ZSO 6 Szlachetna Paczka
Szlachetna Paczka

Z inicjatywy Szkolnego Klubu Europejskiego i Samorządu Uczniowskiego nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wychowawców, nauczycieli, uczniów i rodziców pomogliśmy bardzo potrzebującej rodzinie z Chełma. To dzięki pomocy Was wszystkich udało się zebrać 44 kartony darów.

W paczkach znalazły się wszystkie podarunki, które były na liście potrzeb rodziny: jedzenie, herbaty, mleko modyfikowane, słodycze, ubrania, buty, kołdry, pościele, ręczniki, garnki, chemia i środki czystości, kosmetyki, pieluszki, piłki, gry, zabawki, artykuły i przybory szkolne. Ponadto dzięki ofiarności Pana Krzysztofa rodzina otrzymała nowiutką kuchenkę gazowo-elektryczną, dostarczoną osobiście przez naszego rodzica. Wszystkie pozostałe dary zostały przekazane opiekunce rodziny Pani Iwonie a przez nią i innych wolontariuszy bezpośrednio jej członkom. Najserdeczniej dziękujemy absolutnie wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zgromadzenia darów. Cała społeczność szkolna powinna być dumna z tego, że razem zmieniamy świat i potrafimy być solidarni z potrzebującymi. Wierzymy, że dzięki Wam i Waszej ofiarności życie tej rodziny zmieniło się na lepsze a słowa „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” naprawdę coś znaczą w dzisiejszym świecie. Wasza pomoc jest bezcenna a wdzięczność rodziny trudno wyrazić słowami. Jesteście po prostu wspaniali.

Szkolny Klub Europejski