ZSO 6 ,,Makbet” Szekspira - premiera szkolnego teatru,, Elizjum”.
,,Makbet” Szekspira - premiera szkolnego teatru,, Elizjum”.

Po dziewięciu miesiącach przygotowań uczniowie, należący do szkolnego zespołu teatralnego „Elizjum”,wystawili 1 czerwca 2017r. spektakl,, Makbet” Williama Szekspira. Opiekę nad zespołem sprawuje p. Jolanta Słomińska. Młodzi adepci sztuki przez długi czas zmagali się z materią renesansowego tekstu, niektórzy wykonali tytaniczną pracę. Wszyscy po raz pierwszy znaleźli się na scenie, więc opiekunka zespołu wiele czasu poświęciła na pracę warsztatową z młodymi aktorami. Znaczącą większość w nowym zespole stanowią uczniowie klas pierwszych.

Klasy trzecie naszego gimnazjum obejrzały przedstawienie przed południem, natomiast dla rodziców zespół wystawił,, Makbeta” o godz. 17. Wszyscy komentujący to wydarzenie podziwiali uczniów za ciężką pracę, którą włożyli w przygotowanie spektaklu. Zachwycili swoją grą: Pola Sado w roli tytułowego Makbeta, Michalina Lubaszewska w roli Lady Makbet i Szymon Żeleźnicki jako Banco. Bardzo przekonująco zagrali: Mikołaj Kuczer, Artur Matuszewski, Tomasz Korytko. W rolach drugoplanowych wystąpili z sukcesem Olga Matysiak, Aleksander Kobiałka, Mateusz Wójcik, Michał Stępień, Patrycja Kaźmieruk, Zuzanna Betiuk, Adrianna Pukas, Tomasz Płonkowski. Na uwagę zasługuje też Maja Duszak, Kuba Nafalski, Aleksandra Kądziela, Marta Kusiak, Weronika Zakrzewska, Rafał Korol, Patryk Grabczuk, Jakub Karwacki, Jonatan Urban, Jakub Gorec, Karol Wojtyła.

Wspaniałą postawę podczas prób do przedstawienia zaprezentowała Pola Sado, która oprócz niezwykłej pracy nad swoją rolą, dbała także w różnorodny sposób o wizerunek innych aktorów, uczestniczyła aktywnie w przygotowaniu ostatecznego kształtu przedstawienia, była DOBRYM DUCHEM zespołu.

Premiera przedstawienia nie odbyłaby się w tym dniu, gdyby nie ogromne wsparcie p. Agnieszki Lubaszewskiej i p. Bożeny Walczuk, które zadbały m.in. o scenografię. Znaczącym wsparciem dla opiekuna zespołu był Jakub Domański ( operator dźwięku) i Mikoła Kuczer, który efekty dźwiękowe przygotował.