ZSO 6 Podróże Nasze podróże „Co wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean” Isaac Newton
„Co wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean” Isaac Newton PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl
środa, 21 września 2016 08:28

Od roku 1953, obecnie corocznie we wrześniu, Instytut Fizyki UMCS oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego organizują Pokazy z fizyki. Jest to impreza o najdłuższej tradycji w kraju wśród sobie podobnych. Jej inicjatorem był profesor Wacław Staszewski. Pokazy są przeznaczone głównie dla uczniów, nauczycieli, a także dla wszystkich innych osób zainteresowanych fizyką. Ideą tych pokazów jest popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, interesujących, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. Pokazywane są zarówno eksperymenty trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak również takie, które przy pomocy najprostszych środków można powtórzyć w domu.

Każdego roku, w atmosferze wspólnej zabawy z fizyką, Pokazy w Instytucie Fizyki ogląda ponad 20 tysięcy widzów. Uczniowie klas 1c, 1d, 1e mieli okazję uczestniczyć w już 57 edycji POKAZÓW Z FIZYKI. Organizatorami wyjazdu były nauczycielki fizyki pani Joanna Stelmaszczuk i pani Ewa Osińska.

Tegoroczny program obejmował:

Elektromagnetyzm- prowadzenie mgr Krzysztof Kiszczak, mgr Paweł Wnuk,

Ciecze- prowadzenie dr Bożena Zgardzińska, dr Zbigniew Surowiec,

Fizyka ludzkiego ciała- prowadzenie dr Andrzej Droździel, mgr Krzysztof Pyszniak,

Rezonanse- prowadzenie dr hab. Marcin Turek, dr Artur Wójtowicz.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w doświadczeniach i mieli przy tym doskonałą zabawę. Łatwiej będzie zrozumieć realizowane tematy na lekcjach przypominając sobie udział w tegorocznych pokazach. Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie widać zaangażowanie naszych podopiecznych i radość z udziału w tym przedsięwzięciu.