ZSO 6 XXVII Bieg Niepodległości
XXVII Bieg Niepodległości

11 listopada z okazji Święta Niepodległości odbył się XXVII Bieg Niepodległości, w którym uczniowie ZSO nr 6, pod opieką Pani Marty Bierzanowskiej sięgnęli po najwyższe laury!!!

W zmaganiach tych nie mogło zabraknąć niezwykłego duetu sióstr: Julii i Marty Sapko, które przybiegły na pozycji drugiej i szóstej oraz Kingi Cukrowskiej, która jako jedyna z Gimnazjum nr 6 rozdzieliła siostry Sapko i uplasowała się na czwartej pozycji. Wśród dziewcząt bardzo dobrze zaprezentowały się: Agnieszka Klasura ( II e), Olga Matysiak i Angelika Hołowacz (I f) oraz Kamila Okrasa (I d), które zdobyły również cenne punkty w ogólnej klasyfikacji sportowej szkół.

Nie tylko w Biegu Niepodległości zaistniały kobiety ale także młodzi mężczyźni zaznaczyli swoją waleczność. Reprezentacja ZSO nr 6 liczyła czterech zawodników: Adrian Steć (III f), Michał Kubów (III e), Mateusz Blinowski (II a) i Kamil Palec (II e). Cała ekipa ukończyła bieg zdobywając punktowane miejsca ale tylko Adrianowi Steciowi udało się stanąć na podium na III pozycji.

W biegu ulicznym na 10 km wziął udział także uczeń naszej szkoły Marcin Chmiel (III b), który ukończył bieg z czasem poniżej 1 godziny. Wszystkim aktywnym biegaczom dziękujemy i gratulujemy sukcesów.