ZSO 6 Uczniowie Gimnazjum nr 6 w gronie zwycięzców
Uczniowie Gimnazjum nr 6 w gronie zwycięzców

Warszawski teatr Baj przyznał nagrody dla uczestników konkursu Historia Dzieci z Santa Rosa. Jury postanowiło wręczyć dwie nagrody i dwa równorzędne wyróżnienia. Wśród nagrodzonych zaleźli się uczniowie naszego gimnazjum. Film Jeśli… przygotowany przez Katarzynę Tatys, Jakuba Karpińskiego, Weronikę Pyrtak, Kacpra Korzeniewskiego i Filipa Langiewicza, uczniów klasy II e otrzymał II nagrodę. Dla filmu Przywołać wspomnienia przygotowanego przez Krystiana Marciniaka, Amelię Skolasińską, Zuzannę Betiuk, Maję Duszak i Michała Chaciuka, uczniów klasy II b i II g, przyznano wyróżnienie. Obie prace powstały pod opieką pani Beaty Łukaszewskiej -Breś.

Nagrody mają tym większe znaczenie, że I miejsce przyznano filmowi licealistów z XXVII LO w Lublinie. Nasi reprezentanci rywalizowali z uczniami szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych z Lublina, Zamościa i Chełma. Konkurs polegał na przygotowaniu filmu, 5-minutowego trailera, nawiązującego do spektaklu „Historia Dzieci z Santa Rosa” oraz podejmującego tematykę deportacji ludności polskiej na Syberię.

Gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni!