ZSO 6 Uroczyste obchody poświęcone Pamięci Wołyńskiej Konspiracji, Samoobrony i 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK

Ale, mogiło, zawsze stał przy tobie, zawsze pamiętał - wieczny duch Narodu.

Wszystkim pomordowanym, poniżonym, tym, którzy walczyli o polskość, wszystkim patriotom na Ziemi Wołyńskiej hołd złożyli uczniowie naszej szkoły podczas uroczystości na Cmentarzu Wojskowym w Bielinie na Ukrainie, które odbyły się 8 maja 2017r. Pamięć Wołyńskiej Konspiracji, Samoobrony i 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK uszanowali uczniowie naszego gimnazjum, dumnie reprezentując sztandar szkoły. Zwieńczeniem uroczystości był liryczny akcent w wykonaniu recytatorów naszego gimnazjum. Deklamując wzruszające utwory, przywołujące wydarzenia z historii, uczniowie głęboko poruszyli odbiorców, zwłaszcza kombatantów. Reprezentanci naszego gimnazjum swoją postawą udowodnili, iż młode pokolenie rozumie, czym jest patriotyzm i jak ważna jest świadomość przynależności narodowej. Okazali szacunek wojennym bohaterom i ofiarom.