Cambridge

Prep_centre_logo_RGB_wynik

ZSO 6 Gimnazjum Wiadomości_gimnazjum Pół żartem, pół serio… o integracji pierwszoklasistów.
Pół żartem, pół serio… o integracji pierwszoklasistów. PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl
środa, 14 września 2016 07:14

Czternasty września okazał się wymarzonym, słonecznym dniem na przełamywanie pierwszych lodów podczas integracyjnej wyprawy klasy 1D. Pomysł przepłynięcia kajakami odcinka malowniczo wijącej się rzeki, był ciekawym i jednocześnie przyjemnym wyzwaniem. Dzięki interesującym meandrom, młodzież „narażona” była tylko i wyłącznie na pełne naturalnego piękna krajobrazy, roztaczające się z poziomu wody. Gimnazjalni pierwszoklasiści mieli okazję na żywo podziwiać florę i faunę Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Nikt zatem nie wątpił, że rezultat może być tylko jeden: bezproblemowe i wyjątkowo ekscytujące pokonanie trasy spływu z Obroczy koło Zwierzyńca do jeziora Rudka. Niezwykłe emocje towarzyszyły młodzieży podczas każdego, pokonywanego metra HO poruszającej się korytem sympatycznej i wielce życzliwej świnki, zwanej niesłusznie Wieprzem. Ożywione wymiany zdań obrazujące uczucia radości, czasem drobnej irytacji i ostateczne poczucie zwycięstwa nad złośliwością upartego kajaka wciąż odwracającego się i płynącego w niewłaściwym kierunku, nie miały końca! Ukoronowaniem tych zmagań było oczywiście ognisko i pieczenie kiełbasek nad brzegiem wciąż połyskującej uśmiechem rzeki. Jednak heraklitowe panta rhei przypomniało o konieczności powrotu do domu i szkolnych obowiązków, ale wspólnie spędzone chwile pozwoliły lepiej poznać nie tylko koleżanki i kolegów z klasy, ale również swoje mocne i słabsze strony charakteru podczas wspólnych zmagań na tej niełatwej fali życia.

Poprawiony: poniedziałek, 03 października 2016 08:35

Pozytywnie wpłynie na rozwój uczniów - 32.1%