ZSO 6 Sukces drużyny projektowej Elektrołowcy
Sukces drużyny projektowej Elektrołowcy

9 czerwca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbył się IX finał Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Dobre rady na elektroodpady – oddaj mnie w dobre ręce 2017”

Drużyna Elektrołowców w skład której weszli uczniowie klasy 2d: Oliwia Łopąg , Adrianna Zienkiewicz, Aleksandra Dudek, Wiktoria Kozik oraz Aleksander Klepka pod opieką pani Ewy Osińskiej podjęli szereg działań wynikających z regulaminu konkursu. Pierwszym zadaniem zespołu była diagnoza stanu bieżącego, dlatego przeprowadzili wywiad z Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska UM Chełm -panią Ireną Żółkiewską by uzyskać informacje jak powstaje i co zawiera plan gospodarki odpadami oraz czym zajmuje się Wydział Ochrony Środowiska. Kolejnym zadaniem było przeprowadzenie ankiety dotyczącej wiedzy o elektrośmieciach wśród mieszkańców Chełma. Potem należało rozpowszechnić akcję, przeprowadzić promocję min. w lokalnym radio Bon Ton i lokalnej prasie – Super Tydzień Chełmski, portal e.chelm oraz plakaty i ulotki. 25 kwietnia przeprowadzona została zbiórka i odbiór elektrośmieci. Dzięki zaangażowaniu bardzo wielu osób udało nam się zebrać 3909 kg elektrośmieci i 320 kg baterii. To jeszcze nie był koniec. Drużyna musiała przestawić pisemny raport z dokonanych działań wraz z prezentacją multimedialną. Pół roku działań przyniosło fantastyczny efekt. Drużyna zajęła IV miejsce. W nagrodę szkoła otrzymała telewizor marki LG oraz każdy z uczestników pocketbook oraz gadżety. Po ogłoszeniu wyników uczestnicy mogli zwiedzać Centrum Nauki Kopernik.