ZSO 6 Ogólnopolskie gramatyczne zmagania mistrzów
Ogólnopolskie gramatyczne zmagania mistrzów

W minioną sobotę 18 marca 2017 r. uczniowie Gimnazjum nr 6 im. Sybiraków w Chełmie wzięli udział w etapie centralnym VII Ogólnopolskiego Konkursu Gramatycznego im. ks. Onufrego Kopczyńskiego jako jedyne gimnazjum z Chełma. Zaszczyt i splendor tym większy, że podopieczni Pani Katarzyny Zawadzkiej-Ungert, Pani Ewy Gałki i Pani Beaty Dudy-Kalisio znaleźli się w gronie 99 finalistów z całej Polski, wyłonionych spośród 1123 uczestników na poziomie gimnazjum. Ostateczne rozstrzygnięcie zmagań konkursowych organizowanych przez Zespół Szkół Pijarskich w Warszawie, w których wzięło udział 145 szkół z terenu całego kraju, za miesiąc, ale już dziś jesteśmy dumni z naszych uczniów.

Oto lista finalistów:

1.Julia Smerdel, kl. II g

2.Julia Król, kl. II g

3.Adrian Kruczyński, kl. III a

4.Aleksandra Breś, kl. II a

5.Aleksandra Majówka, kl. I a

6.Kacper Kuba, kl. II a

7.Laura Dudkiewicz, kl. III a

8.Marcel Szubartowski, kl. III a

9.Magdalena Steć, kl. III b

10.Oliwia Maryniowska, kl. III a

11.Oleksandra Pankova, kl. II g

12.Helena Chaciuk, kl. III a

13.Bartosz Pamiankiewicz, kl. III a

14.Weronika Zakrzewska, kl. III d

Gratulujemy dotychczasowego sukcesu, gdyż konkurs co roku stanowi prawdziwe wyzwanie nawet dla uzdolnionej humanistycznie młodzieży i trzymamy kciuki za reprezentantów Niedźwiedziego Grodu!!!