ZSO 6 Maraton Pisania Listów Amnesty International
Maraton Pisania Listów Amnesty International

Po raz siódmy uczniowie naszej szkoły stanęli w obronie praw osób bezprawnie przetrzymywanych w więzieniach za poglądy polityczne lub obronę praw dyskryminowanych, bezbronnych i prześladowanych. W bieżącym roku szkolnym bohaterami naszego maratonu byli: Ilham Tohti z Chin -pokojowy aktywista skazany na dożywocie za obronę praw mniejszości etnicznych; Annie Alfred z Malawi zagrożona śmiercią z powodu polowania na części ciała albinosów; Johan Teterissa z Indonezji-nauczyciel torturowany i uwięziony za pokazanie flagi podczas pokojowych demonstracji. Wypowiedzieliśmy się również w obronie rdzennych mieszkańców Kanady i ich praw łamanych przez budowę tamy na ziemiach ich przodków.

Listy pisaliśmy na godzinach wychowawczych, lekcjach języka angielskiego, historii i zajęciach WOS. Wielu uczniów poruszonych sytuacją pokrzywdzonych i dyskryminowanych podjęło trud napisania większej ilości listów w zaciszu domowym zachęcając też bliskich do włączenia się do naszej szkolnej akcji. Każdy list i głos w obronie osób, których prawa są łamane jest ważny i ma znaczenie. W bieżącym roku pobiliśmy rekord – napisaliśmy 1098 listów:

Malawii -581 listów

Chiny- 253 listy

Kanada- 247 listów

Indonezja- 17 listów

Dziękujemy w imieniu osób, których los może się poprawić dzięki Waszemu zaangażowaniu!

Szkolny Klub Europejski