ZSO 6 „Osobliwości przyrodnicze i kulturowe Europy”
„Osobliwości przyrodnicze i kulturowe Europy”

W miesiącu październiku Szkolny Klub Europejski zaprosił uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „Osobliwości przyrodnicze i kulturowe Europy”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród społeczności naszej szkoły i wzięło w nim udział 49 uczniów z klas VI SP oraz II i III Gimnazjum. Wykonane plakaty przedstawiają wybrane, najatrakcyjniejsze obiekty przyrodnicze, historyczne i kulturowe państw Europy. Liczne ciekawostki na temat wybranych osobliwości naszego kontynentu, zaprezentowane w atrakcyjnej szacie graficznej mogą zachęcić uczniów do pogłębienia wiedzy o przedstawionych walorach państw Europy.

W kategorii wiekowej klasy IV-VI SP nagrodzone zostały uczennice klasy VI c :

Martyna Dmuch; Dagmara Łopuszyńska; Martyna Majówka; Oliwia Świtaj; Julia Grodzka; Julia Gałczyńska; Aleksandra Protasiewicz; Karolina Semeniuk; Zuzanna Przytuła.

W kategorii klas gimnazjum wyróżnieni zostali:

Emilia Orłowska; Julia Smerdel; Anita Szaran; Paulina Franaszczuk; Karol Kudelski; Weronika Pyrtak.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali drobne nagrody ufundowane przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Zapraszamy do obejrzenia wyeksponowanych w formie wystawy prac uczniów, na korytarzu szkolnym na I i II piętrze naszej szkoły, oraz zachęcamy do udziału w następnych edycjach konkursów organizowanych przez Szkolny Klub Europejski.