ZSO 6 „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”
„Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”

Informujemy, że 13 marca zakończyliśmy w szkole czwartą edycję rekomendowanego programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”. Zajęcia miały charakter dziesięciu ok. 3-godzinnych cotygodniowych spotkań, których celem było pogłębienie wiedzy i nabycie przydatnych w wychowaniu dzieci umiejętności: komunikacyjnych, rozwiązywania sporów, stawiania wymagań i kształtowaniu charakteru w oparciu o uznane wartości, jak również stworzenie grupy wsparcia dla rodziców przeżywających trudności wychowawcze w relacjach ze swoimi nastolatkami. Zajęcia były prowadzone w formie warsztatów psychologicznych, na które składała się część teoretyczna, omówienia, ćwiczenia jak również zadania domowe, które pozwalały na wdrożenie kształtowanych umiejętności. Istotnym elementem uczącym była wymiana doświadczeń między uczestnikami. Wszystkim uczestnikom warsztatów serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, gratulujemy otwartości w pracy nad tym, by być coraz lepszym Rodzicem/Babcią oraz życzymy wielu chwil radości i satysfakcji z wychowania wspaniałych Dzieci!

Program wpisuje się w działania realizowane w ramach Programu Profilaktyki i Programu Wychowawczego szkoły, jego realizacja była finansowana ze środków

Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2014-2016