ZSO 6 „Zaszum nam Polsko…”
„Zaszum nam Polsko…”

To słowa, które były motywem przewodnim akademii szkolnej z okazji Święta Niepodległości. W formie widowiska poetyckiego uczniowie gimnazjum zostali przeniesieni w czasy walk o niepodległość. Aktorzy ukazali tragizm sytuacji, w jakiej znaleźli się Polacy na przestrzeni wieków i heroizm walki o wolność.

Całość występu uzupełniła prezentacja multimedialna oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu debiutującego na scenie chóru szkolnego pod batutą Krzysztofa Olejniczka. Nad stroną artystyczną akademii czuwali: Jolanta Słomińska, Anna Hanszke oraz Edward Ruszała. W czasie uroczystości odbyło się przekazanie sztandaru Stowarzyszenia Wolność i Niezawisłość uczniom z klas młodszych przez poczet uczniów ostatniej klasy gimnazjum. Refleksjami na temat patriotyzmu i wolności we współczesnym świecie podzieliła się Pani Dyrektor Dorota Cieślik, która nawiązała dialog z widownią. Efektem tego było wspólne wyrecytowanie wiersza Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka” zaczynającego się od słów: „ Kto ty jesteś…”.