ZSO 6 Kulinarna podróż do Włoch
Kulinarna podróż do Włoch

26 października bieżącego roku Szkolny Klub Europejski zorganizował Kącik kulinarny kuchni włoskiej. Uczniowie naszej szkolnej społeczności- zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum mieli w tym dniu niepowtarzalną okazję uczestniczenia w degustacji włoskich potraw przygotowanych przez Klubowiczów. Można było spróbować tak różnorodnych smakołyków jak cantucci z żurawinami i skórką pomarańczową, ciasta włoskiego, muffinkowych torta ricotta, poduszeczek z musem i cynamonem, tiramisu, różnych sałatek (włoskiej, panzanella, warzywnej z mozzarellą), lasagne z mięsem mielonym czy włoskich gniazd z mozzarellą i pomidorem. Nie zabrakło też oczywiście tradycyjnych potraw, takich jak focaccia czy pizza podwójnie serowa z cheddarem i cebulą.

Kącik kuchni włoskiej cieszył się ogromnym powodzeniem i po jednej przerwie z jedzenia nie pozostało już dosłownie nic. Chętni uczniowie mieli także możliwość ozdobienia twarzy włoską flagą namalowaną przez dziewczęta z Klubu Europejskiego. Bardzo serdecznie dziękujemy za nieocenioną pomoc w przygotowaniu potraw i atrakcji oraz tak liczne przybycie na degustację włoskich dań.

W ostatni czwartek listopada zapraszamy serdecznie w kolejną podróż kulinarną - tym razem w naszym menu zagoszczą dania kuchni bułgarskiej. To już za miesiąc!

Szkolny Klub Europejski