GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

ZSO 6 ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI!!!
ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI!!!

UWAGA!!!

ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI!!!

Akcja w ramach Ogólnopolskiego Konkursu

„Dobre rady na elektroodpady – oddaj mnie w dobre ręce”

W dniach 3-12 kwietnia w godzinach 800-1700 w naszym gimnazjum będzie można oddać ZSEE czyli Zużyty Sprzęt Elektroniczny i Elektryczny. Chętnie przyjmiemy wszelkie urządzenia typu żelazka, tostery, zegarki, wagi elektroniczne, miksery, sprzęt informatyczny, telefony, rozdrabniacze, termometry elektroniczne, dyktafony, ciśnieniomierze, golarki, depilatory, szczoteczki elektryczne, baterie ale i elektrośmieci większych gabarytów np. lodówki, pralki, odkurzacze, zmywarki , telewizory, magnetofony, magnetowidy, kosiarki czyli to co było zasilane prądem. Nie każdy wie jakie szkodliwe substancje zawierają elektrośmieci i jaki mogą mieć wpływ jeśli przenikną do środowiska a następnie do organizmu człowieka.

Oto charakterystyka niektórych z nich:

Rtęć- zawarta w niektórych typach świetlówek, może powodować zaburzenia wzroku, słuchu, mowy, koordynacji ruchów

Brom -zawarty w komputerach-może powodować problemy neurologiczne

Kadm zawarty w bateriach- zaburzenia czynności nerek, zmiany nowotworowe, deformację szkieletu

Ołów -wykorzystywany w elektronice w stopach lutowniczych, w świetlówkach , akumulatorach-posiada silne działanie mutogenne, rakotwórcze

Chrom- używany przy powlekaniu elementów metalowych ( ochrona przed korozją)- wdychając owoduje choroby skóry , alergie, zaburzenia układu krążenia

Pamiętajmy „ Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, pożyczamy ją od naszych dzieci”.

Antoine Marie Roger de Saint-Exupéry

Zaprasza grupa projektowa „Elektrołowcy” z opiekunem.

 

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

We wtorki w godz.: 19:00 - 20:00 szkoła udostępnia małą salę gimnastyczną dla rodziców.

Serdecznie zapraszamy!!!

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?
unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum