ZSO 6 III Chełmski Marsz Pamięci Sybiraków
III Chełmski Marsz Pamięci Sybiraków

24 lutego 2017 r. uczestniczyliśmy w III Chełmskim Marszu Pamięci Sybiraków. O niezwykłe wydarzenie mogliśmy przeżywać wraz ze świadkami tamtych wydarzeń. Chociaż zostało ich niewielu, to będziemy pamiętać o bohaterach tamtych dni. Po mszy świętej w szpalerze pocztów sztandarowych zostały złożone kwiaty pod Mauzoleum Ofiar Terroru Hitlerowskiego na Górze Chełmskiej. Następnie w nastroju pełnym zadumy i skupienia pochód młodzieży naszej szkoły wraz z opiekunami oraz zaproszonymi gośćmi ruszył ulicą Pocztową w stronę Pomnika Sybiraków. III Chełmski Marsz Pamięci Sybiraków i Żołnierzy Wyklętych zakończył się w Parku Miejskim. Wszyscy uczestnicy pochylili głowy nad „niezawinionym cierpieniem” pod kamiennym monumentem zwieńczonym Kotwicą Polski Walczącej.