ZSO 6 Międzynarodowy project: Grenzenfahrungen – Borderline Experiences
Międzynarodowy project: Grenzenfahrungen – Borderline Experiences

W dniach 19-29 listopada młodzież naszej szkoły uczestniczyła w projekcie artystyczno – teatralnym Grenzenfahrungen – Borderline Experiences, który miał miejsce w Sindelfingen – mieście partnerskim Chełma.

W projekcie wzięli udział uczniowie: Dawid Klimczuk z kl. 3a, Aleksander Klepka z kl. 2d, Katarzyna Adamczuk z kl. 1d, Rostyslav Popek z kl. 1c i Dominika Nowosad z kl. 1a. Pozostała młodzież uczestnicząca w projekcie pochodziła z Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Chorwacji i Węgier. W pierwszym etapie projektu młodzież z każdego kraju przygotowywała krótkie scenki teatralne, które następnie zostały scalone w jedno wspólne przedstawienie, z udziałem wszystkich uczestników projektu. Na zakończenie projektu wspólne przedstawienie zostało odegrane dla publiczności niemieckiej w młodzieżowym Domu Kultury w Sindelfingen i spotkało się z miłym przyjęciem. Uczestnicy projektu poza pracą nad przedstawieniem mieli okazję spędzić czas zwiedzając atrakcje Sindelfingen i Stuttgartu, m.in. fabrykę Mercedesa. Opiekunem projektu była pani Magdalena Wierak, zaś opiekę nad młodzieżą w Sindelfingen sprawowała pani Anna Gorczyńska.