ZSO 6 V Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych
V Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych

12 listopada uczniowie naszego gimnazjum brali udział w eliminacjach regionalnych V Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych w Lublinie. Pod opieką pani Ewy Osińskiej wystartowały 2 drużyny: „KatrinaV2”, oraz „Gray Day”. W ich składzie byli uczniowie klasy 3f- Marek Panasiuk i Michał Głaz ,oraz 1 e- Michał Nowicki, Filip Langiewicz i Jakub Karpiński. Aby wziąć udział w konkursie należało zbudować wg. ścisłych wskazówek turbinę wiatrową, którą byłą poddawana testom w trzech kategoriach : obroty, moc i moment obrotowy.

Przez długi czas drużyna „Gray Day” zajmowała w tych kategoriach odpowiednio : trzecie, czwarte i ósme miejsce. Po przeliczeniu na punkty, były jeszcze szanse na przejście do kolejnego etapu, ale niestety , pod koniec turnieju drużyny Gimnazjum w Urzędowie wystawiły 5 turbin , z czego 3 zajęły miejsca na podium. Zwycięzcom gratulujemy a sami pełni wrażeń i nowych doświadczeń już myślimy jak zmodyfikować nasze turbiny by za rok być w czołówce. Poniżej galeria z naszego wyjazdu.