał Na patriotyczną nutę, a kuchnia serwowała Dobre, bo polskie dania.
  • Na szkolnych korytarzach stanęła wystawka Oni dali nam wolnośćprezentująca plakaty, poświęcone bohaterom walk o niepodległą Polskę, wykonane przez uczniów gimnazjum.
  • W czasie długich przerw, na szkolnych korytarzach, odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
  • Podsumowana została akcja „List do Polski”, w ramach której uczniowie szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych pisali listy do Ojczyzny, a następnie nauczyciele poloniści dokonali wyboru najlepszej pracy w danej klasie. Listy zostały zamieszczone na specjalnie utworzonej stronie Facebooka i podzielone na kategorie wiekowe.

Oto wyniki głosowania:
- w kategorii- klasy 1-3 szkoła podstawowa- klasa 1a zdobyła 432 głosy
- w kategorii- klasy 4-7 szkoła podstawowa- klasa 4a zdobyła 87 głosów
- w kategorii - klasy 2-3 gimnazjum - klasa 3a zdobyła 428 głosów
- na wyróżnienie zasłużyły klasy: 2g gimnazjum- 386 głosów i 3d gimnazjum - 250 głosów

Nasza akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów, rodziców i nauczycieli. Zanotowaliśmy ponad 9 tys. aktywności. Pojawiły się wzmianki w lokalnej prasie - Super Tygodniu Chełmskim, na fanpage’u radia Bon Ton i portalu chełmski.eu. Szczególną uwagę zdobył list najmłodszych uczestników, klasy 1a. http://chelmski.eu/najpiekniejszy-list-polski-napisala-klasa-1-a/

Pomysłodawcą projektu, autorem scenariuszy i koordynatorem działań była nauczycielka historii Beata Łukaszewska-Breś. W pracach uczestniczyli nauczyciele: Beata Duda-Kalisio, Ewa Gałka, Anna Hanszke, Katarzyna Zawadzka-Ungert, Ewa Lipska, Ewa Osińska, Marzena Jeleń, Grzegorz Gołębski, Elżbieta Szewczak oraz dyrektor Iwona Ceret.

Uczniom dziękujemy za zaangażowanie i godne uczczenie naszego święta narodowego.

 


 

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?

Pozytywnie wpłynie na rozwój uczniów - 32.1%
Zwiększy atrakcyjność Szkoły w środowisku lokalnym - 50.4%
Podoba mi się ale nie przełoży się to na rozwój uczniów - 3.9%
Jest mi to obojętne - 5.7%
Niepotrzebny wydatek - 8%

Total votes: 9015unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum