GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

Cambridge

Prep_centre_logo_RGB_wynik

ZSO 6 Podróże Nasze podróże „Co wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean” Isaac Newton
„Co wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean” Isaac Newton PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
środa, 21 września 2016 08:28

Od roku 1953, obecnie corocznie we wrześniu, Instytut Fizyki UMCS oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego organizują Pokazy z fizyki. Jest to impreza o najdłuższej tradycji w kraju wśród sobie podobnych. Jej inicjatorem był profesor Wacław Staszewski. Pokazy są przeznaczone głównie dla uczniów, nauczycieli, a także dla wszystkich innych osób zainteresowanych fizyką. Ideą tych pokazów jest popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, interesujących, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. Pokazywane są zarówno eksperymenty trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak również takie, które przy pomocy najprostszych środków można powtórzyć w domu.

Każdego roku, w atmosferze wspólnej zabawy z fizyką, Pokazy w Instytucie Fizyki ogląda ponad 20 tysięcy widzów. Uczniowie klas 1c, 1d, 1e mieli okazję uczestniczyć w już 57 edycji POKAZÓW Z FIZYKI. Organizatorami wyjazdu były nauczycielki fizyki pani Joanna Stelmaszczuk i pani Ewa Osińska.

Tegoroczny program obejmował:

Elektromagnetyzm- prowadzenie mgr Krzysztof Kiszczak, mgr Paweł Wnuk,

Ciecze- prowadzenie dr Bożena Zgardzińska, dr Zbigniew Surowiec,

Fizyka ludzkiego ciała- prowadzenie dr Andrzej Droździel, mgr Krzysztof Pyszniak,

Rezonanse- prowadzenie dr hab. Marcin Turek, dr Artur Wójtowicz.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w doświadczeniach i mieli przy tym doskonałą zabawę. Łatwiej będzie zrozumieć realizowane tematy na lekcjach przypominając sobie udział w tegorocznych pokazach. Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie widać zaangażowanie naszych podopiecznych i radość z udziału w tym przedsięwzięciu.

 

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?

Pozytywnie wpłynie na rozwój uczniów - 32.1%
Zwiększy atrakcyjność Szkoły w środowisku lokalnym - 50.4%
Podoba mi się ale nie przełoży się to na rozwój uczniów - 3.9%
Jest mi to obojętne - 5.7%
Niepotrzebny wydatek - 8%

Total votes: 9015unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum